Як допомогти дитині поліпшити пам’ять — готуємося до іспитів

Часто в світі батьків і дітей -школярів і студентів виникають суперечки на тему оцінки їх навчання. Тим не менш, тут є дві сторони питання. Одна сторона говорить, що іспити створені для перевірки отриманих знань дітьми, а батьки повинні сприяти своїм дітям у цьому. Інша сторона стверджує, що батьки повинні переконати своїх дітей у тому, що іспити ні до чого не приводять, нічого не означають, а найважливіше в процесі навчання — це всього лише отримання знань і навичок.

Для чого потрібні іспити?

Іспити проводяться для здійснення декількох завдань:

 • дізнатися середній рівень класу;
 • вирішити питання про готовність переходу до наступного рівня;
 • дізнатися ефективність роботи вчителя;
 • Викладачі, які займаються з дітьми, також можуть ділитися на кілька категорій:

 • вчителя, спраглі вкласти знання в дітей; такі вчителі вважають, що результати іспитів відображають знання дітей, і роблять все можливе для складання іспитів їх учнями;
 • вчителі, які роблять іспити настільки складними, що жоден з учнів не пройде випробування.
 • Більшість іспитів та контрольних робіт позбавлені головного — практичної частини. Якщо діти отримують знання, які в підсумку повинні будуть оцінюватися, то можна сподіватися на те, що наступного разу вони зможуть дати правильну відповідь на запитання чи приклад, який вони змогли вирішити на іспиті. На ділі, діти не знають, як застосувати свої знання в житті.

  На жаль, багато іспити і контрольні роботи — просто тести на пам’ять. І, що сумно, ніж старше учні, тим більше від них очікують гарної пам’яті і тим менше — практичного додатка. Скільки разів в житті після закінчення інституту учням придалися завдання про синус і косинус? А скільки разів в інституті доводилося рахувати готівку?

  Шкільна система використовує іспити всього лише для з’ясування рівня засвоєного учнями. У батьків, тим не менш, є вибір:

 • позиціонувати себе як людину, який вважає, що прогрес не залежить від здатності заучувати матеріали і що іспити не важливі;
 • допомогти своїм дітям скласти іспити.
 • Тим не менш, раз іспити введені як обов’язковий етап навчання. то слід постаратися і допомогти своїм дітям розробити свої методи запам’ятовування і зміцнення пам’яті.

  Як поліпшити пам’ять

  Пам’ять легко можна поліпшити шляхом тренувань. Її можна порівняти з м’язом, яку можна розвинути і зміцнити шляхом тривалих і постійних тренувань.

  За результатами деяких досліджень з’ясувалося, що на пам’ять впливають заняття аеробікою. Треба частіше дітям бувати на повітрі, гуляти і займатися активними видами ігор. Спортивне хобі — теж хороший варіант.

  Багато дітей провалюють іспити з причини стресів. Стрес — серйозна перешкода для хорошої пам’яті. Дітей слід навчити розслаблятися. Їм варто оволодіти навичками вчення і відпочинку. Глибоке дихання і все техніки медитації дуже добре впливають на пам’ять.

  Одна з головних перешкод до запам’ятовування нової інформації — це всілякі відволікаючі фактори, що створюють фоновий «шум». Слід прищепити дітям навички навчання без розкиду на багато непотрібні відволікаючі моменти. До прикладу, не рекомендовано вчити матеріал при включеному телевізорі. Не варто намагатися вчити слова на тлі живої музики. У процесі навчання вміння фокусуватися є дуже важливим ключовим моментом.

  Для поліпшення пам’яті можна звернутися до читання, розгадування кросвордів, ребусів, ігор на логіку і мислення, пазли, судоку та інші ігри.

  Дітям слід допомогти правильно і раціонально розподіляти свій час. Одні діти краще запам’ятовують в ранковий час, інші — в післяобідній, в залежності від типу характеру. Знаючи свою дитину і його здібності, слід розподіляти його час так, щоб процес навчання, по можливості, припадав на його активну частину доби.

  Будь механічне дію, виконувану в момент заучування, покращує запам’ятовування. Можна допомогти дітям закріпити знання, якщо придумати якісь заняття, пов’язані з заучувати слова або провести якісь аналогії і асоціації з текстом.

  Розуміння особливостей вашої дитини може сильно допомогти в тренуванні пам’яті. Якщо у дитини більше розвинена візуальна пам’ять, можна використовувати для навчання кольори і картинки. Якщо більше розвинена аудиальная пам’ять, нехай вголос проговорює навчальний матеріал. Якщо розвинена кинестетическая пам’ять, то дитина може з ефективність рухатися, в той же час його пам’ять буде виконувати свої функції. Якщо дитина найкраще запам’ятовує цифри, треба йому допомогти структурувати інформацію. У кожної дитини свій спосіб навчання, тому марно нав’язувати йому свої способи запам’ятовування. Ви можете розповісти про них, і якщо вони підійдуть дитині, якщо йому буде комфортно, то він їх використовує.

  За час навчання дітям доводиться запам’ятовувати великий обсяг інформації. І в задачу батьків входить уміння розібратися у своїй дитині, розробити індивідуальні методики по запам’ятовуванню і поліпшенню пам’яті і розвитку здібностей своєї дитини. У цьому випадку діти легко будуть засвоювати навчальний матеріал, з легкістю створювати зв’язок між даними і показувати успіхи у навчанні.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.