Як грати в лото?

Лото — популярна настільна гра, що з’явилася в 16 столітті в Генуї (Італія). Гра відразу ж отримала величезну популярність, але вже через деякий час після появи лото було заборонено Венеціанським сенатом як азартна гра. У Росії ж ця забава з’явилася лише в 18 столітті і відразу ж викликала до себе великий інтерес у наших співвітчизників, але доступна вона була лише для забезпечених верств населення. Лише в 20 столітті до цієї гри змогли долучитися й інші верстви населення. Цікаво, що в СРСР лото було визнано сімейної та розвиваючої грою, хоча по суті воно відноситься до азартних ігор.

Як грати в лото: набір і правила

В лото грають за допомогою особливих картонних карток з цифрами. Мета гри — закрити всі номери на картках. Що входить в набір лото:

 • Барила, дерев’яні або пластмасові, або фішки з цифрами. 90 штук.
 • 24 ігрові картки, які представляють собою картате поле, з вписаними в нього деякими цифрами
 • Картонні або дерматинові фішки, іменовані «закривашкамі». Їх зазвичай близько 170
 • Непрозорий мішечок, куди складають бочонки з цифрами і витягують їх звідти «в сліпу»
 • Коробка для зберігання набору і правила.
 • На початку гри кожному учаснику видається по кілька ігрових карток (залежно від числа гравців) і визначається ведучий. Ведучий може бути як і гравцем, так і стороннім спостерігачем. Його місія в грі — діставати з непрозорого мішечка бочонки з цифрами і оголошувати цифри. Учасники повинні знайти цю цифру у себе на картках, тоді ця цифра закривається. Цифри можуть повторюватися на різних картках. Виграє той, хто першим закриє всі цифри. Це варіант простий варіант гри. Також в грі російське лото існує варіант короткого лото. При грі в короткий лото учасникам видається тільки по одній картці і переможцем стає той, хто першим закриє один або більше горизонтальних рядів. Оскільки лото вважається все ж азартною грою, то перед початком гри всі учасники можуть скидатися на кін. На кон можна поставити різні монетки, невеликі дрібнички, гудзики або ж справжні гроші (проте, азартні ігри на гроші заборонені в нашій країні законодавством).

  Вельми цікавий і жаргон гравців в лото. Так, наприклад, число 11 — це барабанні палички, 44 — стільчики, 48 — половинку просимо, а 61 — Гагарін. Тепер Ви знаєте, як грати в російське лото!

  Лото цікаво не тільки дорослим, але й дітям. У зв’язку з чим існують спеціальні дитячі набори лото, де замість діжок з цифрами — картки з тваринами, рослинами або будь-якими іншими предметами. У дітей гра в лото розвиває спостережливість, швидкість реакції і кмітливість. Ще однією причиною любові дітей до цієї гри є те, що не потрібно володіти певними навичками, оскільки тут все залежить тільки від удачі. Лото може стати відмінним подарунком для будь-якого члена сім’ї, незалежно від віку!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.