Як дізнатися розмір ноги?

Останнім часом споживачі все частіше користуються послугами інтернет-магазинів. Купуючи взуття, часто стикаються з такою проблемою як невідповідний розмір взуття.

Як дізнатися розмір ноги, допоможе проста процедура, яка займе у Вас кілька хвилин:

 • Покладіть аркуш паперу формату А4 на підлогу, поставте на нього ступню і обведіть олівцем. При цьому тримаєте його строго вертикально. Для коректного результату наступите на ступню, перенісши на неї вагу тіла, і розслабте пальці.
 • Зазвичай права і ліва ступня відрізняються за розміром. Якщо Ви не в курсі яка з ступень більше — обводите обидві. Розмір більшої ноги буде Вашим розміром взуття.
 • Візьміть рулетку або лінійку і точно виміряйте найбільша відстань від самої крайньої точки п’яти до кінчика пальця. Проробіть це з контурами обох ніг.
 • Тепер по таблиці слід визначити відповідність довжини ступні (в см) розміром стандартизованого в Європі. Чоловічі розміри: розмір 40 підійде для стопи завдовжки 26 см. Відповідно 41-й для 26, 5 см; 42-й — 27 см, 43-й — 27, 5 см; 44-й — 28,5 см; 45-й — 29 см.

  Жіночі європейські розміри ноги визначаємо відповідно: 35-й — 22,5 см; 36-й — 23 см; 37-й — 24 см; 38-й — 24,5 см; 39-й — 25 см; 40 -й — 25,5 см.

  Метричні системи нумерації взуття

  На пострадянському просторі розмір взуття визначають по довжині стопи в міліметрах аналогічно з загальноєвропейським стандартом. При цьому не враховують декоративні припуски колодок, теплих шкарпеток і т.д. Ця система найбільш зручна і відповідає міжнародному стандарту. Французька система нумерації взуття розмір взуття визначає по устілці, яка довший стопи на 10 мм. Одиниця виміру — штрих (2/3 см). У Великобританії своя система — дюймова. Одиниця виміру дюйм (2,54 см). 4 дюйма це розмір 0 (розмір ноги новонародженого) і далі нумерація йде з кроком 1/3 дюйма до 13-го розміру. Американська система схожа на англійську. Як дізнатися який розмір ноги, купуючи взуття з неєвропейської системою нумерації? Самостійно такі розрахунки зробити складно. Для цього є спеціальні таблиці відповідності, які краще взяти з собою, плануючи відвідати взуттєвий магазин.

  Про повноті ніг

  Повнота ноги — дуже важливий параметр розміру, від якого залежить зручність взуття.

  За ГОСТом взуття повинне випускатися в т.зв. полуполнотах (їх 12). Так, в середньому жіночому розмірі обхват найширшої шкарпетки стопи дорівнює 212 мм, при найбільшому 12-м — 256 мм. У зарубіжних виробників налічується близько 17 повноти, які позначаються латинськими буквами, починаючи з А.

  Як дізнатися розмір ноги дитини

  У цьому допоможе той же спосіб вимірювання довжини стопи, який описаний вище. Стопі завдовжки в 11 см відповідає 17-й розмір, 11, 5 см — 18-й, 12 см — 19-й і т.д. до 30-го (19 см).

  Вдалою Вам покупки.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Мода і стиль. Додайте в закладки постійне посилання.