Як молодій сім’ї придбати квартиру?

Питання про власне житло особливо гостро стоїть для молодих людей нашої багатостраждальної країни. Як відомо, держава не пропонує великої кількості можливостей ні в сфері трудової діяльності, ні в житловій сфері. Що робити молодій людині або молодій сім’ї? Знімати квартиру? Мабуть, не самий вигідний варіант, та й хочеться мати свій будинок. Брати довгостроковий кредит або брати участь в пайовому будівництві? Можна потрапити в руки до шахраїв. Давайте разом пошукаємо варіанти придбання житла для молодої сім’ї. Отже:

Як молодій сім’ї придбати квартиру?

Не будемо звертати свою увагу на ті ситуації, коли молода сім’я отримує квартиру в подарунок після весілля від щедрих батьків. В даному випадку ніякої проблеми немає. Звернімося ж, навпаки, до ситуації кризової і складною. Молоді люди недавно одружилися, але будувати своє життя їм ніде. Як бути?

Почнемо з питання про те, де можна взяти додаткові кошти для покупки квартири. Перший спосіб полегшення своєї фінансової участі — це участь у програмі субсидій. Згідно із законодавством РФ молоді сім’ї можуть брати участь в програмах покупки житла. Існує бюджет країни, з якого видаються гроші на покупку житла. Субсидія має вид сертифікату, за допомогою якого можна отримати потрібну суму для покупки житла. Часто буває так, що субсидії — це єдина реальна можливість отримати житло для молодої сім’ї. Існує ряд складнощів, які перешкоджають швидкому отриманню житла з допомогою субсидії. Перша з складнощів — це обмежену дію субсидії. Друга складність полягає в тому, що гроші на квартиру передаються в руки продавця без участі покупця. Така ситуація частенько провокує тривалі зволікання. Ну і остання складність — це процес оформлення документації, який забирає багато сил і часу.

Як ще молодій людині придбати квартиру? Відповідь — покупка квартири в розстрочку. Забудовники житла дуже активно пропонують свій продукт населенню. Квартира — це дуже дороге майно, тому в основному всі квартири купуються в розстрочку. Покупцеві важливо знати, що при покупці квартири в розстрочку він переплачує досить багато. Крім того, необхідно розуміти, чи зможе покупець викуповувати квартиру. Всі деталі необхідно проговорити і зафіксувати в належному вигляді в юридичному документі. Про що потрібно домовитися? Сума виплати, термін виплати, спосіб виплати. Ці три віхи є визначальними при укладенні договору про купівлю квартири. Будьте дуже уважні, тому що велика кількість забудовників ведуть нечесну гру, а часто просто крадуть гроші.

Іпотека — ще одна відповідь на питання про те, як молодим купити квартиру. Що має на увазі під собою іпотечне кредитування і чим воно відрізняється від покупки нерухомості в розстрочку? Як правило іпотечні кредити видаються в банках. Вони складають приблизно 60-80% від ринкової вартості житла і розраховані на 10-15 років. 20% необхідно внести при першому внеску. Таким чином потрібно мати дуже непоганим грошовим станом на момент придбання квартири в іпотечний кредит.

Трохи про державні гранти на покупку житла. На жаль, тільки деякі регіони Росії створюють різні програми для підтримки незаможних молодих сімей. Приміром, Алтайський край забезпечує багато молодих сімей житлом. Це благородна справа розвинене в нашій країні не так сильно, як нам би цього хотілося.

Ну і на завершення хотілося б згадати про те, що в Росії діє спеціальна державна програма для підтримки молодих сімей, що зазнають труднощі з покупкою квартири. По суті справи, програма пропонує ту ж іпотеку, однак, на більш вигідних умовах. Не всі молоді сім’ї мають право на участь в даній програмі. Саме цей фактор і пояснює низький рівень популярності даної прорами.

Ми перерахували всі основні способи придбання житла для молодої сім’ї. На жаль чи на щастя, нам доводиться розраховувати тільки на власні сили в питаннях соціального захисту. Давно пішли ті часи, коли квартиру можна було отримати абсолютно безкоштовно і досить швидко.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Фінанси. Додайте в закладки постійне посилання.