Як лікувати молочницю у чоловіків — практичні рекомендації

загрузка...

Молочниця є захворюванням, яке може зустрічатися досить часто і серед чоловічої частини населення. У цьому зв’язку питання про те, як лікувати молочницю у чоловіків, є дуже актуальним, при цьому повинна бути досягнута основна мета — видалення або елімінація збудника. Призначення лікувальної схеми залежить безпосередньо від того, в якій клінічній формі протікає молочниця (гострий або хронічний процес).

Що необхідно враховувати при призначенні терапії

Розвиток молочниці у чоловіків в сорока відсотках клінічних випадків має статевий шлях передачі, тому в такій ситуації потрібно призначити лікування не одному, а обом статевим партнерам. Лікування лише одного статевого партнера призведе до відновлення симптомів захворювання при початку статевого життя після того, як курс лікування буде завершений.

При виборі схему терапії слід враховувати наявність у чоловіка різних захворювань з боку інших систем і органів, які можуть супроводжувати кандидозної інфекції, а саме:

 • захворювання травної системи (патологія кишечнику з явищами дисбактеріозу, хвороби шлунку з порушенням кислотності);
 • різна ендокринна патологія;
 • різні захворювання інфекційної природи, які протікають тривало і в хронічній формі;
 • тривалий прийом ряду медикаментозних засобів, наприклад, цитостатиків, гормональних засобів та антибіотиків.
 • Розвитку молочниці сприяють будь стану імунного дефіциту. Призначення засобів імуностимулюючої дії слід обов’язково включати в схему антигрибковой терапії. Оптимальним засобом вважаються природні адаптогени, які сприяють підвищенню імунних сил природним шляхом.

  Що допоможе перемогти недугу

  Так як при молочниці відбувається ураження статевих органів, то в першу чергу застосовуються засоби місцевого впливу. Статеві органи чоловіка слід обробляти спеціальними кремами, мазями, що володіють протигрибковим ефектом. Високу ефективність має крем клотримазол (може випускатися під різними торговими назвами, наприклад, Канестен). Два-три рази на день виробляють місцеві обробки (наноситься тонким шаром мазь або крем на статеві органи чоловіка ззовні) протягом десяти днів. Можна використовувати ністатіновую мазь, крем Пімафуцин та інші препарати, що діють місцево безпосередньо в області статевих органів. На весь час проведення місцевого лікування слід утримуватися від статевого життя, так як це негативно впливає на процес одужання.

  Місцевої терапії буває достатньо в разі, якщо молочниця протікає гостро. При лікуванні хронічної молочниці потрібно призначити також препарати, які надають системне протигрибкову дію на організм. Рекомендована доза флуконазолу становить сто п’ятьдесят мг для одноразового прийому. Надалі потрібно повторно прийняти препарат через тиждень. Якщо призначається ітраконазол, то його приймають протягом трьох днів по 200 мг. Існує й інша схема прийому — протягом дня випивається двісті мг ітраконазолу два рази в день. Отже, на курс лікування потрібно чотири таблетки препарату: така схема є ефективною, приводячи до одужання. Навпаки, говорити про ефективність такого відомого препарату, як ністатин, не можна. Він не чинить системного впливу, тому що в кишечнику не відбувається його всмоктування, тому ністатин можна рекомендувати для місцевого впливу, але не для прийому всередину. У вигляді засоби, застосовуваного місцево, ністатин показав гарні клінічні та лабораторні показники излеченности.

  Марина Соловйова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.