Як грати на гітарі перебором?

Найпопулярніший струнний музичний інструмент — гітара. Навчиться грати на ній може практично кожен, незалежно від статі і віку. Головне в цій справі — бажання і завзятість.

Грати на гітарі можна боєм, перебором, по табулатурі і по нотах. Останні два способи видобування звуку найбільш складні і підійдуть більш досвідченим музикантам. Для новачків важливо навчиться грати боєм і використовувати перебори. Якщо техніка гри боєм може бути освоєна за кілька перших занять, то перебір у багатьох не виходить довгий час.

Що таке перебір

Перебір — це витяг звуків, при якому пальці правої руки зачіпають струни в певному порядку. Гра перебором дає більш мелодійні і глибокі мелодії. Переборовши на гітарі величезна безліч, основоположних можна нарахувати близько 60, на практиці нагоді близько 20, ну а для новачків вміння зіграти 3-5 видів перебору буде вищим класом.

Нагадаємо, що нумерація струн на гітарі йде знизу. Таким чином, сама тонка і нижня струна — це перша, а сама товста — шоста.

Основні правила: як грати на гітарі перебором

Перебори позначаються цифрами, де кожна цифра має на увазі під собою номер струни, яку треба смикнути. Наприклад, перебір 5-3-2-1-2-3 — один з найпростіших. Розберемо, як його грати … Поставте будь-який простий акорд, який вам більше до душі можна Am або Em. Тепер великим пальцем правої руки смикаєте п’яту струну, потім вказівним — третю, середнім — другу і безіменним — першу. Краще кілька разів повторити перебір на одному акорді, щоб «набити руку», можна навіть пограти, не затискаючи струни ліво рукою. Якщо все виходить, то спробуйте чергувати бас, тобто один раз смикати 6 струну, а потім 5. Коли добре буде виходити і з чергуванням, то можна спробувати вже міняти акорди. З часом рука звикне, і з легкістю можна буде грати будь-які мелодії.

Ще один простий і красивий перебір — бас (5 або 6 струна) — 3-2 та 1 (разом) — 3. Тут потрібно звернути увагу на те, що другу і першу струну потрібно смикнути разом, так званим щипком. Якщо перший перебір більше підходить для повільних пісень, то цей вид перебору можна використовувати і в більш динамічних мелодіях.

Дуже красиво звучить наступний перебір: бас — 3-2-3-1-3-2-3 Цей перебір не вийде з першого разу, треба практикувати його подовше. Але він вартий того, щоб навчитися грати його.

По суті, для того, щоб грати будь перебір потрібно пам’ятати декілька простих правил:

  • Постановка пальців (великий палець завжди смикає басову струну, вказівний — третю, середній — другу і безіменний — першу).
  • Акорди потрібно буде затискати сильніше, ніж при грі боєм, оскільки при переборі звучать всі струни, і будь-образу передаваних зображень струна буде неприємно дзвеніти.
  • Грати на гітарі перебором можна за допомогою пальців, нігтів або медіатора. Якщо грати пальцями, то звук виходить більш глибоким і оксамитовим, при грі нігтем або медіатором — звук дзвінкий і гучний. Краще попрактикуватися грати всіма способами.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.