Як грати в більярд?

Кажуть, грати на більярді — це майже так само складно, як грати на роялі. Це твердження можна вважати вірним лише з одного боку. Красиво й ефективно грати на більярді — це вміння вимагає серйозного розвитку, посидючості і терпіння. Саме ці якості знадобляться людині, щоб також освоїти гру на роялі. Сьогодні ми поговоримо з вами, дорогий читачу, про більярд і про те, які правила цю гру регулюють. Отже:

Як грати в більярд?

Ми поговоримо про два найпоширеніших видах гри на більярді в Росії. Торкнемося російський більярд і розповімо про те, як грати в більярд «вісімку» або «пул». Почнемо, мабуть, з основного для всіх видів більярду. У екіпіровку гравця в більярд входять такі атрибути — як більярдний кий, крейда для нього, стіл того або іншого формату (залежить від гри), і набір куль, що відповідає тому чи іншому столу.

Найбільш загальні правила більярду, вірніше сказати, принцип гри полягає в тому, що гравець, використовуючи кий б’є по одній кулі, намагаючись зачепити іншу кулю таким чином, щоб останній опинився в лузі більярдного стола. Далі, основні принципи більярду закінчуються і починаються різні варіації правил, яких до речі, дуже немало.

Ми допоможемо вам навчитися грати в більярд. Російський більярд відрізняється від всіх інших більярдів світу своїми розмірами і рівнем складності гри на ньому. Справа в тому, що розмір куль і розмір лунок в російській більярді відрізняється всього на кілька міліметрів. Відповідно, щоб потрапити кулею в лузу, необхідно домогтися максимальної точності і, важливо, певної сили удару. Давайте поговоримо про правила цієї чудової гри. Найпоширеніший варіант гри російською більярді зводиться до наступного. Як грати в російський більярд:

 • Перед початком гри вибудовують піраміду з білих куль за допомогою трикутника. Вершина піраміди, тобто самий верхній шар, повинна знаходиться на спеціально зазначеній точці. «Биток» (червона куля) ставитися на точку на іншій половині стола. Вибір половини столу з якої починається гра може здійснюватися за бажанням або визначаться болкерной лінії, позначеної на столі (горизонтальна лінія на одній з половин столу).
 • Перший гравець, який визначається добровільно, отримує право нанести перший удар битком по піраміді. Удари здійснюються в порядку черги. Важливо зазначити, що правила гри в російський більярд допускають використання будь-якої кулі в якості битка. Тобто, гравець знаходиться у столу може вибрати будь-білий (і червоний теж) куля для розвитку своєї позиції. Саме так потрібно правильно грати в більярд.
 • У російській більярді передбачені наступні удари: «чужі» і «свояки». «Чужий» — це удар який наноситься битком по іншому кулі, який падає або не падає в лузу. «Свояк» — це удар, який виконується належним чином. Биток направляється на іншу кулю, і з його допомогою сам потрапляє в лузу. Цей удар дуже поширений в російській більярді.
 • Перейдемо до «вісімці». На відміну від російського більярду, Pool — це гра, яка проходить більш легко і весело. Стіл для гри в «вісімку» набагато менше, ніж для гри в російський більярд. Лузи настільки великі, що туди влазять відразу два більярдних кулі, пущених одночасно. Трохи про правила:

 • Піраміда з кольорових куль ставиться на точку на тій половині стола, де відсутня болкерная лінія. Биток (біла куля), ставиться на точку на болкерной лінії.
 • Право першого удару визначається добровільно. У розпорядженні гравця є тільки один биток — це біла куля. Саме їм виконуються всі удари. Перший гравець розбиває піраміду.
 • Далі починається боротьба за визначення типу куль, які повинні забивати гравці. Перший гравець забив порожнистий або смугасту кулю, далі грає саме цей тип куль (або порожнисті або смугасті).
 • Важливо пам’ятати, що чорний куля грається в саму останню чергу. При його достроковому попаданні в лунку, який виконав удар гравцеві, присвоюється поразку. Перед тим, як забити чорний, гравці повинні покласти в лузи всі кулі свого типу. Якщо гравець впорався зі своїм завданням раніше опонента, то він не повинен чекати, поки той заб’є всі свої кулі. Гравець, який забив всі свої кулі і чорний кулю, виходить переможцем з матчу.
 • Пару слів про стійку і техніці удару в будь-якому вигляді більярду. Кий береться тією рукою, яка є провідною у людини. Припустимо, що ви правша. Візьміть кий правою рукою за його товстий кінець. Ліва рука кладеться на стіл перед кулею приблизно за тридцять сантиметрів до нього. Всі чотири пальці лівої руки повинні бути на столі, а перший палець, який впритул прилягає до другого, створює якусь подобу жолоби, по якому і буде здійснювати свій рух кий. Цільтеся точно в середину кулі підібравши на око потрібний кут атаки. Тіло гравця в більярд повинно бути зігнуто максимально. Необхідно притиснути груди до кию під час виконання удару. Така стійка дозволяє краще розглянути позицію куль і вибрати правильний кут атаки битка. Права рука повинна бути розслаблена. Для того, щоб краще зрозуміти техніку того, як грати в більярд існує відео.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Спорт. Додайте в закладки постійне посилання.