Як доглядати за кактусами?

Деякі домашні рослини створюють затишок в домі. Інші дарують своїм господарям задоволення потреби в турботі. І всі рослини дуже благотворно впливають на кисень у приміщенні. Сьогодні, дорогий читач, ми відповімо на питання про те, як доглядати за кактусами. Отже:

Кактус. Догляд і турбота

Як правильно доглядати за кактусами? Відповідь на це питання полягає в тому, щоб знати особливості рослини. Перед вами список прийомів по догляду за кактусом:

 • Перша умова хорошого життя кактуса — це свіже повітря. Багато агротехніки не радять вирощувати кактус в закритому приміщенні, так як він довго не проживе. Якщо ви вирішили завести кілків одного, то краще місце для його існування — це балкон або подібне приміщення. Також ви можете помістити кактус на підвіконня в нижній частині вікна. Не варто вирощувати кактус на полиці, так як при обмеженні верхнього простору, кактус буде розвиватися неправильно і спотворювати свою форму. Зима — це період сплячки кактусів. Тому в цей період слід прибирати кактус з балкона, щоб уникнути його замерзання.
 • Вибір горщика для кактуса — це особлива тема. Справа в тому, що розмір посуду не повинен сильно перевищувати розміри кореневої системи рослини, але і не повинен її обмежувати. Кактус потребує свободи. В пріоритеті знаходиться горщик з глини. Так як глина має властивості, які сприяють сприятливому розвитку рослини. Земля в такому горщику швидко висихає і охолоджується сильніше після поливу. Для молодих рослин краще використовувати пластмасові горщики. В обов’язковому порядку в горщику повинні бути дірки для стоку води. Це найважливіша умова для зростання кактуса. Його дотримання необхідно для того, щоб доглядати за кактусом мікс.
 • Земля для кактуса повинна являти собою наступний вигляд. Одна частина листової землі, одна частина промитого річкового піску з доданим деревним вугіллям і торфом.
 • Для посадки рослини потрібно дотримати деякі умови. Кількість землі в горщику дорівнює значенню, що визначає глибину горщика відповідно до довжиною коренів рослини. Тобто потрібно насипати стільки землі, наскільки глибина горщика перевищує довжину коренів рослини. Підстава стебла має знаходитися на рівні країв горщика. Акуратно насипають землю навколо рослини. Підстава стебла поглиблювати в грунт не слід. Для стійкості кактуса його часто прив’язують до опори.
 • Пересадка кактуса здійснюється раз на рік, якщо рослина молоде. Для старих рослин найкраще дотримуватися інтервал пересадки, рівний декільком рокам. Після пересадки слід захистити рослину від поливу і впливу прямих сонячних променів.
 • Кактуси дуже вимогливі до поливу. Ось, як доглядати за квітучими кактусами. Пам’ятайте про те, що для живлення грунту необхідна чиста і м’яка вода. Приміром, дощова, снігова, кип’ячена або відстояна вода з-під крана може бути використана для поливання. Здійснювати процес поливання рослини можна як зверху, так і з піддону. Кінець весни і початок осені — це період вегетації. Саме зараз і потрібно поливати рослину. У всі інші періоди, кактус не потребує води. Основне правило, яким необхідно керуватися при поливі рослини — це те, що краще не долити води, ніж перелити.
 • Як доглядати за домашніми кактусами в зимовий період? Світло для кактусів виступає в якості особливого умови росту та розвитку рослини. Пам’ятайте про те, що кактуси не люблять тінь, однак, досить стійко переносять низьку температуру і її значні перепади. Рослині надходить сигнал про зимівлі, коли температура стає 5-15 градусів тепла. Після зимівлі рослина має бути захищене від занадто яскравого сонця. Для цього, як правило, прикривають вікно папером.
 • Розмноження кактусів здійснюватися як за допомогою насіння, так і живцями. Будь-який спосіб хороший для цієї справи, однак розмноження живцями видається більш простим і надійним. У будь-якого кактуса є бічні дітки, які можна відокремити. Вони володіють можливістю розвинути кореневу систему при приміщенні в субстрат.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Домашнє господарство. Додайте в закладки постійне посилання.