Як добре вчитися в школі?

Питання як добре вчитися в школі хвилює багатьох школярів. На когось тиснуть батьки, на когось вчителя, хтось сам замислюється про це або просто так або в старших класах усвідомивши, що скоро потрібно буде надходити.

Поради як краще вчитися в школі

 • Знайти мета і сенс добре вчитися — Для початку, необхідно визначитися, навіщо тобі потрібно краще вчитися. Особливо це актуально для тих, кого змушують вчитися дорослі. Тобі потрібна мета, яка буде важлива саме для тебе: вступити туди, куди ти хочеш, але де великий конкурс, стати кращим в класі, привернути чиюсь увагу, отримати похвалу і схвалення батьків, зробити так, щоб тебе поважали вчителя, в кінці решт, метою може стати просто спілкування з однокласниками під час навчання, якщо ти туди просто не ходиш.
 • Розпиши конкретні завдання — що потрібно зробити щоб краще вчитися, роздягли цю глобальну мету на маленькі: «зробити 4 домашніх завдання з математики, написати на 5 контрольну з літератури, навчитися рахувати інтегральні рівняння» і так далі. Чим менше і конкретніше завдання, тим простіше її виконати і тим простіше тобі самому зрозуміти, як краще вчитися в школі і що для цього зробити.
 • Ходи на всі уроки — в школі до прогулів ставляться дуже суворо, але це правило відноситься не тільки до них, навіть якщо пропускаєш уроки з поважної причини, запитай в однокласників що було на уроці, у вчителя, що можна почитати з цієї теми і пройди пропущений матеріал самостійно.
 • Чи не відволікатися під час уроків — відволікаючись, ти пропускаєш з уваги важливий матеріал і коментарі до нього. Відволікатися можна через одного, який сидить поруч і прагне завжди скоріше повідомити тобі свіжу жарт; на телефон з іграми, смсками, аською, або вільним виходом в інтернет; плеєр; приставку та й багато чого ще. Знаючи які речі тебе відволікають, краще не брати їх з собою в школу, не діставати на уроці, а від одного отсесть подалі, по можливості пояснивши, що і навіщо ти робиш. Якщо навколо тебе не буде нічого цікавого, нічого, що може тебе відвернути, можливо тобі стане цікавий сам урок.
 • Ще один спосіб як добре вчитися в школі — уважно слухай учителя — слухай не тільки правила і завдання, а й те, що він про них говорить. Часто увагу учнів зосереджується тільки при словах «контрольна», «домашнє завдання» або «оцінка за чверть», але вчитель звичайно добре розбирається в своєму матеріалі, він може згадувати спосіб, яким задачу вирішити можна легше або говорити про дрібних деталях життя автора. Такі дрібниці можуть пройти непоміченими, а можуть запам’ятатися і стати в нагоді тобі на іспиті.
 • Задавай питання — не всі вчителі люблять питання, хтось може різко відреагувати на прохання повторити чи пояснити ще раз. Якщо тобі щось незрозуміло, спробуй пом’якшити питання, зроби його уточнюючим, запитай про щось конкретне. Допомогти тобі якщо щось незрозуміло, зможе не тільки вчитель, можна попросити допомоги в однокласників, однокласник який розбирається в темі іноді може розповісти її тобі краще ніж учитель, адже він буде пояснювати вашим мовою, а не термінами з підручника.
 • Виконуй завдання — не списуй їх у інших або з розв’язник, вирішуй самостійно. Домашні завдання ставлять не просто так, їх завдання — закріпити твої знання, так що краще всього якщо ти будеш виконувати завдання саме в той день, коли його поставили. По-перше так буде простіше, адже матеріал пройдено тільки що і ти добре його пам’ятаєш, і знаєш як що вирішувати. По-друге ти дійсно зможеш закріпити новий матеріал у пам’яті, а не болісно згадувати і вчитися все робити заново потім. По-третє, повторюючи ти виробляєш навички, «набиваєш руку», чим більше завдань певного типу ти вирішиш, тим простіше буде вирішити такі завдання через якийсь час.
 • Структуруйте свого часу — якщо за день після школи тобі потрібно встигнути, в спортивну секцію, на курси мови, зробити домашню роботу і зустрітися з друзями, роби домашню роботу першої, кількість справ, які зробити ще належить підстібатиме, і ти будеш працювати швидше. А знання, скільки у тебе справ, не дозволить відкласти і лінуватися.
 • Ці поради як краще вчитися в школі допоможуть тобі в тому випадку, якщо ти сам цього захочеш. Удачи!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.