Як контролювати підвищений кров’яний тиск

Підвищений кров’яний тиск на Насправді представляє серйозну небезпеку для здоров’я. У багатьох випадках, високий тиск виникає без всяких симптомів. І якщо тиск не контролювати, то можна зіткнутися з багатьма серйозними ускладненнями здоров’я. Помічено, що число американок з високим кров’яним тиском стає більше і більше. Коефіцієнт захворюваності серед американок у проміжку між дев’яностими і початком міленіуму є абсолютною ознакою підвищення коефіцієнта з 17% до 22%.

Знаючи про чинники ризику, можна придбати навички і підготуватися до заходів боротьби з підвищеним тиском. І які ж фактори, які є причиною виникнення підвищеного кров’яного тиску у жінок? Чи переживає жінка у своєму житті якісь етапи, що є факторами ризику для високого тиску? Далі ми ознайомимо вас з більш детальною інформацією щодо контролю високого кров’яного тиску, який має бути взятий на озброєння будь розсудливою жінкою, яка піклується про своє здоров’я.

Підвищений тиск

Функції серця і підвищений кров’яний тиск тісно взаємопов’язані. Першочерговим завданням серця є перекачування крові, що відбувається з кожною пульсацією серця. І кожен раз, коли серце пульсує, певний тиск виявляється на артерії, канали, по яких кров переноситься по організму. Такий тиск позначається як систолічний кров’яний тиск. Таким же чином, в артеріях створюється певний тиск, коли серце відпочиває між биттям. Дане явище позначається як ‘діастолічний’ кров’яний тиск.

Систолічний і діастолічний тиск є як би показниками тиску. Якби у всіх було нормальний тиск, то у дорослої людини старше 18 років нормальний кров’яний тиск було б 120/80 мм ртутного стовпа або нижче. З іншого боку, в результаті певних причин, якщо кров біжить по артеріях на більш високому тиску, то і свідчення тиску будуть вище. Тоді кров’яний тиск буде 140/90 мм ртутного стовпа або вище.

Короткочасне підвищення кров’яного тиску є нормою. Хоча, якщо кров’яний тиск залишається підвищеним, то вам слід негайно звернутися до лікаря за консультацією і лікуванням. Підвищений кров’яний тиск може призвести до серйозних ускладнень здоров’я, наприклад, до пошкодження кров’яних судин і серця. Також це захворювання підвищує ризик виникнення серцевого нападу, серцевої недостатності, нападу, проблем з очима, з нирками, і нервових захворювань.

Підвищений кров’яний тиск у жінок

Згідно з даними Національного Інституту Серця, Крові і Легких, у дорослої здорової жінки при систолічному тиску 120-139 або діастолічному тиску 80-89 наявності є початкова стадія підвищеного кров’яного тиску. У жінок, які страждають на діабет або хронічними захворюваннями нирок, значення підвищеного кров’яного тиску варіюється, що становить 130/80 мм ртутного стовпа або вище.

 • У порівнянні з чоловіками, жінки старше 60 років і вище мають підвищений кров’яний тиск.
 • Підвищений кров’яний тиск може привести до серйозних проблем здоров’я, якщо це захворювання не виявити і не лікувати. Наприклад, один з чотирьох випадків серцевої недостатності у жінок викликаний підвищеним кров’яним тиском.
 • У міру старіння жінки, фактори ризику розвитку підвищеного кров’яного тиску збільшуються. Більше половини жінок старше 50 років страждають від підвищеного кров’яного тиску.
 • Жінки, які перенесли серцевий напад, менш схильні другого нападу за умови, що візьмуться за своє здоров’я і знизять свій кров’яний тиск.
 • У порівнянні з білими жінками, все більше африкано-американських жінок починають страждати від підвищеного кров’яного тиску в ранньому віці.
 • Жінки і підвищений тиск — фактори ризику

  Що у випадках з жінками, що з чоловіками, точна причина підвищеного кров’яного тиску все ще невідома. Зокрема щодо жінок, є деякі етапи життя, коли можливість виникнення підвищеного тиску відносно висока. Перший крок у порятунку самої себе для своєчасного виявлення захворювання — це обізнаність. Другий крок — це негайна консультація та медичне втручання без зволікань. Пам’ятайте, раз вже у вас розвинулося підвищений тиск, то воно залишиться з вами на все життя. До того ж, немає зцілення від підвищеного тиску. Його можна тільки лікувати вчасно і завжди тримати під контролем.

  Існують, проте, фактори, однакові для чоловіків і жінок. Загальні специфічні фактори для обох статей, які ведуть до появи підвищеного кров’яного тиску, включають наступне:

 • Сімейна спадковість: Високий ризик для тих, чиї батьки або брати і сестри страждають або страждали від підвищеного кров’яного тиску.
 • Вік: Імовірність появи підвищеного тиску зростає з часом. У найбільш потенційну групу ризику потрапляють жінки старше 65 і чоловіки старше 55 років.
 • Чутливість до натрію: Коефіцієнт захворюваності високий у солечувствітельностью людей.
 • Недостатнє споживання калію: Чим менше калію в організмі, тим вище кров’яний тиск. Дієта, багата калієм, допомагає уникнути підвищеного тиску.
 • Маса тіла: Огрядні люди схильні до підвищеного кров’яного тиску. Хвилинний серцевий викид збільшується, тим самим, збільшуючи об’єм циркулюючої крові та опір судин.
 • Споживання алкоголю: Споживання більше однієї порції алкоголю на день для жінок і більше двох порцій для чоловіків представляє високий ризик для виникнення підвищеного тиску.
 • Куріння: Куріння саме по собі шкідливо для здоров’я; зокрема, нікотин в тютюновій продукції сприяє розвитку підвищеного кров’яного тиску.
 • Недолік фізичних вправ: Стиль життя без фізичних вправ передбачає розвиток підвищеного кров’яного тиску.
 • Холодна погода: У холодних погодних умовах кров’яні судини звужуються, що, найімовірніше, призведе до підвищеного кров’яного тиску.
 • Депресія: Існує достатньо велика кількість відомостей про те, що присутня якась зв’язок між депресією і підвищеним тиском.
 • Високий рівень холестерину: Неправильний раціон харчування і надлишковий прийом продуктів, багатих на холестерин, сприяють розвитку підвищеного тиску.
 • Стан здоров’я: Такі захворювання, як діабет або проблеми з нирками, безпосередньо пов’язані з підвищеним тиском.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.