Як налаштувати гітару новачкові?

v Відео — «Як налаштувати гітару новачкові»

Ви вирішили присвятити трохи свого дорогоцінного часу такого заняття, як музика. Похвально. Музика — це абсолютно унікальна матерія, зіткана з думок музиканта і хвильових коливань звуку інструменту. Граючи на будь-якому з музичних інструментів, людина занурюється в світ яскравих фарб і образів, вийшовши з якого, він назавжди закохується в це слово. Слово «музика». У цій статті ми поговоримо про гру на гітарі, і почнемо з першого етапу — настройка інструменту.

Будь-який інструмент повинен звачать злагоджено й добре. Правильність його налаштування дає можливість музикантові ще більш повно злитися з гармонією і ритмом, що виходять з під його рук через струни гітари.

Припустимо, що ви новачок. Ви напевно вже знаєте пару акордів, які дуже хочеться почути у власному виконанні. Але почати потрібно з налаштування вашого інструменту. Отже:

Як налаштувати гітару новачкові:

Будь музикант або виконавець, будучи як новачком, так і майстром, налаштовує гітару за однією схемою. Єдина відмінність між новачком і професіоналом — це вміння чути і визначати потрібний тон звуку. Процедура настройки наступна:

 • Подивіться на гриф гітари — там ви побачите шість струн. Починати настройку слід з самої нижньої струни, вона ж вважається першою. Це найтонша струна і її звучання відповідає ноті ми (Е) першої октави.
 • смикніть пальцем або медіатором першу струну. Усли ви випадково не перервали звучання, то ви почуєте ноту ми. Як нам перевірити, чи дійсно це звучить потрібна нота? Побутовий спосіб: зателефонуйте куди-небудь, де не будуть брати трубку або попросіть когось не брати. Гудки, які ви почуєте, соответствовуют ноті ми. Тепер, запам’ятавши звучання, ви можете підтягти або послабити струну для того, щоб отримати ноту ми.
 • Для того, щоб підлаштовувати тон струни, використовують колки гітари. Вони знаходяться на голівці гітари. Якщо ваша гітара зроблена, таким чином, що ви бачите по три колка з кожного боку головки, значить у вас в руках класична гітара. Перша струна — це ближній кілочок від грифа. Струни з’єднані з колками, тому ви можете простежити це з’єднання і знайти потрібний кілочок для настройки інструменту.
 • Отже. Колок знайдений. Тепер смикніть струну. І поки звучить нота, спробуйте покрутити кілочок в різні боки. Напевно ви помітите, що від ваших дій змінюється висота звуку. Ваше завдання — побудувати першу струну, щоб вона звучала як нота ми. Крім звичайного телефону можна використовувати спеціальний прилад. Він називається камертон. Камертон видає ноту кожної струни. За слуху ви можете вибудувати кожну струну.
 • Припустимо, що ви домоглися потрібного звучання першої струни. І ви чуєте прекрасну, легку і повітряну нотку ми. Від цієї струни можна постороіть всю гітару. Зробимо це таким чином.
 • дерну «відкриту» першу струну. Відкрита струна — це означає, що ви не затискаєте струну ні на одному з ладів гітари.
 • Тепер затисніть другу струну (це наступна по товщині і по порядку після першої) на п’ятому ладу. Технологія постороения така. Відкрита перша струна і, затиснута на п’ятому ладу друга струна, повинні звучати абсолютно однаково. Тепер, за допомогою кілочка другій струні, потрібно добитися правильного звучання. Домоглися. Переходимо до третьої струні.
 • Третя струна, затиснута на четвертому ладу, повинна звучати також, як відкрита друга. Насторілі.
 • Четверта струна, затиснута на п’ятому ладу, повинна звучати також, як відкрита третя.
 • П’ята струна, затиснута на п’ятому ладу, повинна звучати також, як відкрита четверта.
 • І нарешті, шоста струна, затиснута на п’ятому ладу, повинна звучати також, як відкрита п’ята.
 • Тепер потрібно перевірити лад. Затисніть будь-який відомий вам акорд. Якщо він звучить чисто і без фальші, значить гітара побудована правильно.
 • Це ручний спосіб настройки. Ви також можете використовувати тюнер. Потрібно його придбати. В інструкції доступно пояснити принципи його роботи та побудова гітари з його допомогою.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.