Як грати в монополію?

Монополія — це одна з найпопулярніших настільних ігор в світі. З’явилася на світ вона в 1934 році в штаті Пенсільванія, США. Чарльз Дерроу розробив проект гри і випустив перші п’ять тисяч екземплярів гри своїми силами, оскільки Parker Brothers — інвестор, якому Дерроу представляв проект — відмовилися від нього через «п’ятдесяти двох помилок в дизайні». Ці 5000 примірників були моментально розкуплені, Чарльз не зміг впоратися з диким попитом і знову звернувся до Parker Brothers. У 1935 році Монополія стала самої продаваної настільною грою в США. На даний момент в монополію грали вже понад півмільярда людей, і в усьому світі відомо, як грати в гру монополія. Регулярно проводяться міжнародні змагання з монополії, головні призи в яких обчислюються десятками тисяч доларів.

Загальні правила

Гра вдає із себе настільне поле з секторами, спеціальні картки (підтверджують право власності на певний об’єкт), ігрові кубики, і ігрову валюту. Кожен гравець починає гру з початковим капіталом з фігурою на початку поля. Кидком кубиків визначається дальність ходу гравця. Кожному сектору відповідає ряд можливих, або обов’язкових дій. Якщо на секторі розташоване якесь підприємство і воно вільно — гравець може викупити його. Якщо підприємство було куплено до цього іншим гравцем — потрапив на нього гравець повинен оплатити відвідування цього сектора власнику відповідно до тарифом, визначеним правилами. Якщо гравець потрапляє на сектор дії — він повинен виконати запропоноване сектором дію: виплатити частину коштів в банк, отримати частину коштів з банку, пропустити наступний хід, і т.д. Метою гри є досягнення банкрутства інших гравців.

Стратегія гри

Як грати в монополію, вам пояснить будь-яка людина, яка розуміє систему конкуренції на вільному ринку. З назви гри зрозуміло, що потрібно прагнути до статусу монополіста в грі. Щоб стати монополістом, вам потрібно викупити всі підприємства однієї галузі. Зазвичай в грі є кілька галузей, кожній з яких належить від двох до чотирьох підприємств. Монополія дозволяє отримувати додатковий дохід з підприємств монополізіруемой галузі. Також «активи» підприємств можна покращити за валюту, що дозволить отримувати ще більший дохід. Активи підприємств можна купувати і продавати. Свобода варіацій дій в грі відкриває безліч тактик, за допомогою яких можна накопичити капітал і розтрощити «конкурентів» — інших гравців.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.