Як доглядати за юкою?

А що взагалі за рослина то таке — юка? Для тих, хто ще не обзавівся сим чудом, розповімо коротко. Юкка — декоративне, вічнозелена рослина, що належить сімейству агавових. Зустрічається в посушливих районах Північної і Центральної Америки, якщо говорити про природу походження. Існує досить багато відгалужень це породи рослин — близько сорока. Юкка прекрасно пристосована до життя в посушливих районах, її листя випаровують зовсім мало вологи і навіть навпаки — вміють вбирати вологу з навколишнього повітря. Ствол ж, завдяки пухкості, довго зберігає накопичену вологу. Давайте дізнаємося, як доглядати за юкою, цим чудовим рослиною.

Вибагливі юки. Як правильно доглядати за нею?

Багато хто чомусь вважаю, що юка не вимагає педантичного підходу, або ретельного догляду за нею. Поспішаю вам повідомити, що це неправда. У продажу найчастіше зустрічаються укорнівшіеся обрізані стовбури рослини з незначними бічними пагонами. Так от, у такої рослини коренева система далеко не така потужна, як у більш вільних природних аналогів. Відповідно, вона вимагає великої уваги та догляду з боку господаря рослини.

Багато питань виникає з приводу, як доглядати за пальмою юка в домашніх умовах. Зауважимо, що найважливішим чинником, необхідним для того, щоб ваше рослина прижилася на новому місці, є зволоження. Полив взагалі є особливістю догляду за юкою. Як доглядати за квіткою юка, щоб не висушити, а й не залити надмірно? Акуратніше з поливом в принципі: намагайтеся більше обприскувати, ніж поливати. Не виключаючи поливання повністю, природно.

Визначити потребу юки в поливанні найлегше можна по поведінці листя. Будьте уважні, краще менше, чим більше — в нашому випадком. Адже зайвий полив призведе до застою води, а це вже загрожує тим, що коріння рослини почнуть загнивати.

Догляд за юкою в літній період часу

Юкка любить світло, але прямий сильний сонячний світ — не любить. На літо розташуйте рослина таким чином, щоб воно отримувало достатню кількість сонячного світла, при цьому уникаючи попадання гублять променів — коли сонце в зеніті, їх вплив максимально.

підгодовування юки починають навесні, пізніше дотримуються інтервал один раз в два місяці. Не частіше!

Догляд за юкою взимку

Як правильно доглядати за юкою взимку? Необхідно врахувати особливості пори року — недолік сонячного світла. Треба перемістити рослина в прохолодне місце, але дотримуючись позиціонування щодо світла: сонячна сторона, без варіантів.

Взимку рослина не потребує підживлення. Так само як і в обприскуванні — просто в міру поливайте рослину традиційним способом, даючи землі підсохнути на пару сантиметрів.

З приводу холодостійкості: юка, незважаючи на свої «спекотні» коріння, запросто зимує при температурі не нижче +8 за Цельсієм. Недовго, але все ж може переносити охолодження і до +5, вкрай не рекомендується.

Ось ми і з’ясували, як доглядати за юкою. Можете розповісти друзям!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Домашнє господарство. Додайте в закладки постійне посилання.