Як доглядати за азалій?

Азалія — це один з найкрасивіших квітучих чагарників. Її відрізняє різноманітність форм і відтінків квіток, досить довгий цвітіння в зимову пору року. Як доглядати за кімнатної азалій, як поливати, скільки потрібно світла і підгодівлі — все це ми постараємося донести у доступній для початківців квітникарів формі. Шлях відвідувачі нашого ресурсу часто володіють високими навичками у сфері догляду за рослинами, все ж ми підемо шляхом доступності, ніж стислості і недомовленості. Це може привести до сумних наслідків, і доглядати стане вже не за що.

Вчимося, як доглядати за азалій правильно

У першу чергу грунт. Азалія любить кислі грунти, це необхідно для нормального росту і розвитку рослини. Покупної грунт цілком задовольнить вимогам азалії, благо вибір широкий.

поливанням слід займатися ретельно. Рясно поливаємо рослина 2 — 3 рази на тиждень. Слідкуйте за тим, щоб грунт завжди залишалася вологою. Залежно від температури у вашій кімнаті регулюйте температури води для поливу — якщо в кімнаті дуже тепло, то поливати треба частіше і холодною водою. Остудити воду можна в холодильнику, головне — не перестаратися.

Високих температур рослина не переносить. Кращим температурним режимом буде 12-20 градусів за Цельсієм. Як доглядати за квітами азалія, якщо немає можливості дотримуватися температурного режиму? Непросто жити в холодній хаті, згоден. Якщо ви помітите в’янення рослини, то терміново обкласти краю землі в горщику льодом або снігом з морозильної камери. Так ви не відморозити коріння і зменшіть температуру грунту. Можна покласти трохи льоду під сам гірок або навіть опустити його в холодну воду, але так, щоб вода не заливалася всередину — нам потрібно лише остудити горщик і грунт, по можливості.

У разі екстремальної пересихання грунту можна взяти рослину і опустити його у воду повністю, разом з горщиком. Коли з води перестануть йти бульбашки, дістаємо. Так земля сильно просочиться водою і забезпечить прохолоду коріння.

Доглядаючи за азалій, не забувайте про обприскуванні. Робіть це частіше, ніж із звичайними квітами, можна щодня.

Як правильно доглядати за азалій під час цвітіння

Так, маючи квітка азалія, як доглядати в різний час, знати необхідно, адже є різниця. У період цвітіння азалія повинна отримувати багато світла. У теж час стежте за тим, щоб на рослину не впливали прямі сонячні промені — вони згубні. Світло по можливості повинен бути розсіяним або відбитим.

Постарайтеся виключити усіляке переміщення рослини. Воно це не любить.

Розташуйте азалію якнайдалі від батарей опалення та інших джерел тепла, кращий варіант — близько до віконної рами.

З обприскуванням теж треба бути обережніше, не можна обприскувати розпустилися квіти. Відцвілі бутони квітів акуратно викручуйте і викидайте, щоб азалія не витрачала свої сили на дозрівання насіння.

Доглядаємо за азалій після цвітіння

В кінці весни рослину можна пересадити. Виходячи зі знання кореневої системи азалії, можна зробити висновок, що найкращим горщиком буде широкий і плоский. Адже коріння дуже поверхові й розпластані. Якщо ваше рослина молоде, то пересаджуйте раз на рік, якщо старше 4-5 років, то можна збільшити період пересадок до 2 — 3 років.

Догляд за азалій також включає в себе обов’язкове обрізання надмірно довгих пагонів навесні, після цвітіння. Видаляють слабкі відгалуження або надмірно густо ростуть гілочки.

Азалія добре переносить протяги, тому при можливості, в теплу пору року (якщо вночі температура не падає нижче 7 градусів за Цельсієм горезвісному) вкопати горщик з квіткою у вашому саду в тінистому місці. Або хоча б винесіть на балкон і поставте так, щоб на азалію не потрапляв пряме сонячне світло.

Отже, якщо ви навчитеся правильно доглядати за азалій, що безсумнівно — ви прочитали нашу статтю, то вона неодмінно порадує вас своїм прекрасним цвітінням в холодні зимові вечори, вражаючи уяву своєю красою.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Домашнє господарство. Додайте в закладки постійне посилання.