Як чистити монети?

Щоб видалити з монетної поверхні частинки землі, пилу і сліди окислення металу, необхідна чистка монет. Але не рідкісні випадки, коли через непрофесійну чистки втрачається цінність монети. Щоб цьому запобігти, важливо ознайомитися зі способами очистки монет, які допоможуть видалити будь-які забруднення легко і дбайливо.

Як чистити монети з різних металів

Найлегше видалити з монети бруд і пил, для цього достатньо промити монети в теплій воді з застосуванням м’якого пензлика або звичайної зубної щітки. Цей спосіб підійде для різних видів монет з різних сплавів і металів. Складніше боротися з різними видами окислення, так як в такому випадку доведеться звернути увагу на склад металу монети.

 • Щоб очистити золоті монети буде достатнім промити їх у теплій воді, використовуючи дитяче мило і м’яку пензлик.
 • Щоб очистити срібні монети, доведеться звернути увагу на пробу срібла, яка в цьому процесі є важливим фактором. Для того щоб очистити монету зі срібла не нижче шістсот двадцять п’ятого проби, можна скористатися розчином 10% нашатирного спирту, який ви зможете придбати в будь-якій аптеці. Для очищення срібних монет низької проби підійде звичайний лимонний сік, в який слід повністю занурити монету так, щоб вона не перебувала в контакті з повітрям, тому що таке зіткнення може привести до утворення не видаляється оксиду. Не забувайте періодично перевертати монети в розчині так, щоб їх частини повністю стикалися з хімічним реагентом. Монети мають перебувати в розчині стільки, скільки потрібно для повного розчинення окислів. Коли оксиди віддалятися, монети слід промити в теплій проточній воді і просушити. Найпростіший і доступний спосіб, який допоможе вам очистити срібні монети — це протирання їх харчовою содою. Злегка зволожите харчову соду водою і протирайте срібну монету до видалення з неї окисів.
 • Щоб дізнатися, як чистити мідні монети, ознайомтеся з наступними ефективними способами. Найдоступніший, але трудомісткий спосіб очищення таких монет — це мильний розчин, в який їх слід занурити. Перевага даного способу полягає в його безпеці для мідного сплаву. Щоб очистити мідні монети таким способом, їх слід періодично виймати з мильного розчину, промивати під проточною водою і чистити м’якою щіточкою. Другий спосіб полягає у використанні звичайного столового оцту, з 5-10% вмістом оцтової кислоти. Якщо на монеті спостерігається невелике окислення, то її слід тримати в оцті кілька хвилин, якщо ж велике пошкодження, то варто продовжити до декількох годин. Після такої очистки промийте монети під проточною водою і просушіть.
 • Щоб очистити монети з сплавів заліза і цинку, будуть потрібні більш обережні способи очищення, для яких підійде використання слабкого розчину соляної кислоти і латунної щіточки. Для початку, з допомогою тонкої голки слід видалити з поверхні монети ознаки іржі та білястого нальоту. Потім опустіть монету в дуже слабкий розчин соляної кислоти і після розплавлення оксидів і іржі, промийте її в проточній воді і просушіть. Так само, щоб монета незвично блищала, після просушування можна застосувати її притирання на звичайному валянці або шматочку м’якого повсті.
 • При чищенні монет не слід застосовувати:

 • Концентровані розчини оцтової, сірчаної, соляної та азотної кислот. Все це може призвести до розплавлення карбування на монеті.
 • Різні види будівельних шкурок.
 • Щіточки з металевою щетиною.
 • Не можна опускати ні в яку хімію бронзові монети, інакше зникне старовинна патина.
 • Не можна занурювати монети з міді і з бронзи в один і той же розчин, оскільки солі міді, розчиняються в розчині, можуть легко перейти на бронзу і надати їй червоний відтінок.
 • Тепер вивчивши різні способи, ви зможете чистити монети самостійно також професійно, як це роблять фахівці.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.