Як говорити з дитиною про секс і статевому дозріванні

Коли ваша дитина досягає віку статевого дозрівання, потрібно задуматися про те, щоб від загальних розмов про секс перейти до обговорення більш конкретних тем, пов’язаних з сексуальністю вашого сина або дочки. Вам вирішувати, присвятіть Чи ви цього окрема розмова, або будете поступово готувати дитині до фізичних змін, які очікують його тіло в період статевого дозрівання, але він повинен бути до них готовий.

Дівчатка

Дівчата повинні знати про зростання грудей і волосся на тілі, особливо на лобку і в пахвових западинах, а також початку репродуктивного циклу та менструації. Велика роль у роз’ясненні та ознайомленні належить матерям, сестрам, бабусям і шкільним лікарям. Вже з десяти-одинадцяти років дівчинку потрібно підготувати до тих змін, які з нею відбудуться, в доступній формі розповісти, що таке менструація, про її неминучість, пояснити дівчинці природність цього явища і познайомити з правилами необхідної в ці дні гігієни. Не зайвим буде розповісти про будову внутрішніх статевих органів жінки. Головне, щоб дівчинка зрозуміла, що це не якась патологія, а становлення дорослої жінки, підготовка до відповідальної і почесної місії — стати матір’ю. Знання про фізіологію процесу місячних допоможуть в майбутньому запобігти небажаній вагітності через незнання або зайвого цікавості. Якщо ви підтримуєте з дочкою близькі стосунки і спілкуєтеся на тему відбуваються з нею змін, ви зможете допомогти їй краще адаптуватися до труднощів перехідного віку.

Хлопчики

Хлопчики повинні знати, що їх також чекають зміни: зниження тембру голосу, ріст статевих органів і волосся на тілі. Потрібно розповісти їм про нічні полюції — мимовільному сім’явиверганні уві сні (так звані «мокрі сни»), пояснити, що це не ознака хвороби або сексуальне відхилення. Нічні полюції — нормальне фізіологічне явище, яке повторюється приблизно один-два рази на тиждень і рідше до початку регулярного статевого життя. Наступ нічних полюцій у підлітків свідчить про досягнення ними певного етапу статевого дозрівання.

Батьки повинні обговорити зі своїм дитям його зростаючий інтерес до протилежної статі. Як хлопчик, так і дівчинка повинні бути готові до уваги з боку протилежної статі. У цей період батьки повинні переглянути деякі правила поведінки, встановлені для дитини, зокрема, що стосуються відносин з протилежною статтю. Безумовно, слід пояснити дитині, що сексом займатися йому ще рано, але що сказати про інші види фізичного контакту, наприклад, поцілунках і ласках?

Швидше за все, хвилювання батьків і підвищену увагу до теми статевого виховання викличе у дитини здивування: «Папа-мама, я не збираюся ні з ким займатися сексом, зрозуміло? Через що весь сир-бор? ». Але ваш син або дочка повинні розуміти, що будь-який фізичний контакт, навіть безневинне дотик, викликає бажання більшого і в підсумку веде до інтимної близькості. Секс — як автомобіль, який котиться по похилій площині: чим далі ви спускаєтеся, тим важче зупинитися. Це саме по собі це не погано або неправильно — так влаштована людина. І оскільки займатися сексом ваш син або дочка зможуть лише через кілька років, важливо переконати їх у тому, що на цей автомобіль їм краще взагалі не сідати.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.