Як говорити про відносини: п’ять кроків до відвертості

У будь-яких відносинах неминуче настає момент , коли одна зі сторін хоче обговорити їх подальший розвиток. Приміром, ви готові рухатися далі і перейти на наступний рівень відносин або … просто рухатися далі. У будь-якому випадку почати серйозну розмову про відносини завжди непросто, незалежно від того, на який результат ви розраховуєте.

Психологи пояснюють страх перед подібними розмовами тим, що з ними пов’язано надто багато невизначеності, і їх підсумок може бути непередбачуваним. Особливо це стосується пар, які не перебувають у шлюбі, які ще знаходяться на романтичній стадії відносин і ніколи раніше не говорили на таку тему. Страхи, тривоги, побоювання бути відкинутим або, навпаки, викликати занадто емоційну реакцію — все це вагомі причини відкладати цей важкий, але такий важливий, розмова до кращих часів.

Знайдіть правильні слова, щоб почати розмову

Безумовно, немає універсальної фрази, яка, як паличка-виручалочка, допоможе абсолютно всім. Але починати розмову зі зловісного «Нам потрібно поговорити» не варто. Більш того, це дуже велика помилка, адже тим самим ви спочатку викликаєте у співрозмовника упередження, і він не очікує від спілкування з вами нічого хорошого. Психологи рекомендують не панікувати, а підійти до цієї розмови як до будь-якого іншого спілкуванню на конфліктну тему. Наприклад, ви можете звернутися до партнера з фразою «Я хотів (а) би обговорити з тобою дещо». Це звучить менш зловісно і не викликає негативного ставлення.

Не чекайте багато чого

Неважливо, хто почав цю розмову — ви або ваш партнер — не варто чекати від нього занадто багато чого і давати волю фантазії. Експерти радять не зациклюватися на власних емоціях, очікуваннях, потребах і страхах, а думати про те, що у вас і вашої дівчини або хлопця різний характер і темперамент, тому і до цієї складної теми і розмови ви теж поставитеся по-різному. Не намагайтеся передбачити реакцію партнера і ні в якому разі не розраховуйте на неї — якщо ваші очікування не виправдаються, ви можете повести себе неадекватно. Чесно і прямо скажіть, чого ви хочете (або не хочете), обговоріть ваші потреби і бажання. І приготуйтеся почути про потреби і бажання вашого співрозмовника.

Відверто (але делікатно) заявіть про свої потреби і бажання

Не соромтеся зізнатися у власних бажаннях, думках, очікуваннях, не намагаючись адаптуватися до партнера і його потребам і очікуванням. Не варто відмовлятися від себе заради іншого і в усьому погоджуватися з партнером, приймаючи його точку зору. У будь-яких відносинах головне — залишатися собою, і якщо ваша друга половина так само зацікавлена в цих відносинах, як і ви, вона буде тільки рада дізнатися про ваші побоюваннях або очікуваннях, адже відвертість — це демонстрація довіри. Замовчування почуттів і проблем чревате серйозними ускладненнями — ваше невдоволення рано чи пізно дасть про себе знати і це може відбутися абсолютно неконтрольовано. Психологи також радять частіше вживати займенник «я», а не «ти», тобто говорити передусім про себе, а не про партнера. Наприклад, не варто говорити «ти приділяєш мені мало уваги». Краще сказати «мені не подобається, що ти приділяєш мені мало уваги». У цьому випадку співрозмовник швидше прислухається до ваших слів, а не закриється захисної бронею, сприйнявши їх як звинувачення.

Більше слухайте, менше говоріть

Не дарма природа-мати дала нам два вуха і один рот — можливо, і користуватися ними слід з дотриманням цієї природної пропорції? Більше слухайте і менше говоріть, і тоді співрозмовник зрозуміє, що ви його поважаєте і вам дійсно цікава його думка.

Уникайте недомовленості і двозначності; не соромтеся прояснювати незрозумілі моменти

Завжди пам’ятайте про те, що співрозмовник може зрозуміти ваші слова інакше, ніж вам хотілося б. Тому в розмові про відносини так важливо підбирати слова і перевіряти, чи правильно вони були зрозумілі. Не соромтеся перепитувати, якщо вам щось незрозуміло, чи задавати запитання, щоб переконатися, що вас зрозуміли. До речі, питання повинні бути відкритими, тобто не містять відповіді і «підказок». Не поспішайте оглушать співрозмовника промовою на тему власних очікувань і прагнень і питати, чи згоден він з вами, чи ні. Прагнете побудувати конструктивний діалог.

Також важливо, де, коли і в якій обстановці буде відбуватися розмова. Вибирайте для цього нейтральну територію — наприклад, відокремлене алею парку, кафе, в якому мало відвідувачів. Важливий, серйозна розмова не варто відкладати на пізніший час — до вечора ми грунтовно втомлюємося, і просто не розташовані обговорювати важливі теми. Також не слід починати розмову про відносини після стресу — іспиту, співбесіди, важливої ділової зустрічі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.