Як часто повинен ворушитися дитина?

Активні рухи плоду починаються приблизно з 7 тижня вагітності. Швидше за все (так буває частіше), мати зможе відчути ворушіння трохи пізніше, коли дитина злегка підросте і зміцніє, для того щоб створювати відчуваються, значні поштовхи в стінки матки. А от як часто повинен ворушитися дитина?

Чому плід ворушиться?

В принципі, ворушіння плода — це і є ознака його життєдіяльності. Періодично здійснювані активні ворушіння дитини протягом дня сигналізують нам — все в порядку. Якщо ж ворушіння відсутні протягом більш ніж дванадцяти годин — це погана ознака, службовець тривожним сигналом.

Наскільки часто ворушиться дитина, якщо все нормально?

На терміні 16-18 тижнів мати може і не відчувати поштовхів дитини щодня. Після 30 тижневого терміну, малюк повинен подавати ознаки активності щодня і багаторазово. Причому руху (поштовхи, ворушіння) обов’язково чергуються з періодами спокою. Пояснити це просто — дитині потрібен відпочинок після активної діяльності.

Після терміну 32 тижнів, часто ворушитися дитина вже не буде — це нормально. Менше, зате сильніше! Так, сила поштовхів відтепер і до пологів буде безпрецедентною, сильною. В цілому, переводячи все на цифри, в останньому триместрі вагітності ви повинні налічувати не менше десятка періодів активного ворушіння в добу. Що злегка утруднене потребою у сні 🙂

Плід часто ворушиться, це погано?

Існує думка, що надмірно часті ворушіння є ознакою гіпоксії — поспішаємо спростувати цю єресь, фахівці, доктора заперечують зв’язок з цим відхиленням. Навпаки, побоювання у вас повинні викликати надто рідкісні й слабкі ворушіння плода, менш десяти разів на день і ледве відчуваються. У випадку, якщо у вас є підозри з цього приводу — терміново зверніться до лікаря.

Точний термін, коли починаються ворушіння дитини

Більш точно сказати не можна, обмежимося тим, що якщо вагітність перша, то при терміні приблизно в 20 тижнів ви повинні відчути поштовхи дитини. Якщо повторна — то близько 18 тижневий термін.

Зрозуміло, залежить багато чого ще й від вашої чутливості і статури. Повні жінки можуть відчути перші ворушіння після 20 тижнів, але це не вказує на з відсутність. У той час, як худенькі — вже на терміні в 14 тижнів здатні відчути, як ворушиться дитина.

Як оцінити стан дитини, якщо він погано ворушиться?

Для того, щоб зробити висновки про життєдіяльність дитини, лікар скористається нестрессовий тестом і БФП (біофізичний профіль плода). Тест являє собою записування частоти серцебиття плода за допомогою спеціального датчика. Кріплять його на живіт жінці, завмер проводиться протягом тридцяти (30) хвилин, результати записуються на діаграму на папері — щось на кшталт всім знайомого ЕКГ. Досліджуючи діаграму, амплітуду і частоту отриманої кривої, роблять висновки про стан плода.

Поганим знаком є зниження частоти в моменти рухової активності дитини (ворушінь) і в цілому — при падінні частоти серцебиття нижче 110 ударів у хвилину. Також ненормально, якщо ритм монотонний — все прямо навпаки «дорослим» вимогам до серця.

Якщо з’ясовуються подібні подробиці, то може бути застосований БФП. Їм аналізують серцеву діяльність, кількість вод (навколоплідних), м’язовий тонус. Якщо буде виявлено стан вираженої гіпоксії) гіпоксія — це недолік кисню плоду), буде застосовано екстрене кесарів розтин.

Не будемо про сумне. Тепер ми знаємо, як часто повинен ворушитися дитина, і головне — не нервувати, а про всі відхилення повідомляти лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.