Як дізнатися свого святого?

У житті завжди настає такий момент, коли починаєш замислюватися про релігію, і тут згадуєш, що і в тебе повинен бути свій святий покровитель, раз ти хрещений, але згадати його не в змозі. Ми написали статтю для того, щоб відповісти на питання, як дізнатися свого святого. Вам не доведеться битися над цим питанням, якщо ви запам’ятаєте ім’я, дане дитині при хрещенні раз і на все життя, а також у тому випадку, якщо вже самі навчитеся визначати, хто є вашим святим покровителем.

Хто такий «святий покровитель»

Кожна людина сподівається на те, що якісь невидимі сили його оберігають. Мабуть, з цим складно бажання мати свого святого покровителя. Однак потрібно згадати, що святий покровитель не дорівнює ангелу-хранителю, який по суті повинен супроводжувати людину все життя, це безтілесний дух. Але певний зв’язок таки є. Справа в тому, що святий покровитель — це той святий, на честь якого дається ім’я людині при хрещенні. Раніше ім’я давалося саме так. Дитину називали на честь реально існуючого людини, яку потім нарекли святим, і ім’я вибиралося по імені святого, пам’ять якого відзначалося в найближчу від народження дитини дату. Тобто первинний був день пам’яті святого покровителя. Отже, проблем з визначенням свого святого не було. Як дізнатися свого святого покровителя в наші дні?

Визначення свого святого

Зараз ситуація змінилася і якщо людина не пам’ятає, яке ім’я йому дано було при хрещенні, то відштовхуються від світського імені, даного батьками своєї дитини. Є такий церковний календар, який називається святці. Там потрібно знайти своє ім’я. Це ж ім’я носитимуть один або кілька святих. Якщо святий з вашим ім’ям один, то саме він і є вашим покровителем. День його пам’яті буде днем ваших іменин. У цей день ви повинні піти до церкви для того, щоб помолитися, сповідатися, причаститися, замовити молебень своєму святому. Якщо святих з вашим ім’ям кілька, то вибирається святий, чий день пам’яті найбільш близький до дати народження.

Якщо немає святого з вашим ім’ям

Бувають такі випадки, коли святих з даними людині при народженні імені немає. Наприклад, це стосується імені Вікторія. Тоді слід шукати в святцях ім’я, аналогічне за значенням. Наприклад, для латинського імені Вікторія замінником може стати грецьке ім’я Ніка також означає «перемога». Якщо аналог підібрати не виходить, то дозволяється обрати святого на власний розсуд.

Ми розповіли вам про те, як дізнатися свою святу або свого святого, за вами залишається рішення, яким чином «отримати» свого покровителя. Головне, не покладайтеся на нього у всіх життєвих ситуаціях, а докладати і власні зусилля, розсудливість, розум та інтуїцію.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Релігія. Додайте в закладки постійне посилання.