Як діють засоби екстреної контрацепції: обережність перш за все

Засоби екстреної контрацепції призначені для жінок, у яких був незахищений секс, але вони не хочуть завагітніти. Це засіб не дозволяє відбутися запліднення яйцеклітини. Засоби екстреної контрацепції, наприклад, постинор, не є абортивними засобами, так як вони не переривають почалася вагітність. Вони призначені для тих випадків, коли звичайна контрацепція не спрацювала. Чим швидше буде прийнято засіб екстреної контрацепції, тим більше воно ефективно.

Тимчасові рамки

Зачаття відбувається не миттєво після сексуального акту, а протягом декількох днів. У цей час сперма рухається по фаллопієвих трубах, де повинна досягти яйцеклітини. Засоби екстреної контрацепції ефективні, якщо прийняти їх протягом 72 годин після сексуального акту, потім через 12 годин слід прийняти другу дозу.

Інгредієнти

Засоби екстреної контрацепції містять ті ж речовини, що і звичайні контрацептиви, але в більшій дозуванні. Деякі з них містять гормон левоноргестрел, інші — два гормони, естроген і прогестин. Естроген пригнічує овуляцію, тобто перешкоджає виходу яйцеклітини, прогестин не дає сперматозоїдам запліднити яйцеклітину і не дає яйцеклітині прикріпитися до стінки матки.

Побічні ефекти

Можливі побічні ефекти включають запаморочення, нудоту, болі в животі, блювоту, втома, головний біль і порушення менструального циклу. Виробники стверджують, що засоби екстреної контрацепції мають ефективність понад 80%.

Доступність

Дорослі жінки можуть вільно придбати засоби екстреної контрацепції в аптеках без рецепта. Дівчата молодше 16 років повинні спочатку проконсультуватися з лікарем і отримати рецепт.

Додаткові міркування

Засоби екстреної контрацепції мають меншу ефективність, якщо було кілька випадків небезпечного сексу протягом цього менструального періоду. Також засіб може не подіяти, якщо вас вирвало протягом години після прийому. Якщо це сталося, зверніться до лікаря.

Як уникнути прийому таблеток екстреної контрацепції

Засоби екстреної контрацепції містять ті ж гормони, що і звичайні протизаплідні таблетки, тільки їх доза значно вище. Часто таблетки екстреної контрацепції помилково називають абортними таблетками. Насправді перші, на відміну від других, здатні тільки запобігти настанню вагітності, і будуть даремні, якщо імплантація ембріона вже відбулася. Побічні ефекти прийому таблеток екстреної контрацепції включають нудоту, блювоту, головний біль, слабкість. Крім того, «ударна доза» гормонів може викликати збої менструального циклу, тому намагайтеся уникати таких засобів і думайте про оберігання від вагітності заздалегідь.

  • Приймайте оральні контрацептиви. Приймати таблетки в один і той же час може бути не завжди зручно, але це незрівнянно безпечніше й ефективніше засобів екстреної контрацепції. Єдиний недолік в тому, що якщо ви забудете прийняти таблетку під час, ймовірність завагітніти зросте. У цьому випадку краще до наступних місячних користуватися додатковими засобами захисту.
  • Користуйтеся презервативами. Вони продаються в магазинах, кіосках, і на бензозаправних станціях, так що навіть не потрібно чекати, поки відкриється аптека. А краще завжди мати пару презервативів з собою. Вони не тільки позбавляють від необхідності вдаватися до екстрених методів контрацепції, але і є надійним засобом захисту від багатьох захворювань, що передаються статевим шляхом.
  • Ін’єкція Депо-Провера на три місяці пригнічує овуляцію; цим методом можна без шкоди для здоров’я користуватися протягом двох років. Депо-Провера особливо добре підходить тим, у кого нестабільний розклад і для кого приймати оральні протизаплідні щодня в один і той же час — справжня проблема.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.