Як грати в хокей?

Активні види спорту включають в себе не тільки одиночні вид діяльності людини, але також більшість командних ігор. Сьогодні ми з вами, дорогий читачу, поговоримо про традиційно зимової забаві. Мова піде про хокей і про основні правила, що регулюють це чудове заняття.

Як грати в хокей?

Для гри в хокей, вам, як мінімум, знадобляться ковзани, ключка і шайба. Для досягнення і дотримання правил безпеки та для того щоб грати в хокей професійно, потрібна ще ціла екіпірування для захисту тіла гравця. Як відомо, інерція, що розвивається на льоду, може привести до серйозних зіткнення, а ті, в свою чергу, до не менш серйозних травм.

Під час гри, на полі знаходяться шість гравців — п’ять у поле і один на воротах. Розіграш шайби кожного періоду починається з центральної точки вкидання шайби. Суддя скидає шайбу в центр кола, а суперники намагаються її відібрати і передати своїм товаришам за допомогою ключки. На поле для хокею передбачені сині лінії. Це лінії «поза грою». Згідно самому головному правилу, дану лінію суперника може перетнути тільки той гравець, який володіє шайбою. Якщо його товариш по команді виявляється там раніше, то суддя призначає штрафний. Штрафний розігрують також, як і при початку кожного періоду або після забитої шайби. Однак місце розіграшу вже інше. В ситуації «поза грою» суддя скидає шайбу в колі кінцевого вкидання. Два суперника намагаються відібрати у один одного шайбу. Щоб навчитися грати в хокей знадобитися багато терпіння і витримки.

Хокей славиться своєю видовищністю і швидкістю. Хокеїст повинен володіти швидкою реакцією, хорошою координацією і міцною статурою.

Хокейний матч, згідно з офіційними правилами, складається з трьох періодів. Кожен період включає в себе 20 хвилин чистого часу. Перерви між періодами становлять 15 хвилин. Іноді, після нічиєї в матчі, суддя сповіщає гравців про призначення додаткового часу, який називається овертайм. Якщо ж команди суперників не змогли визначити переможця під час овертайму, суддя призначає серію буллітів. Якщо проводити аналогію з футболом, то булліт — це те ж пенальті. Однак, на відміну від футболу необхідність і наявність буллітів визначається в ході створення регламенту того чи іншого турніру.

Варто особливо поговорити про склади команд. Це потрібно знати, щоб правильно грати в хокей. Спостерігаючи пряму трансляцію хокейного матчу по телевізору, ми бачимо тільки шість гравців в полі з боку кожної команди, разом 12 осіб одночасно ганяють шайбу. Однак, іноді режисер показує нам лавку запасних. Кожна професійна команда має у своєму складі від 20 до 25 осіб на гру. До слова, точне мінімальну та максимальну кількість гравців часто визначається регламентом турніру. Заміна гравця може проходити під час пауз у часі ігор, а також безпосередньо під час процесу гри. Овертайм можуть грати по п’ять осіб від команди — воротар і четверо польових.

Не можна не згадати про те, що хокей — це гра, яка має право вважатися досить агресивним видом спорту. Не дивлячись на навколишній лід, на поле киплять неабиякі пристрасті і іноді там настільки спекотно, що краще бути подалі від основної сцени подій. Відомо, що бійки і перепалки частенько супроводжують конфлікти, що виникають на полі між суперниками. Саме цей аспект хокею робить його ще більш популярним серед шанувальників цього виду спорту. В сучасному хокеї величезна увага приділяється безпеці гравців. Раніше, екіпірування хокеїста була тяжеловесна і незручна, але тепер, завдяки появі нових легких матеріалів, хокеїсти отримують можливість рухатися швидше, володіти шайбою точніше і грати довше. Складно відразу зрозуміти, як грати в хокей. Відео допоможе вам зрозуміти ази цієї гри.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Спорт. Додайте в закладки постійне посилання.