Як лікувати бронхіт у дітей?

Так як органи дихання у дітей досить слабкі, то будь-яка інфекція верхніх дихальних шляхів здатна викликати запалення бронхів. Розпочатий запальний процес слизової бронхів називається бронхітом. Саме захворювання може протікати в гострій або хронічній формі. Основними симптомами бронхіту є сухий кашель, хрипи, підвищена температура і задишка. Якщо ви помітили у своєї дитини всі ці симптоми, то почати лікування потрібно негайно.

Як лікувати бронхіт у дітей: рекомендації

Щоб точно дізнатися, як лікувати бронхіт у дитини, буде важливим звернутися до лікаря, тому що саме лікар зможе призначити лікування, залежно від його віку і від того, як протікає хвороба. Наприклад, якщо вашій дитині ще немає 3-ох років, але кожен вечір у нього піднімається температура до 38 градусів і спостерігається задишка, то, швидше за все, терміново знадобиться госпіталізація, яку не варто відкладати. Але пам’ятайте, що жарознижуючі засоби потрібно давати тільки в тому випадку, якщо температура тіла перевищить 38,5 ° С. Тоді, найоптимальнішим препаратом буде парацетамол. Анальгін і аспірин застосовувати не рекомендується, тому що вони можуть викликати негативну побічну реакцію.

При лікуванні бронхіту у дітей, не варто давати їм протикашльові препарати центральної дії, наприклад, кодеїн. Такий препарат може пригнічувати кашльовий рефлекс, сповільнюючи відтік слизових з бронхів і саме у дитини, він може викликати галюциногенний ефект.

Відомі методи щодо лікування бронхіту у дітей:

 • Найперше, що потрібно зробити при лікуванні бронхіту у дитини, це зняти спазм бронхів. Для цього лікар повинен виписати протинабрякові засоби або спазмолітики.
 • Для розрідження слизу найбільш ефективно зможе допомогти інгаляція. Інгаляції повинні бути на основі лужних або мінеральних розчинів.
 • Хорошим способом лікування бронхіту у дітей, є спеціальний масаж. Масажувати потрібно, щоб тепло від рук піднімалося знизу вгору, таким чином, викликаючи в дитини відхаркувальний ефект і очищаючи бронхи від слизу, що скупчився. Але тут важливо пам’ятати, що при високій температурі і при свистячому диханні, робити зігрівальні компреси і масаж на грудну клітку не можна.
 • При лікуванні бронхіту обов’язково дотримуйтесь постільного режиму, молочно-рослинну, збагачену вітамінами дієту і рясне пиття.
 • Напевно, всі знають про борсукове або ведмеже сало, яке продається сьогодні в будь-якій аптеці. Так от, при бронхіті воно надає оздоровчий і зігріваючий ефект, якщо їм масажувати спину дитини.
 • Не забувайте про промиванні носоглотки. Промивання краще здійснювати фізрозчином, боржомі і засобами, що містять срібло. Щоб відновити носове дихання в дитини, важливо застосовувати судинозвужувальні препарати, — оксиметазолін, тизин та інші. Не можна використовувати тривалий час носові краплі, оскільки вони можуть привести до гіпертрофії або атрофії носової оболонки. Щоб видалити залишки мокротиння, застосовуйте лікувальну гімнастику, постуральний і вібраційний масаж.
 • Дотримуйтесь викладеним рекомендацій в лікуванні і тоді ви назавжди переможете бронхіт!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.