Як економити сімейний бюджет?

Грошей багато не буває, а ось мало трапляється і досить часто, особливо якщо розпоряджатися ними без контролю і плану. Так що навчитися, як економити сімейний бюджет буде корисно кожній людині. Ось прості речі, які допоможуть не просто контролювати витрати, але і скоротити їх.

 • Зберігайте чеки — як навчитися економити сімейний бюджет — стежити за своїми витратами. Це допоможе побачити на що йдуть ваші гроші, ще ви можете протягом тижня записувати що і за скільки ви купували, підрахувати підсумкові суми і з’ясувати наскільки необхідна була кожна з витрат. Враховуйте і вартість проїзду на транспорті — якщо за місяць вона перевищує вартість проїзного, то логічно буде його придбати.
 • Ходіть в магазин зі списком — особливо це актуально для супермаркетів, які націлені на те, щоб змусити покупця взяти багато зайвого. Заздалегідь врахуйте все, що вам потрібно на тиждень, за винятком швидкопсувних продуктів. Вигідніше купувати їх у великих супермаркетах, де часто роблять знижки на великі упаковки, а на весь тиждень саме такі й потрібні. Хліб і молоко можна купити вже в магазинах ближче до будинку по мірі необхідності.
 • Харчування — якщо у вас на роботі їдальня в якій ви змушені купувати їжу кожен день, або її немає і на обід ви знову ж таки купуєте щось заздалегідь, то кращим радою для вас буде харчуватися вдома. Немає більш простого способу заощаджувати, ніж домашня їжа. Ви можете носити їжу на обід з собою з дому в ланчбокс, а якщо ще й навчитися пекти пиріжки, то і на перекушування замість покупних слоек і шоколадок ви теж себе забезпечите смачною корисною їжею.
 • Одяг — ви можете купити одяг минулої колекції з великими знижками, просто дочекавшись, поки вона стане менш актуальною. Якщо ви живете не в столицях, то швидше за все у ваших магазинах ціни накручені, так що вигідніше буде або закуповуватися у великому місті попутно, або сівши на електричку і доїхавши до нього спеціально. У провінційних містах навіть мережеві магазини в яких повинні бути фіксовані ціни створюють враження, що їх власник з’їздив в Спб купив в такому ж магазині одяг за роздрібною ціною, збільшив її в три рази і тепер продає в себе.
 • У кожного є свій спосіб як економити сімейний бюджет, і ви крім цих рад напевно створите і свої власні з часом.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Фінанси. Додайте в закладки постійне посилання.