Як доглядати за акваріумом?

Якщо ви вирішили придбати в якості домашньої тварини рибок, то вам в першу чергу необхідно замислитися над тим, де вони будуть жити і як правильно вибрати акваріум … Звичайно ж, рішення даного питання залежить від багатьох показників — кількості вільного місця у вашій кімнаті, майбутнього числа мешканців в акваріумі, ваших амбіцій, бажань і звичайно ж товщини вашого гаманця … Багатьом початківцям акваріумістам ми б порадили купувати акваріум ємністю в 20-40 літрів … Пам’ятайте, що чим менше за обсягом «будиночок» для ваших майбутніх рибок, тим важче за ним доглядати, чим більше — тим, відповідно, легше, але не стоїть на перших порах покапать акваріум об’ємом в 100-1500 літрів і вище, все таки до всього необхідно підходити «з розумом».

Як правильно доглядати за акваріумом

Як тільки ваш акваріум буде облаштований належним чином і в ньому вже будуть жити рибки, вам знадобиться періодично доглядати і підтримувати в ньому певне середовище, щоб ваші рибки росли, були здоровими і радували вас своєю красою, а сам акваріум був чистим і доглянутим . Цей догляд можна позначити як щоденний і періодичний (1 раз на тиждень або 1 раз в два тижні). Давайте розглянемо, в чому полягатиме ваш щоденний догляд за акваріумом:

 • Візуальна перевірка цілісності акваріума. Вся справа в тому, що багато акваріуми є 5 шматків скла, склеєних між собою спеціальним складом. Так чи інакше, з плином часу в акваріумі може з’явиться текти, яку необхідно буде усунути якомога швидше.
 • Перевірка акваріумного обладнання. Сюди входить перевірка освітлення (лампи з часом можуть перегоріти), роботи повітряного фільтру і компресора, температурних показників та іншого. — Перевірка якості води. З часом вода в акваріумі може помутніти. Пов’язано це може бути із зовсім різними факторами — надмірне достаток корму, надлишок водоростей, надлишок грунту та інше. Так чи інакше вам необхідно буде розібратися з причиною помутніння води і усунути її.
 • Годування та спостереження за поведінкою риб. Не забувайте годувати ваших рибок кожен день, бажано, в один і той жевремя. Намагайтеся не допускати недоїдання або надлишок корми в акваріумі. Так само дивіться за тим, як ведуть себе рибки, чи не з’явилися у вас хворих або вагітних особин. Якщо трапилося так, що один з мешканців вашого акваріума «сплив догори черевом», то постарайтеся з’ясувати причину того, що сталося і усунути її.
 • Щодня перевіряйте стан та інших мешканців акваріума — равликів, креветок, рачків, водоростей і т.д. Не допускайте їх надмірного розмноження.
 • Ось така невелика інструкція, як доглядати за акваріумом кожен день, повинна допомогти вам зберегти його чистоту та здоров’я і благополуччя його мешканців. Тепер давайте ж звернемося до періодичного догляду за акваріумом, що вам необхідно буде робити 2-3 рази на місяць:

 • Чистка акваріумного обладнання. Вам необхідно буде відключити від живлення фільт, компресор, обігрівач та інші пристосування і провести їх чистку від водоростей, мулу, продуктів життєдіяльності рибок та інших видів забруднень.
 • Очищення стекол самого акваріума.
 • За допомогою сифона очистити грунт у вашому акваріумі від всіляких забруднень.
 • прорідити сильно розрослися рослини, видалити з них старі або пошкоджені листя.
 • Видалити з акваріума зайвих мешканців. Якщо у вашому акваріумі постійно будуть розмножуватися різні види риб, равликів та іншої живності, то незабаром їм буде просто не вистачати місця. Намагайтеся цього не допускати.
 • Перевірка жорсткості, солоності та інших показників води. Якщо ви заводите рідкісних і занадто вибагливих до навколишнього середовища рибок, то вам необхідно буде постійно підтримувати ту середу, жити в якій їм буде максимально комфортно, тому намагайтеся підтримувати її належним чином.
 • Ну ось, напевно, і все, що ви повинні знати про те, як доглядати за акваріумом. Дотримуючись цих нехитрих правил ви зможете забезпечити вашим рибкам довгий і «щасливе» існування, бажаємо успіхів у ваших починаннях!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Тварини. Додайте в закладки постійне посилання.