Як чистити реєстр?

Чистка простору на комп’ютері — це важлива справа, яка необхідна для ефективної роботи системи. Як правило, пересічний користувач обмежується лише тими способами очищення комп’ютера, які пропонуються самою системою. Лише деякі з впевнених користувачів персонального комп’ютера займаються роботою з реєстром. Давайте разом розберемося з системою реєстрів на комп’ютері. Отже:

Як чистити реєстр?

Перш за все необхідно зазначити, що реєстр визначають як базу даних комп’ютера, в якій містяться всі зведення про конфігурацію і налаштування системи. Комп’ютер звертається до реєстру при виконанні будь-якої команди. Без наявності подібної бази, «машина» не зможе функціонувати хоч як-небудь.

Головна мета людини, який задумав почистити реєстр, полягає в тому, щоб звільнити останній від непотрібної інформації, яка з’являються в ході установки різних програм і додатків. Поступове заповнення реєстру негативно позначається на швидкості і продуктивності всієї системи комп’ютера. Саме тому, необхідно тримати реєстр в порядку.

Ну а тепер а головне. Як чистити реєстр Windows 7? Існує кілька способів очищення реєстру комп’ютера. Перший з них — це використання різний безкоштовних програм, які працюють з реєстром.

Wise Registry Cleaner — дана програма дозволить вам ефективно і швидко очистити реєстр вашого комп’ютера від непотрібної інформації.

Easycleaner — утиліта, здатна очистити ваш комп’ютер від системного сміття і в результаті поліпшити продуктивність системи.

Дані програми складають малу частку від списку подібних утиліт в інтернеті. Практично всі ці утиліти безкоштовні і поєднують в собі безліч корисних функцій. Як правило, структура і принцип роботи таких програм дуже ідентичний. Програма сканує реєстр при запуску. Швидкість відкриття певної ланцюжка даних помітно зменшується, якщо вона заповнена непотрібною інформацією. Саме на підставі цього факту, утиліта чистки реєстру і визначає ті гілки системи, які потребують переробки. Використання спеціалізованих програм — це дуже зручно і не займає великої кількості часу. Але багатьом просунутим користувачам іноді хочеться володіти ситуацією одноосібно. Саме тому часто виникає питання про те, як чистити реєстр вручну без використання додаткового програмного забезпечення.

Розробники компанії Microsoft подбали про користувачів своєї продукції і забезпечили систему реєстру зручною примочкою. Команда regedit — ось, що знадобитися користувачеві для того, щоб почистити реєстр самостійно. Як її запустити? Все дуже просто. У меню Пуск необхідно викликати командний рядок («Виконати …»). У вікні, введіть команду regedit. Далі необхідно використовувати пошук для того, щоб знайти потрібні значення і виправити або видалити їх.

Також можна використовувати більш потужні утиліти для чищення реєстру вручну. Registry Crawler — дана утиліта забезпечена зручним пошуком, після використання якого, програма виводить всі записи із заданими параметрами. До речі, при використанні пошуку в regedit записи виводяться по одній. У ситуації браку тимчасового ресурсу такий спосіб очищення не може бути актуальним.

Тепер, дорогий читач, ви знаєте про те, що таке реєстр і як чистити реєстр Windows XP, 7, Vista і т.д. Пам’ятайте про те, що працездатність вашого улюбленого комп’ютера залежить від того, в якому порядку знаходяться системні дані. Намагайтеся не допускати появи великого обсягу непотрібної інформації в реєстрі, і ви не будете стикатися з ситуацією неефективної роботи комп’ютера.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.