Як доглядати за кроликами?

Люди все частіше стали заводити кролика не тільки заради м’яса та хутра, а в якості домашнього вихованця. Кролики дуже розумні і ласкаві тварини. Щоб вашому кролику жилося комфортно, необхідно знати деякі правила догляду за ним. Отже, як доглядати за кроликами?

Облаштування клітини

Перш ніж завести кролика, необхідно придбати клітку. Навіть якщо ви думаєте, що ваш улюбленець буде гуляти по дому, клітина все одно потрібна. Необхідно відразу купувати велику клітку. Кролики люблять просторі умови. У цих тварин дуже чутливі подушки на лапках, тому дно в клітці має бути пластикове, для дорослого кролика достатньо 60 см в довжину. Клітку необхідно поставити далеко від батареї і протягу. В якості підстилки на дно рекомендується використовувати тирсу чи солому. Їх можна знайти в спеціалізованих зоомагазинах.

Крім клітини необхідно придбати миску-годівницю. Годівниця повинна кріпитися до стінок клітини або мати важкий дно. Кролики енергійні тварини, тому з легкістю можу перевернути нестійку годівницю.

Якщо ви розводите кроликів, то необхідно створити просторий вольєр для них. Стінки його повинні бути з обробленого дерева. Дошки слід використовувати середньої товщини, щоб кролик не зміг прогризти шлях до втечі.

Коли ви обзавелися вихованцем і спорудили місце для житла, необхідно пам’ятати, як доглядати за домашніми кроликами. Тут є кілька моментів, про які слід пам’ятати:

Догляд за кроликами

Чистота. Важливо регулярно — раз в три дні очищати клітку вашого вихованця. Крім того, кожен день необхідно прибирати залишки їжі і міняти воду в поїлки. Це позбавить вас від неприємного запаху в кімнаті, крім того, навколо клітини не будуть розкидані тирса і залишки їжі. Для догляду за кліткою можна придбати щітку, бажано з довгою ручкою, совок для прибирання зайвого сміття і дезинфікуючий засіб. Воно обов’язково має бути безпечно для тварини. Саму клітку слід мити гарячою водою, після чого обробляти слабким розчином марганцівки.

Здоров’я. Необхідно щодня оглядати вашого улюбленця. Перевіряти шерсть, очі, ніс, вуха. У ветеринарних клініках можна зробити спеціальні щеплення для кроликів. Вони вбережуть вихованця від хвороб та інфекцій.

Догляд за шерстю, кігтиками. Бажано щодня розчісувати кролику шерсть. Це можна робити спеціальною щіткою для груммінга. Спочатку необхідно жорсткою щіткою розчесати всі ділянки тіла. Виплутати утворилися ковтуни. Іноді необхідна стрижка. Особливо це стосується довгошерстих порід кролів. Після цього гребенем або м’якою щіткою розчесати все тіло.

Кігті, як і зуби у кролика ростуть постійно. Важливо тримати кігтики вихованця в порядку і підтримувати певну довжину. Для цього вам буде потрібно спеціальний кліпер і ножички для нігтів. Кролика необхідно тримати обережно, по черзі підстригаючи кожну лапку. У кроликів крихкі кістки, тому слід бути обережним. Підстригати кігтики рекомендується раз на три тижні.

Ці поради відносяться до всіх видів кроликів. А як доглядати за декоративними кроликами? Тут необхідно пам’ятати про всі умови, про які ми говорили вище. Важливо також пам’ятати, що кроликам необхідна увага та турбота. Тому варто грати з ним, гладити шерстку. Якщо ви їдете у відпустку, то за вашим вихованцем обов’язково повинен хтось доглядати.

Карликові або міні-кролики — чарівні й розумні істоти. Вони піддаються навчанню і чудово ладять з дітьми. Перш ніж завести таку тварину необхідно дізнатися, як доглядати за карликовими кроликами. Ці тварини ведуть нічний спосіб життя, тому випускайте їх на прогулянку по квартирі ввечері. Вони вимагають спілкування і добре піддаються вихованню. Карликові кролики люблять грати з людиною, тому слід приділяти їм достатньо уваги.

Харчування є важливим фактором благополуччя вашого вихованця. Ми вже говорили про те, чим можна годувати кроликів. Тому перш, ніж заводити домашню тварину ознайомтеся з раціоном його живлення. Наприклад, тут: чим годувати кроликів.

Сподіваємося, тепер ви будете знати, як правильно доглядати за кроликами. Якщо дотримуватися всіх правил, кролик буде жити в комфорті і постійно радувати вас і ваших дітей.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Тварини. Додайте в закладки постійне посилання.