Як лікувати катаракту — якщо картинка дає збій

Єдиним способом лікування катаракти є хірургічна операція. Зазвичай офтальмологи пропонують пацієнтові розглянути можливість операції, коли катаракта починає серйозно впливати на якість життя, заважає нормально справлятися з повсякденними справами, такими як читання і водіння вночі.

Рішення про те, робити операцію, чи ні, приймає сам пацієнт і його лікар. У більшості випадків немає гострої необхідності поспішати з операцією, оскільки катаракта не надто шкодить оку. Відкладання процедури не збільшує ймовірність того, що пацієнт не зможе відновити зір після операції, коли він, нарешті, на неї зважитися. Обов’язково потрібно як слід обміркувати це рішення, зваживши всі переваги і ризики, пов’язані з хірургічним видаленням катаракти.

Якщо пацієнт вирішує відкласти операцію, йому може бути рекомендовано проходити регулярні обстеження, щоб стежити за тим, як прогресує катаракта. Наскільки частими будуть ці обстеження, залежить від стану пацієнта.

Як проходить операція з видалення катаракти

Під час операції замутнений кришталик видаляють, а на його місце ставлять пластиковий імплантат. Новий кришталик встановлюється точно на місце старого, і він стає частиною ока.

Деяким пацієнтам через інших захворювань очей не можна ставити штучний кришталик. У цьому випадку після видалення катаракти зір коректується за допомогою окулярів або контактних лінз.

За одну операцію можна оперувати тільки одне око. Якщо катаракта є на обох очах, наступну операцію можна робити лише через кілька тижнів. Як правило, незабаром після операції пацієнт може йти додому. Катаракту видаляють під місцевою анестезією. Ця операція дуже безпечна, пов’язана з мінімальним ризиком зараження інфекціями або виникнення кровотечі. Після операції з видалення катаракти збільшується ризик відшарування сітківки.

Що можна зробити самостійно

Як ми вже говорили, вилікувати катаракту можна тільки хірургічним шляхом, але можна послабити вплив її симптомів за допомогою простих правил:

 • Переконайтеся, то ви користуєтеся ідеально відповідними вам окулярами і контактними лінзами
 • Використовуйте вдома як можна більш яскраве освітлення
 • У сонячну погоду обов’язково носіть сонцезахисні окуляри
 • По можливості не водите машину в темний час доби
 • Запобігання катаракти

  Що саме викликає катаракту, поки невідомо, проте лікарі кажуть, що ці прості заходи знижують ризик розвитку даного захворювання:

 • Регулярно перевіряйте зір. Це дозволить виявити катаракту, а також інші захворювання очей, на ранніх стадіях розвитку
 • Відмовтеся від куріння. Важко переоцінити користь для здоров’я, яку приносить цей крок. Крім іншого, це може захистити очі від різних захворювань.
 • Носіть сонцезахисні окуляри. Ультрафіолетові промені сприяють розвитку катаракти, а якісні окуляри успішно блокують їх.
 • Стежте за своїм здоров’ям. Діабет і деякі інші захворювання збільшують ймовірність розвитку катаракти. Вживайте заходів, щоб уникнути цих хвороб, а при необхідності виконуйте всі інструкції лікаря по їх лікуванню.
 • Підтримуйте нормальну вагу тіла. Якщо зараз у вас нормальна вага, регулярно займайтеся спортом і правильно харчуйтеся, щоб він не збільшився. Якщо ж у вас є зайві кілограми, схудну. Надмірна вага збільшує ризик розвитку катаракти.
 • Харчуйтеся правильно, їжте якомога більше овочів і фруктів. Овочі та фрукти багаті антиоксидантами, які допомагають запобігти пошкодження кришталика. До речі, антиоксиданти в таблетках не володіють такими властивостями, і їх вживання не може замінити здорове харчування.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.