Як грати на гітарі?

v Відео — «Як грати на гітарі»

Гітара є найпопулярнішим інструментом. Практично кожна людина коли-небудь мріяв навчитися грати на гітарі, але у когось не було часу, комусь було ліньки, треті взагалі вирішили для себе, що це дуже складно і цьому потрібно довго і наполегливо вчитися. Людині, що грає на гітарі, завжди відкриті двері в будь-якій компанії. Але перш ніж ставати душею компанії необхідно навчитися азам гри на гітарі.

Якщо ви вирішили опанувати інструментом професійно, то вам пряма дорога в музичну школу. Там ви зможете оволодіти навиками гри на гітарі від «А» до «Я». Досвідчені викладачі навчать вас нотної грамоти та основним правилам гри на інструменті. Пройшовши повний курс навчання, ви зможете отримати диплом про закінчення музичної школи. Якщо ваші дані будуть відмінними, то у вас з’явиться можливість виступати на сцені разом з групою або сольно.

Як навчитися грати на гітарі?

Навчитися грати на гітарі зовсім нескладно. Якщо у вас є гітара і сильне бажання, то навіть відсутність музичного слуху не зможе перешкодити. Для тренування слуху в подальшому вам допоможе спів. Включайте улюблені композиції і співайте! Це дасть розвиток Вашому слуху і поставить голос. Людина, що грає на гітарі, і при цьому володіє хорошими вокальними даними, завжди приковує до себе погляди захоплених глядачів.

Так з чого ж почати? Гриф

Покладіть гітару на коліна прямо перед собою. В який бік буде дивитися гриф залежить від того правша ви чи лівша. Якщо ви правша, то гриф дивиться в ліву сторону, якщо ж лівша, то навпаки. Прямо під струнами на грифі знаходяться металеві платини. Відстань між платина називають «лад». Відлік ладів починається з самого кінця грифа. Найлегші акорди розташовуються на перших чотирьох ладах.

Акорди

Для початку розберемо простий акорд. Цей акорд називається Ля-Мінор (Am). Зазвичай саме з цього акорду новачки починають освоювати гру на гітарі. Пальці прийнято позначати цифрами. 1 — це вказівний палець, 2 — середній палець, 3 — безіменний, 4 — мізинець. Великий палець менше рухливий на відміну від інших і його позначають буквою «Б». Аккорд Ля-Мінор грається за допомогою трьох пальців. Вказівний палець повинен лежати на другій струні першого ладу, безіменний знаходиться на третій струні другий ладу, а середній палець притискає четверту струну другого ладу. Порядок струн починається знизу. Дуже важливо, щоб пальці, які притискають струни, не стикалися з вільними струнами. Не турбуйтеся, якщо в перший раз у вас не вийде витягти бажаний звук. Практично у всіх новачків не виходить витягти акорд відразу. Уміння здобувається тільки шляхом довгих тренувань і роботи над собою. Аккорд Ля-Мінор використовується в більшості музичних композицій, акорд має красиве і чітке звучання.

Для майбутнього гітариста просто необхідно запам’ятати основні акорди та їх назви. Освоївши основні акорди, у вас відразу ж з’явиться можливість зіграти більш ніж 80% пісень.

Барре

Для того, щоб зробити барі, потрібно випрямити вказівний палець і на певному ладу затиснути всі струни. Інші пальці розташовуються так, як це потрібно для вилучення вибраного акорду. Навчившись робити барре, ви зможете отримати будь акорд. Щоб відчути різницю, зіграйте акорд Ля-Мінор, використовуючи вказівний палець на якому ладу. Ви відразу відчуєте різницю.

Існує декілька хитрощів Струна використовується за ладом

Щоб звук вийшов максимально чітким і красивим, струну слід притискати безпосередньо за металевою платиною ладу, який вам потрібен. Якщо ви будете тримати палець далі цієї металевої перегородки, звук стане гірше і втратить свою красу. Струна стане зачіпати платину, і вібрація струни видасть жахливе деренчання.

Пальці повинні бути зігнутими

Незважаючи на те, що при грі на гітарі пальці знаходяться в напруженому стані, вони повинні залишатися напівкруглими. Випрямляючи пальці, ви збільшуєте навантаження на них і погіршує видаваний звук. Більшість новачків тримають пальці в прямому стані. Їх рука швидко стомлюється і видається звучання псується.

Великий палець не повинен бути зігнутим

Зазвичай великий палець знаходиться приблизно на тому ж рівні, на якому знаходиться вказівний. Дуже важливо те, що великий палець «Б» знаходиться із зворотного боку грифа.

Не варто сильно стискати струни

Багато хто думає, що при грі на гітарі важлива сила, з якою потрібно стискати струни. Насправді головне — дотримуватися акуратність. Подушечки пальців новачка не підготовлені для гри на гітарі. Якщо стискати струни з силою, то можна отримати подушечки пальців, розділені на дві частини жирної смужкою від струн. При цьому подушечки стають шорсткими і грубими.

Гра «боєм»

Після того, як ви навчилися брати акорд, можна використовувати найпоширеніший спосіб гри на гітарі — «гра боєм». При «грі боєм» пальці правої руки роблять легкий удар по струнах. В цей час пальці лівої руки переставляють акорди. Найпростіший «бій» грається за допомогою одного пальця правої руки. Яким чином це робиться? Пальцем правої руки потрібно два рази провести по струнах вгору, потім два рази вниз. І так до кінця пісні. Найскладнішим надається підтримка ритму і безперервна гра під час перестановки акордів.

Як грати пісні на гітарі?

Щоб навчитися грати на гітарі пісні слід почати з найпростіших. В інтернеті зараз можна без проблем знайти акорди до будь-якої пісні. Оцініть свої сили і підберіть пісню, з якою ви б хотіли почати. Подивіться які акорди використовуються в цій пісні. Візьміть кожен з цих акордів. Після того як у вас вийшло взяти все акорди вибраної композиції, почніть чергувати їх так, як вони йдуть у пісні. Головне завдання — це навчитися швидко і безпомилково переставляти акорди так, щоб пальці відразу потрапляли в потрібне місце і притискали струни на відповідних ладах. Після відпрацювання поставлених завдань ви зможете спокійно награти мелодію вибраної композиції.

Відео уроки гри на гітарі

Уроки, присвячені навіть найскладнішим технікам гри на гітарі зараз доступні кожному користувачеві інтернету. Відео уроки — це сама гідна альтернатива музичній школі. Вони мають ряд переваг.

 • Вільне розклад. Ви можете займатися грою на гітарі в будь-який зручний для вас час.
 • Можливість безкоштовно навчатися вдома.
 • Вибір складності занять.
 • Професійні викладачі і навіть зірки рок сцени.
 • Знайти відео присвячені різним технікам гри на гітарі дуже просто. Такі ролики є на сайті YouTube.com і різних файлообмінниках. Варто просто ввести в пошук запит «відео-уроки гри на гітарі».

  Якщо ви вирішили навчитися професійно грати на гітарі, то ця стаття вам не підходить. Дана стаття присвячена новачкам у цій справі і висвітлює тільки початкові уроки гри на гітарі. Для професійної гри на гітарі потрібно довго займатися, вивчати музичну грамоту, вчити гами і постійно тренуватися, виконуючи сотні вправ.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.