Як грати в шашки?

Шашки — досить проста в правилах гра на двох (в російських шашках). При цьому в ній, як і в шахах, активно задіяно логічне мислення. Давайте розбиратися, як грати в шашки.

Як навчиться грати в шашки? Початок гри

Для гри в шашки знадобиться стандартна шахівниця 8 на 8. Потрібно розгорнути дошку так, щоб у що грає білими, в лівому нижньому кутку була чорна клітка. В процесі гри задіяні лише 32 чорні клітини (поля). Отже, шашки розставляються тільки на них. При початковій позиції шашки займають по 3 горизонталі тільки чорних полів.

Прості шашки

Шашки діляться на дві категорії: прості і дамки. Дамка володіє великими можливостями, вона позначається як перевернута шашка або 2 шашки один на одному. При початку гри всі шашки прості. Прості ходять двома способами: «Тихий хід» і «бій». «Тихий хід» позначає просте просування вперед на одну сусідню порожню клітину по діагоналі. «Бій» — це позначення атакуючого дії, при якому ви «з’їдаєте» шашку суперника (не важливо: просту або дамку). Можна «бити назад». Умовою виконання такого ходу служить знаходження шашки суперника на сусідній по діагоналі клітці, а також порожня сусідня з тієї ж діагоналі клітина. Якщо після здійснення ходу ваша шашка має можливість з’їсти ще одну шашку супротивника, то вам слід «бити» другу шашку і так далі до моменту, поки не закінчаться можливість атаки. Бити можна навіть шашку, що знаходиться не по тій же діагоналі, по якій ви робили перший хід, тобто в будь-яких напрямках. Головне, щоб дотримувалися правила, описані вище. «Биті» шашки і дамки суперника знімаються з дошки.

Як ходить дамка?

Досягти рівня дамки можна дійшовши до останнього поля противника. Є 2 типу ходів дамки. Перший тип — «тихий хід». Цей рух в будь-якому напрямку по діагоналі на будь-яку кількість полів. Другий тип ходу — це «бій». Дамка може перестрибувати через просту шашку або дамку суперника. Вони можуть перебувати в будь-якому напрямку від б’є дамки по діагоналі. При цьому повинна дотримуватися правило, що за атакується шашкою супротивника повинно залишатися пусте поле. У випадку, якщо полів після атакується шашки противника декілька, то б’є дамка може займати будь-яке з них. Бій, як і при атаці простий шашки, продовжується до тих пір, поки є можливість «бити» шашки суперника. Якщо з вільного поля можна продовжити бій або в тому ж напрямку, або перпендикулярно йому, то потрібно продовжувати атакувати з будь-якого з напрямків на вибір, поки не припиниться можливість для атаки.

Мета гри

Як правильно грати в шашки? Якщо конфігурація гри така, що ви можете зробити кілька варіантів «тихих» ходів, але немає можливості «бою», то ви обираєте будь-який напрямок «тихого ходу». Якщо ж ситуація така, що потрібно «бити» противника і одночасно з цим є «тихі ходи», то потрібно обов’язково вибирати перший варіант дій (таке правило). Якщо воно було проігноровано, то необхідно «переходити», якщо можливо, тієї ж шашкою. Метою гри є «побити» все шашки противника. Також шашки противника можна «замкнути». Це означає, що вони не побиті, але хід зробити не можуть (аналог «пату» в шахах). У шашках є нічия. Обмеженням в грі є наступне правило: «шашка суперника б’ється тільки один раз», — це важливо враховувати в довгих комбінаціях.

Є така гра як «китайські шашки». Розповімо, як правильно грати в китайські шашки. «Дошка» представляє собою шестикутну зірку, на вершинах якої розташоване від 6 до 10 фішок. Гра розрахована на 2-6 чоловік. Метою гри також є переміщення своїх фішок до протилежного кінця зірки. Хід починає учасник з найяскравішими фішками, далі ходять за годинниковою стрілкою. За один хід пересувається одна фішка в будь-якому напрямку. Можна перестрибувати чужі фішки, якщо за ними є вільне місце. А якщо за цим вільним місцем не по прямій лінії щодо попереднього ходу є ще фішка, то перестрибуйте і її в цей же хід. Перемагає той, хто першим досягає протилежного кінця зірки. Далі розподіляється друге і т.д. місця.

Приємного проведення часу!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.