Як грати в футбол?

Більшість хлопців люблять грати в дитинстві з м’ячем. А багато хто і в дорослому житті не змінює своїй пристрасті і навіть роблять на цьому кар’єру. Але як грати в футбол, щоб не впасти в бруд обличчям перед товаришами? Для початку необхідно вивчити основні правила, які зобов’язаний знати кожен гравець команди.

У грі беруть участі 2 команди, кількість гравців складає мінімум 7 і максимум 11 чоловік, включаючи воротаря. У кожного учасника гри є свої функції загального задуму. Голкіпер захищає ворота від попадання м’яча, захисники грають біля своїх воріт, півзахисники — в середині поля, а нападники — біля воріт суперників.

Футбольне поле має форму прямокутника, і ділитися посередині спеціальною розміткою, в центрі якої малюється коло. На кожній половині поля розміщуються ворота і розмічаються штрафні площі, а в кутах ставляться прапорці. За межами поля існує технічна зона, де під час гри знаходяться тренера і запасні гравці.

В обов’язковому порядку на поле повинен бути присутнім суддя, який буде контролювати дотримання всіх правил футболістами. У разі різних порушень, суддя може застосувати ті чи інші санкції до гравця або команді, за недотримання умов гри. По телевізору багато з вас могли бачити, як суддя показує жовту або червону картку. Якщо однин і той же футболіст отримує 2 жовті або 1 червону картку за матч, то це веде до його дискваліфікації до кінця гри.

Сам футбольний матч триває 2 тайми по 45 хвилин і має 15 хвилинну перерву, після чого команди міняються сторонами поля.

Гол вважається забитим, якщо м’яч перетнув лінію ворожих воріт. Виграє та команда, яка забила більше голів за 2 тайми. У випадку нічиєї призначається додатковий час.

Щоб навчитися грати в футбол, варто знати, що НЕ МОЖНА робити під час гри. Це: бити і штовхати суперника, торкатися м’яча рукою, крім голкіпера, і заважати воротарю. За порушення правил гри застосовуються такі покарання, як попередження, видалення з гри, штрафний або вільний удар м’яча.

Існує також кутовий удар. Він відбувається у випадку, якщо м’яч вийшов за лінію воріт від гравця з команди, яка обороняється.

Побудова тактики займає не останню роль в грі, і ділитися на 2 типи: напад та захист. У першу чергу необхідно оцінити суперників і вибрати більш відповідну тактику. Суть нападу полягає в активному насадженні ворожих воріт. І лише при непередбаченої помилку або кутовому ударі є шанс контратаки з боку опонентів. Щоб здійснити такий маневр, паси повинні бути відпрацьованими і точними, а нападник не має права на промах.

При офсайду використовуються зональна захист чи персональна опіка. Особливість «зональної», полягає в тому, що своя частина поля умовно поділяється на особисту зону для кожного гравця, яку він зобов’язаний охороняти. А мінус її — у відсутності підстраховки. Невдача одного гравця призводить до проблеми вже у всій команді. Все-таки як добре грати у футбол, коли є на кого покластися.

При персональної опіки, за окремим захисником закріплюється свій нападник, від якої той не відстає протягом всієї гри. Як і в будь-якому розкладі й тут існує своє «АЛЕ». На відміну від атакуючих гравців, «оффсайдери» не повинні залишати своєї половини поля.

Щоб правильно грати з друзями у футбол, одних знань теорії недостатньо. Слід постійно тримати себе у формі, займатися бігом, стабілізувати дихання.

Якщо вас не покидає страх перед скупченням великої кількості людейт, то треба спробувати спочатку почати тренуватися тільки з товаришем. Це допоможе додати впевненості в собі і вивчити основні маневри. Візьміть м’яч і по черзі пасуйте його протягом 15 хвилин, потім навчитеся робити паси в русі. Не варто забувати і про відпочинок, щоб відразу не перезавантажувати свій організм і дати йому звикнути до навантажень. Коли вам вдасться поліпшити свої навички і побороти страх перед м’ячем, спробуйте виходити на поле і тоді помітите, що стали краще грати в футбол, ніж спочатку.

Якщо ж для гри не вистачає достатньої фізичної підготовки, можна спробувати грати в міні-футбол. На відміну від звичайного футболу, малий дуже зручний тим, що не вимагає великого розміру поля. Мінімальний розмір може становити 24 м на 12 м. А правила між собою дуже схожі. Склад команди залежить від розміру поля і коливається від 4-8 чоловік у кожній. Притому, що гравці можуть мінятися протягом всієї гри необмежену кількість разів.

Якщо під час гри м’яч вилетів за межі бічної лінії, то його вкидають в будь-яку зі сторін з місця перетину лінії. За рахунок обмежених площ поділ команди фактичну. Тобто роль атакуючих виконують захисники і навпаки.

Як грати в міні-футбол? У міні-футболі, на відміну від великого, використовують кілька тактик: опіку в зоні, персональну і комбіновану. Опіка в зоні — це коли захисник служить перешкодою будь-якому супернику, який опинився в його зоні. Персональної опікою буде називатися, якщо гравець однієї команди протидіє певному гравцеві іншої команди. При комбінованій опіки використовується суміш двох попередніх тактик. Щоб добре навчитися грати в футбол, не варто забувати про правила. У випадку з опікою, варто стояти позаду і злегка збоку опонента, щоб краще бачити і його, і м’яч. Також треба пам’ятати і те, що якщо один з футболістів, перебуваючи біля своїх воріт, вступає в опіку за м’яч, повинна обов’язково бути підстрахування з боку напарників.

Швидше і ефективніше за все в питанні навчання футболу, буде записатися на спеціальні командні тренування з тренером. Він зможе знайти особистий підхід до кожного спортсмена і визначити для нього місце в команді. А вже величезне бажання і непосильна праця покажуть потрібний результат. Постійні тренування — запорука успіху кожного футболіста будь-якого рівня, від новачка до професіонала. Так як без них і спортсмен світового рівня легко втратить свої навички.

А паралельно з тренуваннями, закріпити успіх допоможе відео з футбольними іграми. Переглядаючи їх в домашніх умовах необхідно вбирати кожен раз щось нове, а потім опрацьовувати це з тренером.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Спорт. Додайте в закладки постійне посилання.