Як клеїти шпалери в кутах?

v Відео — «Як клеїти шпалери в кутах»

Ремонт власного житла — це складний і трудомісткий процес, до того ж вельми дорогий. Якщо вам ремонтують квартиру робітники, то це коштує в три рази дорожче. І не завжди якість їх роботи відповідає вашим високим запитам. Особливо складно, коли доводиться клеїти шпалери. Це не завжди виходить так, як хотілося б. Але нічого страшного в цьому теж немає. Давай розберемося з тим, як правильно поводитися з шпалерами. Отже:

Як клеїти шпалери в кутах?

Пам’ятайте про те, що в наших квартирах, навіть у дуже хороших, кути не завжди рівні. Тому не варто клеїти відразу цілу смугу шпалер в кут. Цього робити не потрібно. Напевно смуга ляже складками і не буде стикування з іншого смугою. В даному випадку можна залишити виступ за кут приблизно півтора або два сантиметри. Якщо ви зробите так, то наступна смуга ляже рівно до стінки. Якщо ви клеїте щільні шпалери, то потрібно використовувати схил. Наклейте залишився шматок з напуском на прилеглу стіну. Тут якраз і стане в нагоді Виска. Шпалери необхідно наклеїти максимально вертикально.

Якщо ви клеїте шпалери в місцях, де є розетки або вимикачі, то необхідно прибрати кожухи, які на них встановлені. Не забудьте вимкнути електрику. Наклеюйте шпалери зверху на розетки і вимикачі, після чого можна зробити спеціальні надрізи прямо на шпалерах. Тепер можна обрізати шпалери навколо розеток і вимикачів і поставити кожухи на місце.

При проклеювання шпалер потрібно підходити до дверей з обох сторін і потрібно правильно клеїти шпалерами кути. Смуга, яка захоплює двері розрізається вертикально до початку рами. Прикріпіть смугу вздовж краю стіни. Виступ обріжте. Подгоните виступ над дверною рамою і обріжте знизу. Щоб якісно наклеїти шпалери на краях стелі і під плінтусом, нам знадобиться лінійка для обрізання країв. Точно підігнати і обрізати контур краю допоможе спеціальний трикутний профіль лінійки. За допомогою цього ви уникнете псування стелі або плінтуса клеєм. Шпалери на стелю слід клеїти по напряму від вікна і з партнером. Одна людина прикладає одну половину смуги, поки другий тримає іншу до повного зчеплення клею з стелею.

Потрібно зазначити, що наклеювання шпалер в кутах дуже трудомісткий процес, який вимагає і часу, і терпіння. Якщо ви хочете досягти дійсно вражаючих результатів, тоді потрібно запастися силами.

Як клеїти кути флізеліновимі шпалерами?

Флізелін — це особливий матеріал, який складається з волокон і целюлози. Бамбукові шпалери часто наклеюють під фарбу, так як їх зовнішній шар нестійкий до механічних впливів. Не важко клеїти бамбукові шпалери. У всякому разі, простіше, ніж звичайні. Потрібно нанести клей на стіну і просто прикріпити шпалери до неї. Якщо ви захочете зробити навпаки, тобто нанести клей на шпалери, тоді потрібно заздалегідь висушити стіну. Після чого, можна кріпити шпалери. На стиках клей забирається ганчіркою. Це потрібно робити відразу. Якщо клей не прибрати, то на ці місця не ляже фарба. Гідність флізелінових шпалер полягає в тому, що вони, завдяки своїй щільності, здатні візуально вирівняти нерівності стіни. Також такі шпалери не дають усадку. Ми можемо спостерігати обклеювання флізелінових шпалер в новобудовах. Це дуже популярний матеріал в наші дні, який використовується для покриття стін. І ще одна перевага флізелінових шпалер — це те, що вони дуже просто знімаються, якщо ви затіє черговий ремонт. Обклеювати кути флізеліновимі шпалерами потрібно також, як і звичайними. Про це читайте трохи вище.

Якщо ви не знаєте які шпалери підійдуть для обклеювання кутів вашої квартири, то ось приблизні параметри, від яких можна відштовхнутися:

 • Для сухих приміщень таких як, спальні, вітальні і коридори підійдуть будь-які види шпалер.
 • Для вологих приміщень, наприклад, ванної, туалету або кухні, як правило, використовують вінілові шпалери і миються шпалери.
 • На гладкі стіни можна підібрати шпалери будь-якого виду.
 • На нерівні стіни краще клеїти рельєфні шпалери, шпалери з великої осередком або з щільним узором.
 • Для стін, які мають нерівні поверхні і механічні пошкодження слід використовувати шпалери з склотканини під фарбу.
 • Вибір шпалер і стилю вашої квартири залежить від ваших уподобань і бажань. Вибирайте, дорогий читачу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.