Як грати в настільний теніс?

Коли щось нове з’являється в нашому оточенні, воно здатне залучати до себе. Причому так сильно, що іноді вся країна, носить одну й ту ж одяг або грає в якусь гру. Так само сталося свого часу і в нашій країні з приводу появи нової гри — настільного тенісу. Вся країна з таким азартом і пристрастю грала в цю гру, що це нагадувало масову тенісну лихоманку. Пік популярності «пінг-понгу» в Росії, коли в нього грали все і скрізь: школярі, студенти, робітники під час обіду на виробництвах — припадав на 30-і роки. Сучасний настільний теніс — така інтелектуальна і стрімка гра, що її можна порівняти з повітряним боєм. Тому рішення потрібно приймати миттєво, реагувати на поведінку противника вчасно і адекватно! Так що ж таке настільний теніс і як навчитися грати в нього?

Як грати в настільний теніс: головні аспекти гри

Головне в настільному тенісі — ракетка, пересування і удари по м’ячу.

 • Коли ви обираєте ракетку для настільного тенісу в перший раз, не варто про свій вибір особливо хвилюватися — все ракетки від ста рублів дуже схожі зовні і для вашого рівня гри підійдуть. Крім того, потрібно правильно тримати ракетку. Практикують два способи її хвата — вертикальний і горизонтальний. Горизонтальний хват є кращим, тому що дозволяє використовувати всі площини ракетки. Але головне, щоб вам було комфортно в хваті. Візьміть ракетку, покрутіть нею, помахайте, знайдіть варіант хватки, оптимальний для вас.
 • Пересування теж важливо — бити суперник завжди намагається туди, де немає вас, а швидкість м’ячика така велика, що за ним не встигнути, якщо стояти на одному місці. Тому ви завжди повинні бути готові до руху. Зігніть коліна, нахиліть корпус трохи вперед і постійно погойдуйтеся з місця на місце.
 • Один з найбільш важливих технічних прийомів в настільному тенісі — подача. Вона виконується з різними обертаннями м’яча. Обертання можуть бути в будь-якому напрямку — з верхнім або нижнім, лівим чи правим боковим обертанням. Кращими подачами вважаються низькі і короткі подачі, коли м’ячик приземляється в 10 — 15 сантиметрах від сітки. Але в цьому є небезпека: якщо якийсь компонент виконаний не достатньо якісно — хороший суперник зможе «розстріляти» вас з вашою ж подачі. Перше, що важливо під час подачі — стійка. Зігніть коліна для швидкого переміщення туди, куди піде подача. Нахиліть корпус трохи вперед для старту. Не стійте на місці! Друге, спостереження за суперником. Зрозуміти якою буде удар — короткий або довгий, повільний або швидкий можна за його замаху, стійці.
 • Як приймати подачі в настільному тенісі

 • Коли м’яч вискакує за стіл з середньою або довгою, а можливо, закрученої подачі, виконайте пряму атаку з подачі або сильним обертанням відбийте її.
 • Якщо подача коротка, її треба відбивати коротко і підрізати. Короткі подачі, особливо якщо обертання слабке або м’ячик відскочив вище, дають можливість атакувати.
 • Пробуйте і у вас вийде. Самий головний і єдиний секрет в будь-якому виді спорту — кожне технічна дія виконати сотні разів. Тоді воно стане ідеальним. Тому, якщо хочете навчитися грати — грайте! І як можна частіше. Адже як правильно грати в настільний теніс, ви тепер знаєте.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Спорт. Додайте в закладки постійне посилання.