Як грати на синтезаторі?

Музика — це той напрямок в мистецтві, яке часом не піддається повному осмисленню та її вплив на людину практично безмежне. Така ситуація складається завдяки виконавській майстерності музикантів. Сьогодні, дорогий читач, ми торкнемося тему, пов’язану вже з більш сучасним періодом розвитку музики. Поговоримо про синтезаторах і про те, що з ними можна і потрібно робити.

Як грати на синтезаторі?

Перш за все, хотілося б визначитися з термінами, які ми будемо використовувати в нашій статті, так як слово синтезатор часто помилково розуміється звичайними людьми. Справа в тому, що синтезатор — це ціла станція, нашпигована різними електронними пристроями. Те, що звичайна людина має на увазі під синтезатором називається електричним піаніно або піанола. Найголовніша відмінність синтезатора від електричного піаніно полягає в тому, що перший інструмент звуки створює, а другий ці звуки вже містить і пропонує користувачеві вибрати один з них і повністю його реалізувати.

Таким чином, дорогий читач, мова в нашій статті піде про електричний піаніно, а не про синтезаторі. Втім, якщо вже у вас виникло таке питання і ви відкрили саме цю статтю, то, напевно, володієте даними інструментом. Але ближче до справи. Як навчиться грати на синтезаторі?

Електро піаніно — це електронний пристрій, що містять повний або неповний набір клавіш, які побудовані відповідно до клавішами на звичайному піаніно. Саме тому при грі на електро піаніно потрібно дотримуватися тих самих правил що і при грі на роялі. Однак, «живий» інструмент не володіє таким значним набором звуків, яким володіє електро піаніно. Банк звуків включає в себе, як правило, всі існуючі інструменти, а також їх поєднання. Якість цих звуків залежить від якості електро піаніно, а найчастіше від його ціни.

Почнемо з азів. Електро піаніно працює від блоку живлення ємністю від 9 до 12 вольт. Блок повинен бути в комплекті. Кнопка включення інструменту знаходиться або на його передній панелі, або ззаду близько гнізд підключення адаптера, педалі сустейна і лінійного виходу. Для того щоб розібратися з системою роботи вашого інструменту, необхідно ознайомиться з його інструкцією. Принцип системи, зазвичай, збігається, проте, різні виробники частенько пропонують музикантові свої цікаві опції. Вибір звуку на будь-якому електро піаніно найчастіше проводиться за допомогою цифрової клавіатури, розташованої на передній панелі піаніно. Крім того, на тій же панелі зазвичай розташований список доступних користувачеві інструментів. Вони позначені цифрами і розподілені на групи. Наприклад, різні звуки духових будуть розташовані в межах від 20 номера до 30, а всі оркестрові секції починаються від 40 до 50. На цифровій панелі потрібно ввести номер і зазвучить той інструмент, який під ним значиться. Ви можете дізнатися про можливості свого інструмента, за допомогою відео, яке можна знайти в інтернеті, ввівши модель свого електро піаніно. Також дивіться відео, як грати на синтезаторі правильно.

Це найпростіші аспекти використання електро піаніно. Часто багато моделей містять так звані генератори мелодії. В їх систему вбудовані різні інструменти, куди входить ритм секція (ударні та бас) і той інструмент, який включений в даний момент. Ви вибираєте тональність, яку хочете виконати і натискаєте на кнопку «play». Починає звучати мелодія в певному темпі і ритмі. Далі ви можете натиснути на будь-яку з клавіш, і система електро піаніно автоматично перетворює цей тон в гармонійний акорд. Таким чином, натискаючи всього на пару клавіш, ви можете створити і виконати цілу пісню. Знову ж, якість мелодії буде залежати від моделі вашого інструменту. Таким чином можна грати пісні на синтезаторі.

Що ще важливо при грі на електро піаніно? Визначальне значення має ваше знання нот і принцип їх побудови. На жаль, люди не володіють музичними здібностями і хорошим музичним слухом не можуть створити зв’язну і гармонійну мелодію. Для того, щоб навчиться видавати за допомогою електро піаніно якісь виразні звуки необхідна допомога педагога. Не варто хвилюватися про те, що вам знадобиться багато часу на освоєння нотної грамоти. Для того, щоб навчиться грати на синтезаторі ноти або просту мелодію двома руками вам знадобиться не більше двох уроків з хорошим педагогом.

Музичний інструмент будинку — це відмінний засіб для саморозвитку та позбавлення від нудьги. Електро піаніно — це інструмент, який може займати людини протягом багатьох годин. На ньому можна грати дуетом і створювати різні музичні твори. Без сумніву, електро піаніно допоможе вам розвинути музичний слух і зацікавити ваших дітей музикою.

Трохи поговоримо про те, який інструмент краще придбати. Відразу ж відзначимо, що не варто купувати дешеві електро піаніно в магазинах побутового призначення. Такий інструмент повинен бути куплений в спеціалізованому музичному магазині. Не варто недооцінювати важливість якості звучання і відчуття клавіш інструмента, так як саме ці фактори впливають на розвиток ваших музичних здібностей.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.