Як кинути палити: поради для жінок

Існує багато способів кинути палити, однак щоб використання будь-якого з них привело вас до успіху, необхідно важлива умова — сила волі і мотивація. Як же кинути палити без допомоги пластирів, жувальних гумок, і інших допоміжних засобів (хоча користуватися ними не забороняється)?

 • Складіть список того, що вам подобається і не подобається в курінні. Візьміть чистий аркуш паперу, проведіть посередині риску, і записуйте на одній половині — мінуси, на іншій — плюси вашої звички. Будьте чесні з собою. Не бійтеся дізнатися, наскільки ви любите палити. Зрештою, ви виявите не менше причин не любити це заняття. Запитайте своїх рідних і друзів, чому їм не подобається, що ви курите. Коли список з боку мінусів стане довшим, ніж з боку плюсів — перший крок до відмови від куріння буде зроблений.
 • Складіть список причин, по яких кинути палити буде нелегко. Пишіть про все, навіть якщо список виявиться дуже довгим і демотивуючим. Потім поряд з кожним пунктом вкажіть, як мінімум, один спосіб подолати ці труднощі. Наприклад, поряд із записом «куріння допомагає мені зняти стрес» можна написати «спробуй замість перекуру прогулятися в перебігу п’яти хвилин». Таким чином ви будете руйнувати психологічні перепони, які стоять між вами і відмовою від шкідливої звички.
 • Призначте дату, коли ви кинете курити і підпишіть «контракт» з собою, в якому ви зобов’язуєтеся більше не курити. Контракт потрібно підписати і зберегти. Не призначайте дату на завтра, або навіть на наступний тиждень — вам потрібно буде час, щоб підготуватися.
 • Складіть список всіх причин, по яких ви хочете кинути палити, і завжди тримаєте його під рукою. У цьому списку має бути все, що для вас важливо — від вашого здоров’я і здоров’я вашої сім’ї, до екологічної ситуації на планеті. Перечитуйте список, коли захочете покурити.
 • Коли до числа, коли ви кинете курити, залишиться менше двох тижнів, перестаньте купувати блоки сигарет.
 • Протягом тижня записуйте, коли і скільки ви курите. Можливо, ви курите особливо багато в протягом робочого дня, або під час футбольного матчу, або в інших ситуаціях. Знаючи це, ви будете готові до особливо сильним нападів бажання закурити і з більшою ймовірністю впораєтеся з ними.
 • Приготуйте список того, що ви будете робити, коли вам захочеться закурити. Це буде відбуватися часто, особливо протягом перших місяців, а кращий спосіб впоратися з цим — зайнятися чим-небудь. Наприклад: прогуляйтеся, випийте склянку води, пограйте з домашнім вихованцем, помийте машину, розберіть кілька полиць в шафі, почистіть зуби, випийте чашку чаю або кави, помедитуйте.
 • Коли настане день, в який ви обіцяли собі кинути палити, викиньте все, що нагадує вам про куріння: сірники, попільнички, недопалки, сигарети, запальнички (в тому числі, запальничка в машині).
 • Замість перекурів на роботі розкладайте пасьянс. Одна гра займаєте приблизно стільки ж часу, скільки і перекур (хоча, як і сигарети, може викликати залежність).
 • Пийте трав’яний чай в тих ситуаціях, коли ви зазвичай палили — наприклад, за сніданком або після їди. Це знімає стрес не гірше, ніж доза нікотину.
 • Замініть сигарети горіхами. Найкраще підійдуть фісташки або інші горіхи в шкаралупі — важливо, щоб були зайняті і рот, і руки, як при курінні.
 • Якщо ви зірвалися, просто почніть спочатку. Не багатьом людям вдається кинути курити з першої спроби — пробуйте знову, поки не вийде.
 • Складайте гроші, які ви не витратили на сигарети у велику скляну банку. Дуже важливо бачити, скільки грошей ви витрачали на сигарети — і що зможе собі на них дозволити.
 • Забороніть палити у вашому домі та в машині всім, включаючи друзів і родичів. Можете навіть розмістити на видних місцях знаки, що забороняють куріння.
 • Починайте кидати курити, коли ви в гарному настрої. У періоди сильного стресу буде дуже важко втриматися і не закурити знову.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.