Як часто можна здавати кров?

Як правило, пацієнтам переливають не власне кров, а якісь певні її компоненти, в яких він потребує. Тому і забирати у донора можуть не всю кров, а тільки її частини.

Види здачі крові

1. Здача цільної крові. За раз у донора забирають від 400 до 500 мл. Процедура забору цільної крові триває всього 5 — 10 хвилин. Після здачі крові повинно пройти як мінімум 60 днів, щоб донор знову зміг здати кров. Жінкам рекомендують здавати кров не більше 4 разів на рік, чоловікам — не більше 5.

Здача компонентів крові:

Коли донор здає компоненти крові, то, як правило, спочатку забирають цільну кров, фільтрують її спеціальним чином (тобто відокремлюють потрібний компонент), а те, що залишилося, заливають назад донору.

2. Здача плазми (плазмаферез). За 1 раз забирають близько 400 мл. крові. Між донорством крові і донорством плазми повинно пройти не менше 30 днів. Після здачі плазми, цільну кров можна здати через 14 днів, також через 14 днів можна знову здати плазму. За рік донор може здати до 12 літрів плазми.

3. Здача тромбоцитів (тромбоцітаферез). Ця процедура складніша і вимагає особливої підготовки донора. Забір тромбоцитів здійснюється на спеціальних апаратах і може тривати більше години. Періоди між здачею тромбоцитів точно такі ж, що й у випадку здачі плазми.

4. Здача гранулоцитів. Гранулоцити — це похідні лейкоцитів. Але варто, відзначити, що такий вид забору крові є дуже рідкісним і проводиться у виняткових случаях.После 4 регулярних кровоподач лікарі рекомендують зробити перерву 3 місяці.

Тепер ви знаєте, як часто можна здавати кров. Дотримуйтесь, будь ласка, ці терміни, і тоді ви зможете допомогти людям і не нашкодити собі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.