Як грати на барабанах?

Музика і тим більше музика, що співається в живу — це те, що робить сильний вплив на людину. Пройшовши свою багатовікову життя, музика сьогодні — це поєднання виконавської майстерності найвищого рівня, високих технологій у сфері звукозапису та дизайну звуку, а також серйозного бізнесу з розвитку музичних стилів і окремих виконавців. Мова в нашій статті піде про те, з чого необхідно почати свій шлях майбутнього барабанщику. Отже:

Як грати на барабанах і що для цього потрібно?

Предметом нашої розмови стане звичайна ударна установка, яка є обов’язковим атрибутом будь-студії. Давайте, спочатку, поговоримо про те, що вона собою представляє, а вже після пройдемося по основним вимогам до техніки гри на установці.

Барабанна установка або «сет» (так її називають музиканти) складається з різних барабанів, які відрізняються тоном звучання і методом виконання партій на кожному з них. Ось список інструментів, які є звичайними атрибутами будь-якої сучасної установки:

 • Великий барабан (бочка або kick). Цей інструмент стоїть на підлозі і повернутий до музиканта пластиком, таким чином він стоїть на корпусі. Пластик — це область, куди доводиться удар педалі. У бочку грають ногою з допомогу педалі або подвійний педалі. Особливо спритні барабанщики використовують іноді і три педалі. Як правило, на педаль ставиться права нога.
 • Малий барабан (snare). Один з найважливіших атрибутів ударної установки, без якого вона не може вважатися повноцінною. Не можна без нього грати на барабанах. Малий барабан встановлений перед барабанщикам на рівні згину руки в лікті під кутом 90 градусів. Така постановка необхідна для виконання правильного і потужного удару по малому барабану. Він забезпечений, зазвичай, білим верхнім пластиком і настроюється подструнніком, який використовується для зміни звучання інструмента.
 • Томи (toms) — це барабани більш низького тону, ніж малий. Вони використовуються барабанщиком під час виконання переходів в композиції, під час так званих «брейків». Залежно від стилю і бажання барабанщика він може встановити на свій розсуд від нуля до великої кількості томів. Максимальна межа томів — це можливість барабанщика дотягнутися до них, щоб зробити повноцінний удар. Звичайна установка забезпечена трьома томами різного тону. Над малим барабаном найвищий за звучанням те, лівіше тон нижче, і підлоговий тон — це найнижчий за звучанням інструмент, за винятком, звичайно, бочки.
 • Перейдемо до «заліза», тобто до тарілок. Незамінний атрибут будь установки — це хай-хет (hi-hat). Без нього ви не навчитеся грати на барабанах. Він розташовується біля малого барабана зліва. Тільки хай-хет володіє унікальними властивостями і будовою. Справа в тому, що він включає в свій склад верхню і нижню тарілку. Спеціальна стійка дозволяє музикантові розтискати і стискати їх, що істотно впливає на звучання хета.
 • Ще один незамінний інструмент в складі «заліза» — це райд (ride). Це найбільша за діаметром тарілка, яка розташовується праворуч від барабанщика і дає ніжний, повітряний і дзвінкий тон при правильній грі.
 • Ну і набір тарілок, таких як креш (crash). Сюди входять різні тарілки будь-якого звучання і тону. Основні тарілки, що використовуються усіма — це креш відрізняється тони, чайна (china), і сплеш (splash).
 • Ось мабуть і всі інструменти, які використовуються барабанщиками. Перейдемо до принципу гри на барабанах. Не секрет, що хороший барабанщик повинен володіти ідеальною координацією і почуттям ритму. Саме два цих показника визначають успішність того чи іншого виконавця-ударника. Принцип гри зводиться до наступного. Кожна композиція має свій розмір такту. Найпоширеніший з них — це такт, в якому міститься 4 удари. Таким чином, барабанщик повинен заповнити ці чотири удари правильно, щоб добре грати на барабанах. Правильне заповнення зводиться до такої ідеї. Бочка виконує перший удар в такті на рахунок раз. Далі гра в бочку може відрізнятися. Малий барабан створює ритм звучання композиції. Удар в малий барабан припадає на слабку долю такту. Таким чином, малюнок такту такий: 1-бочка, 2-малий, 3-бочка, 4-малий. Для додання композиції більш раскаченних і повільного звучання грають таким чином: 1-бочка, 2-бочка, 3-малий, 4-бочка. В той момент, поки права нога і ліва рука музиканта б’ють у бочку і малий відповідно, права рука барабанщика грає в будь-яку з тарілок таким чином: 1-тарілка, 2-тарілка, 3-тарілка, 4-тарілка.

  Тільки так і ніяк по-іншому ви зможете домогтися звучання, схоже за своїм складом на звучання під час гри професійного барабанщика. Пару слів про те, що таке барабанні палички і як ними правильно користуватися. Барабанні палички являють собою два оброблених дерев’яних бруска, що володіють наконечниками для гри по інструментах. Паличку слід тримати за більш товстий кінець, а ударяти стороною, де є наконечник. Правильний хват палички полягає в тому, щоб тримати її не всією долонею, а тільки пальцями. Долоня лише притримує паличку стабілізуючи її траєкторію. Саме так, потрібно грати на барабанах. Удар по барабану може проводиться трьома різними способами, в залежності від жанру і характеру твору. Перший спосіб відповідає легкій музиці, наприклад, джазу. Грається тільки пальцями. За допомогою особливої роботи пальців, барабанщик виконує легкі удари по пластикам ударних інструментів. Другий спосіб, який використовується повсюдно, має на увазі роботу кисті. Для удару використовується кисть і пальці музиканта. Ну і найсильніший удар передавальний інструменту максимум енергії і видобуває з нього максимум децибелів, виконується за допомогою ліктьовий або плечовий частини руки. Такий спосіб використовують вкрай рідко і в особливих моментах композиції.

  Ми сподіваємося, що представлений нами матеріал, допоможе початківцям музикантам освоїти ази володіння таким багатогранним і складним інструментом, як ударна установка. Для тих, хто прагне до найвищого рівня майстерності існує відео, як грають на барабанах.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.