Як легко опанувати медитацією і з чого почати

Медитація призначена не тільки для хіпі і йогів. Це засіб, який може допомагати і направляти кожного з нас по життю. Медитація — це мистецтво присутності а теперішньому моменті, в також техніка, яка допомагає нам відчути це присутність. Медитація концентрує нас на теперішньому моменті часу. При цьому всі непотрібні думки зникають, і ми отримуємо можливість просто відчути своє існування.

Чому медитація?

Медитація виробляє чудовий ефект. Переваги заняття медитацією знижує рівень стресу, ритм прискореного серцебиття, більш глибоке дихання і знімає внутрішньої напруги. Крім того, медитація допомагає нам звільнитися від думок про проблеми та конфлікти, роздратування, злості і поганого настрою, дозволяючи нам просто знаходитися в теперішньому моменті. Звільнившись від негативних емоцій, ми відкриваємося для позитивних емоцій і почуттів, наприклад, для радості й доброти. Медитація допомагає в цілому відчути себе краще і стикнутися з тим, що ми насправді представляємо.

Люди придумали медитацію, тому що вона їм потрібна. Вона також додає, що медитація надає безпосередній позитивний вплив на наше ставлення до майбутнього, допомагає приймати мудрі рішення і активізує енергію людини. Всі ці фактори допомагають нам вести більш плідне життя і легше справлятися з виникаючими проблемами.

З чого починати медитацію?

Найважливіше — сформувати звичку до медитації. При цьому основною метою має бути не тривалість, а регулярність медитацій. Необхідно приділяти цій практиці хоча б 5-10 хвилин щодня. Краще проводити заняття по утрам, коли наш мозок ще свіжий. З іншого боку, найкращий час для медитації — це час, найбільш зручне, як для вас, але і для вашої родини.

Що далі? Просто сядьте, згідно йогическим традиціям, для проведення медитації потрібно прийняти зручне положення, сидячи, з прямою спиною — бажано в позі зі схрещеними ногами на подушці, пропсе для йоги або на стільці, який дозволяє сидіти прямо і не сутулитися. Закрийте очі і просто спостерігайте за своїми думками по мірі їх виникнення. Дихайте легко і вільно.

Ще одна техніка медитації пропонує сфокусувати свою увагу на диханні. Дихайте природним шляхом, вдихайте і видихайте без напруги, не укорочуючи і не подовжуючи вдих йди видих. Якщо ви відволікаєтеся, тоді вважайте про себе в кінці кожного дихального циклу. Вдих, вихід, раз. Вдих, видих, два. Вдих, видих, три. Долічіть до п’яти і почніть рахунок заново. Ця практика допомагає усвідомлювати свою присутність в теперішньому моменті.

Секрети успішної медитації

Медитація вимагає зусиль. Доведеться постаратися і знайти час, а також викинути з голови думки про нескінченному безлічі майбутніх справ, і розслабитися. Ключ до успішної медитації — це рішучість і регулярність. Чим частіше ви медитуєте, чим краще себе почуваєте.

Але що найважливіше? Не слід давати оцінку собі або своїм розумовим процесам. Не дозволяйте собі відволікатися і кожен раз повертайтеся до точки відліку. Наш мозок так влаштований, щоб не бути бездіяльним. Якщо вас знову починають долати думки, зосередьтеся на диханні. Частина всього процесу — навчитися спостерігати за станом свого розуму, але повністю виключити його реакції. Розвивайте в собі вміння спостерігати за своїми думками, не роблячи при цьому безплідних спроб зупинити їх потік. Скажіть собі: зараз мій мозок думає про домашніх справах, зараз він згадує те сумна подія з мого минулого і так далі.

Крім іншого, не потрібно нічого ускладнювати. Медитувати — значить просто побути в тиші і спокої. І нічого більше. Перебуваючи в тиші і спокої, ми бачимо себе такими, які ми є насправді.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.