Як допомогти зачаттю власними силами: на шляху до заповітної вагітності

Довгий час не можете завагітніти? Починаєте турбуватися і думати про те, що з вами не так? Не поспішайте відправлятися в центр планування сім’ї або приймати дорогі засоби від безпліддя. Спробуйте самостійно допомогти зачаттю, скориставшись природними методами підвищення фертильності. Багато пар вже скористалися ними, і їх спроби завагітніти все ж увінчалися довгоочікуваним успіхом.

Очистіть організм

Для зачаття необхідно, щоб ваше тіло було здоровим і гармонійним, адже йому належить стати будинком для дитини, в якому він буде рости і розвиватися протягом дев’яти місяців. Погане харчування, шкідливі звички і нездоровий спосіб життя порушують природний цикл і ускладнюють зачаття. Перш, ніж планувати вагітність, постарайтеся очистити організм від токсинів і максимально відновити життєві сили. У цьому вам допоможе здорове харчування і регулярні заняття спортом. Також подумайте про те, щоб виключити з раціону продукти, що містять кофеїн, і відмовитися від сигарет. Дослідження показали, що регулярне вживання кофеїну і нікотину негативно відбивається на репродуктивних здібностях. Очищення організму зажадає від вас фізичних і вольових зусиль, але це найкращий спосіб підготуватися до вагітності.

Користуйтеся спеціальним любрикантом

Коли ви намагаєтеся зачати дитину, постарайтеся не користуватися любрикантом, а якщо це неможливо, використовуйте спеціальний любрикант, не знищує сперматозоїди. Більшість штучних мастил містять хімічні речовини (сперміциди), що знищують сперматозоїди і знижують ймовірність запліднення на 50-80%. Недавні дослідження показали, що деякі популярні любріканти знижують рухливість сперматозоїдів і негативно впливають на ДНК. Сьогодні в аптеках можна знайти любриканти, які можна використовувати навіть в період планування вагітності.

Приймайте вітаміни

Вітаміни допомагають зберегти здоров’я і підготувати організм жінки до вагітності. Більшість дослідників рекомендують жінкам приймати вітаміни для вагітних, коли вони тільки починають планувати вагітність, адже дуже важливо подбати заздалегідь як про своє здоров’я, так і про здоров’я майбутньої дитини. Головною умовою повноцінного розвитку плоду є достатнє надходження в організм матері корисних речовин (амінокислот, нуклеотидів, вуглеводів, жирних кислот) разом з вітамінами і мінералами. Недолік цих корисних речовин (особливо на ранніх термінах вагітності, коли в майбутньої дитини формуються зачатки всіх життєво важливих органів) може негативно позначитися на перебігу вагітності, здоров’я матері і майбутньої дитини.

Здорове харчування вагітної жінки з додатковим вітамінним забезпеченням сприяє попередженню розвитку анемії у майбутньої мами, проблем із зубами, полегшенню токсикозу й знижує ризик виникнення інфекційних захворювань. Вітаміни підтримують певний рівень обміну речовин в організмі, сприяють поліпшенню самопочуття, виконують захисну функцію і необхідні для росту і відновлення тканин.

Особливу увагу необхідно приділити фолієвої кислоти (вітамін B9). Цей вітамін забезпечує необхідну швидкість росту й розвитку майбутньої дитини, особливо на ранніх термінах вагітності. Дефіцит фолієвої кислоти при вагітності суттєво підвищує ризик розвитку у плода вроджених вад, зокрема дефектів нервової трубки, гідроцефалії, аненцефалії, а також гіпотрофії і недоношеності. Небезпека розвитку дефектів закриття нервової трубки полягає ще й у тому, що вона виникає на ранніх термінах вагітності, коли майбутня мама ще навіть і не підозрює про те, що вона вагітна. Тому необхідно якомога раніше (за 1-3 місяці до моменту передбачуваної вагітності) почати профілактичний курс прийому препарату і продовжувати його протягом всієї вагітності. Фолієва кислота призначається всім вагітним незалежно від характеру їх харчування. Необхідно відзначити і те, що фолієва кислота засвоюється краще, ніж її природний аналог (фолат), що міститься в зелених листяних овочах, бобах, спаржі, цитрусових. Вітамін Е на ранніх термінах вагітності сприяє нормальному виробленню жіночих статевих гормонів.

Більш того, щоденний прийом вітамінів підвищує вірогідність настання вагітності вдвічі. Так, висока концентрація вітамінів C і E захищає яйцеклітини від шкідливих речовин.

Відмовтеся від спринцювання

На перший погляд може здатися, що спринцювання корисно і навіть необхідно для нормальної гігієни статевих органів. Насправді, спринцювання може знизити вашу здатність до зачаття, так як його пов’язують з:

 • грибковими інфекціями піхви;
 • бактеріальним вагінозом;
 • запальними захворюваннями органів тазу;
 • позаматковою вагітністю.
 • Дослідження показали, що жінки, які часто роблять спринцювання, рідше вагітніють, так як вимивають мікрофлору піхви.

  Зменшіть стрес

  Як вам повинно бути відомо, стрес в малих дозах навіть корисний — він стимулює нервову діяльність і вироблення деяких гормонів. Але постійний стрес шкідливий для психічного та фізичного здоров’я, не кажучи вже про фертильності. Стрес впливає на рівні гормонів, що визначають овуляцію. Дослідження підтвердили, що у жінок, що пройшли терапію, спрямовану на зменшення стресу, значно збільшується здатність до зачаття. Інші дослідження пов’язали стрес зі станом, званим функціональна гіпоталамічний аменорея. Воно виражається в нерегулярних або відсутніх менструальних циклах і спостерігається приблизно у 5% жінок репродуктивного віку.

  Щоб зменшити впливають на фертильність стреси, використовуйте будь-які засоби, які допомагають вам розслабитися: музику, йогу, масаж, медитацію, читання, садівництво.

  Підніміть попу

  Це може прозвучати безглуздо, але приподнимание стегон під час і після статевого акту може збільшити ваші шанси на зачаття! Під дією сили тяжіння сперма часто витікає з піхви після статевого акту, але ви можете спробувати обдурити гравітацію, підклавши під попу подушку. Після сексу просто ляжте на спину, підклавши під стегна подушку, і полежіть так протягом півгодини. Науково не доведено, що ця виверт насправді працює, але багатьох жінок це вправа заспокоює і додає упевненість в тому, що все вийде.

  Зверніться до народних засобів

  Частиною нашого фольклору є й численні народні методи лікування і поліпшення загального стану здоров’я, серед яких і способи підвищення фертильності. Однак наука зовсім недавно звернулася до матінки-природи: наприклад, за останні два роки було проведено декілька серйозних досліджень, які підтверджують позитивний вплив деяких рослин і мікроелементів на фертильність чоловіків і жінок. Рослини допомагають регулювати овуляцію або збільшити вироблення статевих гормонів. Перш ніж приймати будь фітопрепарати або рослинні харчові добавки, не забудьте проконсультуватися з фітотерапевтом.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.