Як кинути пити?

Алкоголізм — це величезна проблема для нашої країни. Медицина зараз на високому рівні і існує багато методик позбавлення від алкогольної залежності. Але чи так вони ефективні, якщо немає бажання самого хворого. Чи можна і як змусити кинути пити? У статті спробуємо розібратися, як кинути пити людині самостійно.

Як кинути пити пиво або будь-який інший алкоголь

 • Позбавтеся від будь-якого алкоголю, який є у вас вдома. Також приберіть подалі все, що з ним пов’язане (чарки, келихи, склянки).
 • Зателефонуйте друзям і прямо скажіть, що ви вирішили кинути пити. Необхідно на три місяці відмінити всі зустрічі з друзями, не запрошуйте їх у гості і не ходіть самі.
 • Щодня ведіть щоденник. Записуйте в нього: чи було бажання випити, коли, з чим воно було пов’язано, як ви його побороли. Якщо Ви не змогли побороти це бажання — опишіть докладно ситуацію. Пишіть, як Ви збираєтеся виправити помилку і чого не допустите в наступний раз.
 • Уникайте кращих компаній, закладів та місць, де випивають.
 • Опишіть в щоденнику відносини з родичами. Як вони змінилися. Як до Вас стали ставитися близькі люди. Що вони Вам говорять?
 • Щодня починайте записи з того, як змінюються ваші переконання. З другого місяця вести щоденник можна через день, а з третього: два-три рази на тиждень. Результат ви помітите через два тижні, але продовжуйте працювати над собою. Для повного відновлення вам знадобиться близько чотирьох місяців. Щотижня підводите підсумок, свої особисті досягнення і відчуття.
 • З найперших днів розвісьте над ліжком і у всіх місцях квартири, де ви часто проходите напису «Я не буду пити», «Я вільний від алкогольної залежності» і подібне. Ефективність цього методу підтверджують вчені всього світу.
 • Кинути пити алкоголь допоможуть регулярні фізичні вправи, прогулянки на свіжому повітрі. Кілька разів в день приймайте душ.
 • Якщо Ви все-таки зірвалися, починайте все спочатку.

  Жіночий алкоголізм

  Жіночий алкоголізм заслуговує окремої уваги. Як самої кинути пити? Все це залежить від вашого бажання. Якщо воно є, то можна спробувати впоратися з цим і без допомоги фахівців. Спробуйте в комплексі такі методи:

 • Для початку подивіться в дзеркало. Згадайте, як ви виглядали кілька років тому, подивіться фотографії. Ці фотографії можна повісити на стіну на саме видне місце і розглядати їх кожен день.
 • Починайте ранок з контрастного душу, а на сніданок випивайте імбирний чай. Його можна приготувати самостійно з кореня імбиру і звичайного чайного пакетика. Потім вирушайте на пробіжку, яка б погода не була. Якщо є можливість, почніть ходити в басейн. Майте на увазі, що великі фізичні навантаження організму на перших порах давати не варто. Ваш організм зараз ослаблений і ще не готовий до цього. Знову прийміть душ і поснідайте, краще, якщо це буде каша й фрукти.
 • Відправляйтеся на роботу, спілкуйтеся з людьми, посміхайтеся. В обідню перерву обов’язково вийдіть на вулицю. Протягом дня пийте більше соків або води. Якщо Ви залишилися вдома, займіться хатніми справами, зробіть перестановку або навіть ремонт. Увімкніть музику, танцюйте, не дозволяйте думкам про алкоголь заволодіти Вами. Їжте тоді, коли Вам захотілося. Гуляйте на вулиці.
 • Заведіть тварину, ходіть з ним в ліс або парк. Проводите там якомога більше часу.
 • Якщо у Вас є родичі за містом, постарайтеся виїхати туди хоча б на тиждень. Саме родичі пам’ятають Вас ще до залежності і тільки вони зможуть надати Вам психологічну допомогу, якщо бажання пити повернеться. Проводьте більше часу разом, згадуйте смішні історії, уникайте згадки про заходи, пов’язані з алкоголем.
 • Читайте книги, в’яжіть, шийте, чимось постійно займайтеся. В’язання і шиття дуже благотворно впливають на перебудову головного мозку і підсвідомості. Від рук в мозок передаються імпульси, він ніби відволікається і перестає акцентуватися на залежності.
 • Спіть в провітрюваному приміщенні. Добре, якщо вам буде весь час прохолодно (в міру, звичайно).
 • Постійно боріться з собою. Не давайте думкам про алкоголь заволодіти вашою свідомістю.
 • Багато жінок, у періоди боротьби з алкогольною залежністю, набирають вагу. Щоб цього не відбувалося, більше рухайтеся, ходіть пішки, плавайте, танцюйте.
 • Перші два тижні можуть бути найважчими. Терпіть. Пам’ятайте, що кинути пити самостійно — реально! Багато людей зробили це. Якщо Ви задастеся метою, то у Вас, обов’язково, все вийде.

  Як кинути пити чоловікові

  Щоб кинути пити чоловікові, йому обов’язково потрібно повноцінне харчування, краще по режиму, з невеликими інтервалами. Слідкуйте за тим, щоб, ідучи на роботу, він брав з собою їжу. Підійдуть бутерброди або яблука. Якщо з’являється бажання випити, відразу необхідно щось з’їсти! Якщо нічого під рукою не виявилося — слід випити дві склянки холодної води і бажання пропаде. Завжди потрібно пам’ятати про те, що людина не повинна здаватися, важливо просто перетерпіти.

  Дзвоніть чоловікові протягом дня, але не нагадуйте про те, що він кидає пити, поговоріть про дітей, про плани на вечір і т.д. Дайте йому зрозуміти, що Ви турбуєтесь і дбаєте про нього, що він Вам потрібен. Частіше звертайтеся до нього за допомогою з дому, зробіть його незамінним помічником.

  Змусити чоловіка кинути пити можливо, якщо Ви не вживаєте алкоголь самі, навіть помірно. Ви можете допомогти кинути пити, якщо будете підтримувати і піклуватися про нього. Будьте готові до перепадів настрою і зривів. Ні в якому разі не приносите в будинок алкоголь і не запрошуйте гостей. В особливо складних випадках, паралельно, необхідно вдатися до допомоги нарколога.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.