Як налаштувати VPN?

З кожним днем все частіше нам пропонують використовувати технологію VPN для підключення до інтернету. На роботі, в інтернет-кафе, навіть вдома — ми стикаємося з цим терміном чи не щодня. Справедливо виникає запитання — як налаштувати VPN з’єднання і що ж це таке? На ці питання ми докладно відповімо в сьогоднішній статті, присвяченій VPN-серверів.

Що таке VPN server?

VPN абревіатура від «Virtual Private Network», перекладається як «Віртуальна Приватна Мережа». VPN з’єднання виконується поверх вже створеної мережі, наприклад, домашньої локальної мережі або мережі Інтернет. Воно легко об’єднує комп’ютери з різних частин планети в єдину логічну мережу. Одне з найважливіших достоїнств VPN — шифрування даних, захист їх від можливого перехоплення.

У тому випадку, коли комп’ютери з’єднані фізично (спеціальним кабелем або по вай-фай), їх об’єднання можливе тільки із застосуванням спеціалізованого VPN-сервера. Не лякайтеся, цю роль відіграє цілком звичайний комп’ютер, начинений спеціальним програмним забезпеченням.

VPN сервер займається тим, що управляє підключенням дочірніх машин до віртуальної приватної мережі.

Налаштування інтернету за допомогою VPN

На комп’ютерах (далі — машини), необхідно налаштувати спеціальне VPN з’єднання. У загальних рисах це включає в себе конфігурування імені ви-пі-ен сервера, його адреси та пароля, необхідного для успішного коннекта. Але ж все ОС різні! Розглянемо найпопулярніші з використовуваних. І почнемо з дідка — Windows XP.

Налаштування VPN підключення в Windows XP

 • Пуск — Настройка — Панель управління — Мережеві підключення. (Шлях може злегка відрізнятися «завдяки» пропатченних оной системи у автора)
 • Знаходимо розділ «Мережеві завдання» — створення нового підключення
 • Нічого цікавого, лише безинтересно привітання майстра. «Далі»
 • Отметчаем «Підключити до мережі на робочому місці», клікаєм на «Далі».
 • «Підключення до віртуальної приватної мережі». Знову «Далі».
 • Час креативу. Задаємо зручне для вас ім’я майбутньої мережі. І що ж? Так, «Далі».
 • Дзвонимо провайдеру, дізнаємося адресу VPN-сервера. Або ім’я, що у вас прийнято за основу. У мене — адресу. Так, телефон далеко не прибирайте і провайдеру не грубо — скоро зрозумієте, в чому сіль.
 • Завершуємо роботу майстра підключень, бажано поставте галочку — ярлик з’єднання з’явиться у вас на робочому столі.
 • Після цього з’єднання відбудеться автоматично. Вам лише потрібно ввести логін і пароль. Час для другого дзвінка провайдеру!

  Створене вами VPN-з’єднання так само можна редагувати і виконувати з ним ряд дій за допомогою контекстного меню.

  Як налаштувати VPN на Windows 7. Просто про складне.

  Все більше користувачів відправляють ХР в небуття. І причиною цьому являетсяочередной висер Мелкософта чудова ОС нового покоління — Windows 7.

  Для створення VPN-з’єднання в ОС Win7 слідуйте наведеним нижче алгоритмом. Він у чомусь схожий з вищевикладеним алгоритмом для XP, але є суттєві деталі, ігнорувати які не можна.

 • Пуск — Панель управління — Центр мережних підключень і спільного доступу
 • Зліва знайдіть «установка підключення або мережі», натисніть.
 • «Підключення до робочого місця», тиснемо «Далі».
 • На чемний питання системи відповідаємо: «Ні, створити нове підключення» і натискаємо «Далі».
 • Клікаємо по «Використовувати моє підключення до Інтернету». З підключенням визначимося пізніше, вибираємо пункт «відкласти рішення». Press «Далі» button.
 • В поле «адреса» вводимо ім’я (або адресу!) вашого VPN-сервера. В поле «ім’я» вводимо прийнятне для вас назву майбутнього з’єднання.
 • Дозволяємо (або забороняємо) іншим користувачем локальної машини підключення через створене з’єднання. Галочка «Дозволити використовувати це підключення іншим користувачам». Я заборонив, тобто галочку знімав.
 • Вводимо логін і пароль для підключення до віртуальної приватної мережі. Допоможе вам ваш провайдер (XP-шники не з чуток знають, хто це) або системний адміністратор.
 • Тиснемо «створити».
 • Готово! Ви можете розмістити ярлик вашого VPN з’єднання на робочому столі, для цього виведіть його контекстне меню (клік правою клавішею миші по ньому) і виберіть пункт «Створити ярлик». Система запропонує розташувати ярлик на Робочому столі. Сміливо натискаємо «Так».

  Тепер можна підключатися до VPN. Знаходимо на робочому столі потрібний ярлик, виконуємо подвійний клік на ньому (не обов’язково: можна і правою клавішею миші вивести горезвісне контекстне меню і вибрати «підключити». Або з шкідливості знайти третій шлях: виділити одиничним кліком ярлик і притупнути на клавішу «Enter») .

  Рекомендую вам відзначити пункт «Зберігати ім’я користувача та пароль», щоб не вводити пароль кожного разу при установці підключення.

  Коли ви запускаєте VPN-з’єднання вперше, система запропонує вам обрати ваше місце розташування. Вибирайте «Громадське місце» і тоді Windows 7 забезпечить вам належну безпеку при роботі. Так, натисніть «Закрити».

  Аналогічно Windows XP, Seven надає всілякі налаштування вашого VPN-з’єднання. Щоб відкрити їх, виконуємо клік правою клавішею миші по з’єднанню в списку з’єднань, пункт «властивості». Тут ви можете керувати параметрами шифрування, використовувати інші пристрої в якості модему за умовчанням і так далі.

  Ось ми і розібралися, як налаштувати VPN в Windows 7. Все виявилося куди простіше, ніж могло бути. У страху очі великі, пам’ятайте, що найскладніший крок — це перший крок.

  Але на превеликий жаль керівництва Microsoft, світ не зійшовся на їх операційних системах. І чим же нас порадує Стів Джобс? Він же любить нас радувати, чи не так?

  Android OS. Не вистачить паперу, щоб описати всю красу цього шедевра Программинг. Але ми тут займаємося не рекламою, а лише допомагаємо вам у налаштуванні інтернет через VPN.

  Отже, щоб налаштувати VPN на Android OS необхідно:

 • Відкриваємо Налаштування (Settings) — Управління бездротовими мережами (Wireless Controls) — Налагодження VPN (VPN Settings). Натискаємо «Додати VPN» (Add VPN).
 • Виберіть і підтвердіть — «Додати PPTP VPN» (Add PPTP VPN).
 • Вказуємо назву з’єднання (VPN name) — «bla-bla-bla», адреса VPN-сервера (Set VPN server) — «blablabla.com» (або безпосередньо через IP: «ххх.ххх.ххх.ххх», вимикаємо шифрування (Disable ecryption).
 • Зберігаємо.
 • Відкрийте контекстне меню створеного з’єднання. Виберіть пункт «Підключитися до мережі» (Connect to network).
 • У вікні, введіть ваш логін (username) і пароль (password). Як їх впізнати — запитайте у користувачів windows xp = D
 • Ось ви і підключилися до інтернету крізь VPN. Налаштувати його на Android не складе труднощів навіть для початківців користувачів — головне не відхилятися від інструкції. Якщо ви бачите якісь відмінності між описаним алгоритмом і вашим андроідофоном — приношу свої вибачення. Можливо за час, що минув з часу публікації статті і до ознайомлення з її змісту вами щось змінилося. Але впевнений, далі відміну в графічному інтерфейсі, алгоритм не «виїде».

  Всього доброго і всім по якісному з’єднанню!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Інтернет. Додайте в закладки постійне посилання.