Як класти плитку у ванній?

v Відео — «Як класти плитку у ванній»

Звичайна людина, що бажає перетворити вид своєї ванної кімнати за допомогою нової плитки, володіє мінімальними будівельними навичками або не має їх зовсім. Ми пропонуємо вам ознайомитися з інструкцією по тому, як класти плитку у ванній, не маючи професійних знань і умінь в цій справі.

Інструкція: як класти плитку у ванній

Перед тим як ви приступите до роботи, зверніть увагу, що до укладання плитки у ванній кімнату вже повинні бути проведені каналізація, водопровід, проводка та інші необхідні комунікації. Також рекомендують класти плитку у ванній в теплу пору року. Мінімальна температура повітря в квартирі повинна складати +8 градусів, а поверхні стіни +5.

 • Вирівняємо поверхню стіни, щоб плитка добре трималася і рівно лежала. Якщо на стіні знаходилася фарба, її необхідно видалити повністю (можна збити шпателем, топірцем, а можна перфоратором з лопаткою), навіть якщо ви придбали клей для пофарбованих поверхонь.
 • Проведемо ще одну роботу для кращого зчеплення клею — загрунтуем стіни. Придбайте грунтовку, призначену спеціально для вологих приміщень. Обробіть їй стіни гарненько, а можна навіть двічі для більшої надійності.
 • Тепер пора готувати клей. Звичайно, слід прочитати інструкцію на конкретному клеї, врахувати його особливості. Ну, а взагалі роблять це так … У ємність з водою дуже повільно маленькими порціями насипаємо клей. Найкраще розмішувати його в цей час міксером, який буде прикріплений до дриля. Клей в підсумку повинен бути не дуже рідким, але і не дуже густим. Густий клей складно розтягується по стіні, а рідкий просто попливе зі стін.
 • Перед тим, як класти плитку у ванній, радять замочити її у воді на 10 хвилин. Таким чином, ви забезпечите краще зчеплення плитки з розчином, так як з неї вийде все повітря. Коли плитка насититься вологою, а вода витіснить повітря з неї, можна укладати плитку на стіну. Увага! Не всі види плиток можна замочувати!
 • Для рівною укладання плитки використовуйте водяний рівень і пластмасові хрестики для однакових швів між плитками.
 • Після того, як поверхня стін загрунтована, зроблена ідеально рівною, переконайтеся, що на стінах немає сміття і пилу. Пройдіться клеєм по поверхні стіни розміром в одну плитку. Рівномірно розподіляйте клей за допомогою шпателя із зубчатою поверхнею, створюючи хвилі. Шар клею нехай буде приблизно 3 мм. Притисніть плитку до стіни досить щільно. А перед тим, як класти наступні плитки, розміщуйте між ними пластмасові хрестики, щоб ширина швів вийшла однаковою. Починайте укладати плитку у ванній з самого центру стіни і йдіть до країв. Працюйте знизу вгору. Рекомендується помістити на підлогу рейку і вирівнювати по рівню. Перший ряд знизу викладається по рейці. Для вирівнювання наступних рядів плитки, по кутах стін прибиваються вертикальні рейки.
 • Залишаємо плитку сохнути на 24-48 годин. Все залежить від того клею, який ви обрали. Потім наносите затірку (наприклад, суміш на основі цементу) між швами.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.