Як класти плитку на стіну?

У кожного хто затіяв ремонт, і збирається змінити старий кахель, виникає питання: «Як класти плитку на стіну?»

Підготовка поверхні

Для початку необхідно підготувати поверхню, на яку буде укладатися плитка. Для початку потрібно переконатися в тому, щоб стіна була чистою і мала рівну і гладку поверхню. Використання спеціальної рейки покаже нам, рівні чи у нас стіни. Її потрібно прикласти до стіни вертикально. Якщо ми бачимо відхилення поверхні від рейки більш ніж на 4 мм, то дану стіну слід вирівняти. Для того, щоб вирівняти стіну, нам необхідно скористатися штукатуркою або ж спеціальним вирівнюючим розчином. Штукатурка наноситься на поверхню стіни, за допомогою малярних рейок. Товщина нанесення на поверхню вирівнюючого розчину, близько 1,5 — 2 см, в разі якщо необхідно нанести ще один шар, потрібно почекати поки висохне попередній. Далі поверхня грунтується цементним розчином. Головна умова, це ретельне вирівнювання, інакше результат може вийде не райдужним. Грунт ми залишаємо сохнути на 4-5 днів, іноді змочуючи його водою. Далі можна приступати до облицювальних робіт.

Вибір плитки

Вибір плитки залежить від особистих переваг і її функцій, як технічних, так і естетичних. Плитка повинна мати певні властивості, щоб протистояти хімічним, механічним та іншим впливам, яким вона може піддаватися.

Також при виборі плитки необхідно звернути увагу на наступне:

 • опір на вигин;
 • стійкість до перепадів температур;
 • стійкість до дії кислот;
 • морозостійкість (стійкість до негативних температур);
 • стійкість до стирання.
 • Слід купувати плитку тільки першого сорту, так як плитка другого сорту зазвичай йде з браком.

  Підготовка необхідних інструментів

  Основний використовуваний інструмент для укладання плитки:

 • плиткоріз;
 • дриль;
 • рівень;
 • набір шпателів;
 • гумовий шпатель;
 • коронки.
 • Технологія укладання плитки

  Спершу готуємо клейовий склад. Робимо це так: невелику кількість суміші поміщаємо в воду і розмішуємо міксером. У підсумку, у нас повинна вийти суміш (не дуже густа і не дуже рідка). Далі, коли склад готовий, починаємо укладати плитку.

  Кладемо плитку знизу вгору, спочатку викладаємо перший ряд, потім другий і т.д. Щоб отримати рівні ряди, кладемо рейку на підлогу і вирівнюємо її по рівню. Щоб наступні ряди були викладені горизонтально, прибиваємо вертикальні рейки паралельно першої. Далі, в кутові рейки необхідно вбити по цвяху, натягнути капронову нитку і стежити за нею, щоб кожний наступний ряд виходив горизонтальним.

  При укладанні плитки шпателем, на нижню поверхню плитки наносимо клей, і прикладаємо її до основи. Придавлюючи плитку на стіну, потрібно спостерігати, щоб клейовий склад був розподілений по всій поверхні. Також потрібно зробити і з іншого плиткою, після чого вставити між ними хрестики.

  Якщо ми бачимо, що всі плитки не поміщаються в ряд, в такому випадку необхідно скористатися плиткорізів і видалити надлишки в кутах.

  Далі, коли ми поклали плитку, і клейовий склад підсох, потрібно подивитися чи потрапив на плитку клейовий склад, у разі попадання — потрібно відчистити плитку. Також нам знадобиться гумовий шпатель, їм ми заповнимо шви фугою, колір якої ви оберете. У наслідку, шви можуть потріскатися, тому застосовувати дешеву фугу не рекомендується.

  Після всіх виконаних дій, роботу з укладання плитки можна вважати завершеною. Також, за допомогою спеціальних складів, можна додати вашій плитці додатковий блиск і захист. Виявляється, класти плитку на стіну не так і складно!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.