Як намалювати людини в русі?

Малювання — цікаве, але не таке просте хобі, як здається на перший погляд. Одним з найскладніших моментів у ньому можна вважати зображення людини у дії. Як намалювати людини в русі? Зображення людини в русі має свої особливості. Без знання цих особливостей у Вас не вийде живого малюнка. Що слід знати, перш ніж приступити до малювання?

 • Необхідно добре розбиратися в динаміці людських рухів, в будові скелета і розташуванні м’язів. Ми всі знаємо, що при русі частини тіла ведуть себе по-різному. Наприклад, коли ми малюємо людини, голова якого нахилена в бік, ми повинні плече, до якого голова ближче, зобразити одними лініями, відповідно, протилежне плече буде розташовуватися далі від голови, і для його зображення будуть потрібні інші лінії. У малюнку необхідно правильно зобразити зміни положень частин тіла, адже в різних позах та сама частина тіла виглядає по-різному.
 • У малюнку людського тіла потрібно дотримуватися перспективу. Те, що знаходиться ближче, зображують більшими. Частини тіла, що знаходяться на більш далекому від ока відстані, малюють меншого розміру. Перспектива здатна додати малюнку обсяг і додати динаміку. Якщо не використовувати перспективу, тіло людини буде виглядати плоским і неприродним.
 • Зображуючи той чи інший рух, потрібно чітко уявляти собі його характер. Характер передається за допомогою зображення жестів. Крім того, рух повинен виглядати природним. Домогтися цього можна, чітко уявивши собі весь рух повністю. Малюючи на папері людини, ми зберігаємо лише окремий момент, а сам рух складається з багатьох моментів. Тому потрібно чітко уявити собі мить, що передує тому, який ми будемо зображувати, і мить, який буде слідувати за зображуваним. Той момент, який ми будемо знімати, повинен мати загальну лінію руху з попереднім моментом, але в той же час містити в собі натяк на наступний момент руху. Якщо точно зловите і зобразите потрібне положення частини тіла, малюнок буде природним і виразним.
 • Невеликий рада: якщо сумнівайтеся в тому, як правильно потрібно зобразити ту чи іншу частину тіла, встаньте, якщо це можливо, самі в ту позу, яку хочете зобразити. Подивіться на себе в дзеркало і проаналізуйте, як виглядає Ваше тіло в цей момент, які м’язи напружені, а які — розслаблені і т.д. Який алгоритм зображення людини в русі? Визначте основну лінію руху. Наприклад, при зображенні згорбленої бабусі нам потрібно буде зобразити опорну лінію, за формою нагадує знак питання. Нанесіть на папір основну допоміжну лінію, потім поступово додайте інші лінії, поки не отримаєте бажану позу. Для зручності можна визначити для себе опорні точки. Скелет можна розбити на частини і показати положення кінцівок схематичними лініями. Коли схематичний малюнок готовий, перевірте, чи всі пропорції і перспектива дотримані. Якщо все в порядку, починайте вимальовувати чіткі контури тіла. Під кінець зображуємо тіні, якщо необхідно, і деталі малюнка. Для того, щоб вдало малювати людини в русі, потрібен великий запас теоретичних знань про людське тіло. Якщо такого у Вас немає, це не біда. Ви можете осягати ази анатомії одночасно з мистецтвом малювання людини в русі.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.