Як набрати вагу — доведеться потрудитися

загрузка...

Вас турбує те, що вам важко набрати вага? Якщо так, то, ймовірно, ви є об’єктом заздрості членів сім’ї і друзів — адже ви можете їсти все, що завгодно, не набираючи вагу, в той час як іншим доводиться відмовлятися від багатьох продуктів, тільки щоб зберегти вагу на колишньому рівні. Тільки той, що особисто стикався з проблемою низької ваги, знає, як може бути важливо набрати хоча б кілька кілограмів, щоб спокійно носити обтягуючий одяг і не ловити на собі погляди, в яких читається бажання нагодувати вас.

Проблема недостатньої ваги

Що поганого в тому, що людина худий — здавалося б, ця проблема незрівняна з ожирінням. Однак з низькою вагою пов’язані певні ризики.

У дуже худих людей, як правило, більш слабка, ніж у людей з нормальною вагою, імунна система, через що вони більш схильні до різних захворювань і повільніше одужують. Крім того, вони відрізняються низькою м’язовою масою, у них часто є проблеми з волоссям, зубами, шкірою. При дуже маленькому вазі може бути порушена вироблення гормонів, через що у жінок можуть відбуватися порушення менструального циклу, а у представників обох статей зменшується кісткова маса. Крім того, явна худорба може стати причиною різних психологічних проблем.

Причини

Людина може важити дуже мало з різних причин. Однією з найбільш очевидних причин є генетична схильність. Часто люди звинувачують у зайвій худорбі швидкий обмін речовин, проте це не завжди відповідає дійсності. Нерідко люди з низькою вагою — це ті, хто з охоче і захоплено займаються багатьма справами відразу, встигають працювати, вчитися, займатися спортом і різними хобі, гуляти з друзями — при цьому вони легко забувають про їжу. В результаті вони спалюють більше калорій, ніж споживають, і вага, відповідно, стає нижче норми.

Іншою причиною маленької ваги може бути тривала відсутність апетиту в результаті сильного стресу, депресії, хронічних захворювань.

Незалежно від причини недостатньої ваги, з цією проблемою необхідно звернутися до лікаря.

Можливість без побоювань є всі поспіль при низькій вазі є оманливою — навіть дуже худим людям слід уникати надмірного споживання цукру і жиру. Нездорове харчування у будь-якої людини може призвести до розвитку діабету, серцево-судинних захворювань, інсульту, і раку. Крім того, прагнення набрати вагу, харчуючись нездоровою висококалорійною їжею, може обернутися появою відкладень жиру в небажаних місцях.

Збільшення ваги за допомогою здорового харчування

Щоб набрати вагу без шкоди для здоров’я, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 • Слідкуйте за балансом білків, вуглеводів і корисних жирів (ненасичених і мононенасичених жирів, якими багаті оливкова і ріпакову олії, фісташки, мигдаль і волоські горіхи) у вашому раціоні. Вважається, що в нормі кожна страва повинна складатися на 60-70% з вуглеводів, на 10-15% — з білків і
 • На 15-30% з жирів.
 • Їжте більше продуктів, багатих різними вітамінами і мінералами, а не цукром і жирами.
 • Намагайтеся нічого не пити протягом півгодини до і після їжі.
 • Якщо ви дуже швидко починаєте відчувати насичення, спробуйте випивати перед їжею невелика кількість алкоголю (наприклад, 200 мг вина, або 100 мг лікеру). Алкоголь чудово стимулює апетит, проте уникайте зловживання.
 • Перекушуйте в проміжках між основними прийомами їжі. Носіть з собою пакетик горіхів або сухофруктів, щоб у вас завжди була можливість перекусити здоровою їжею.
 • З’їдайте небудь поживне, наприклад, бутерброд з арахісовим маслом, приблизно за годину до того, як лягаєте спати.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.