Як допомогти дитині відновитися після розлучення батьків: перш за все, увагу

«Діти — життєрадісні. Вони швидко приходять в норму ». Люди, які вже почали шлюборозлучний процес, напевно чули такі слова. Як батьки, які заподіюють біль своїм дітям, вони сподіваються, що ці слова правдиві. Вони мріють про те, щоб діти пройшли через весь цей кошмар з найменшими емоційними потрясіннями, щоб він не залишив глибоких ран. Хоча діти легко пристосовуються до будь, навіть самим важким умовам, розлучення залишає болісні рани. Саме тому дітям потребують допомоги та підтримки батьків.

Через розлучення діти переживають масу втрат: переїзд одного з батьків, власний переїзд в новий будинок (в залежності від фінансового стану сім’ї), втрата звичного оточення.

Іноді змінюються і друзі, страждають брати і сестри, погіршується фінансове становище, псується настрій у батька-опікуна, з’являється злість і біль. Почуття безпеки і благополуччя піддаються сумніву, коли діти озираються і бачать новий, нестійкий навколо них світ.

Що можуть зробити батьки? Для багатьох розлучення — це шок для нервової системи. Як можна оправитися від такого, тим більше допомогти в цьому своїй дитині? У цій статті ви знайдете практичне керівництво, яке допоможе полегшити біль, долати труднощі, пов’язані з розлученням, втішити дітей і дозволити їм залишатися дітьми, коли батьки переживають не кращі часи.

З чого почати відновлення

Відновлення після розлучення — це довгий процес, який починається з вас особисто. Розлучення стане для вашої дитини меншим емоційним потрясінням, якщо ви самі будете спокійні. Візьміть до відома кілька рад по самозаспокоєння, які допоможуть вам і вашій дитині:

 • Знайдіть групу підтримки
 • Щоб дитина нормально відновився, потрібно, щоб він відчував у вас силу і підтримку. Група повинна бути джерелом підбадьорення та підтримку. У групі також має бути товариство, щоб місія утішника і порадника не лягала на плечі дитини. Така роль травмує дитину і підсилює його переживання.

 • Розкажіть правду
 • Поясніть дитині, що розлучення ніяк не пов’язаний з ним. Розкажіть йому, що це стосується тільки вас і вашого колишнього чоловіка (дружини), а ні в якому разі не дитини. Переконайте його, що він як і раніше любимо обома батьками.

  Розкажіть йому правду, яку він зможе зрозуміти, тобто візьміть до уваги вік дитини. Якщо ви не будете чесно і відверто обговорювати такі речі, ви тільки підсилите його тривогу й збільшите кількість питань про проблему. Якщо ваша дружина кинула сім’ю заради іншого чоловіка, скажіть дитині: «Твоя мама вирішила, що більше не хоче жити зі мною. Вона хоче бути з іншим чоловіком, але вона до цих пір дуже тебе любить ».

 • Поступово приступайте до змін
 • Дайте дитині шанс звикнути до змін в родині. Дитині важко сприймати батьків порізно, але ще гірше для дитини — втратити членів сім’ї, знайоме оточення, дім, школу, друзів і сусідів. Деякі зміни необхідні, але постарайтеся зменшити їх кількість.

 • Почекати з особистим життям
 • Краще всього почекати два роки, а потім починати нові стосунки. Так ви даєте час собі і дитині оговтатися після розлучення. В крайньому випадку, не зустрічайтеся ні з ким, поки розлучення не оформлений. Ви все ще перебуваєте у шлюбі. Так ви можете подати приклад дитині. Навіть після розлучення зосередьтеся на власному відновленні і на потребах дитини. Ви ще занадто вразливі, і інші відносини можуть заподіяти більше шкоди.

 • Дозвольте дитині любити іншого батька
 • Не дозволяйте почуттю образи перешкодити хорошим відносинам вашої дитини з колишнім чоловіком (дружиною). Допомагайте дитині купувати вітальні листівки і подарунки, якщо це необхідно. Ваша дитина буде відчувати полегшення, що ви дозволяєте йому любити іншого батька.

  ніколи не протиставляв себе іншого батька. Це може бути важко, але утримуйтеся від негативних розмов про вашого колишнього чоловіка (дружину), заради вашого ж дитину.

 • Дисциплінуйте дитини відповідно до ситуації
 • Не дозволяйте власному почуттю провини вплинути на виховні заходи — будьте виконавчим батьком. Пам’ятайте, що завзятість і наполегливість формують характер. Сувора дисципліна, розумніше кордону і щоденна робота зможуть дати вашій дитині почуття безпеки і впевненості.

 • Дозвольте дитині залишатися дитиною
 • Утримайтеся від розмов про фінанси, графіка відвідувань (іншого батька), сімейних проблем і сварок у присутності дитини. Не використовуйте його для передачі інформації або як аргумент у суперечках. Зберігайте і оберігайте його невинність.

  Розлучення завдає руйнівний удар по вашим дітям. Залишайтеся ніжними до своїх дітей і пам’ятайте про те, що важливіше всього — їхній душевний відновлення після розлучення.

  Що потрібно вашій дитині, щоб оправитися від розлучення батьків

  За деяким людям ні за що не скажеш, що їх сім’я неблагополучна та батьки були в розлученні. Це скоріше прозвучало б компліментом для них, адже дуже важко знаходитися в складному становищі і не показувати цього.

  Багато батьків після розлучення відвозять дітей в інші міста, найчастіше туди, де живуть їхні власні батьки. Таким чином пропадає і фінансова підтримка другого батька. Виховує дитину батько тяжко працює, щоб утримувати сім’ю і не відкидає допомогу бабусі з дідусем дитини. Тільки за допомогою віри в сім’ю можна витримати розлучення. Що б не говорили, дітям після розлучення батьків дорослішати і робити кроки у доросле життя дуже важко.

  Вплив розлучення на дітей залежить від їх віку. Маленькі діти (у віці від п’яти до восьми років) регресують у розвитку, ведуть себе більш емоційно, ніж їм «належить» за віком. Вони відчувають свою провину в тому, що другий батько залишив сім’ю («Папа розлютився на мене?») Або переживають страх самотності.

  Вчені дійшли висновку, що діти у такому віці (розуміючі те, що відбувається, але не знають як з етоім боротися), переживають переломний момент у житті, якщо стикаються з розлученням батьків.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.