Як боротися з поганим поводженням дитини?

Ви з жахом дивіться, як хуліган на майданчику сперечається і нападає на іншу дитину. Ви відчуваєте, ніби це вас вдарили в груди, і відчуваєте гравій під колінами. Ви приєднуєтеся до решти матерям, які бігають навколо, щоб зупинити бійку. Але для вас все виглядає трохи інакше. Якщо всі кинулися заспокоювати жертву, то ви залишаєтеся один на один з хуліганом — вашою дитиною.

Дуже страшно усвідомлювати, що ваша дитина образив когось. Ви не можете повірити, що ваша дитина заподіяв біль іншій людині, будь то фізична або емоційна біль. Як він міг? Ви відчайдушно запитуєте себе. Як його поведінку характеризує мене як матір?

На щастя, відповідь дуже проста. І дуже важливо, щоб ви запам’ятали, що викликає і агресивна поведінка дитини і, відповідно, з його наслідками, — не ваша вина.

Негайні наслідки

Зараз мова не йде про дітей ясельного віку, які не можуть поділити відро в пісочниці. Варто звернути увагу на шестирічних дітей, які вже розвинені фізично і можуть образити один одного просто словами. І коли ви помітили, що ваша дитина так себе веде, вам потрібно терміново вживати відповідних заходів.

Якщо ваша дитина хуліганить у парку, негайно закінчуйте прогулянку. Встаньте з лавочки і силою заберіть дитину і посадіть в машину. Якщо у вас є ще діти, вам доведеться забрати додому їх (якщо, звичайно, поруч немає подруги, яка наглядатиме за ними і завезе додому пізніше).

Під час поїздки додому поясніть дітям, чому ви так вчинили. Скажіть, що ви їдете додому, тому що один з дітей поводився погано. Поясніть, що вам шкода, що довелося забирати додому всіх, але в парку не можна залишатися без нагляду дорослих. Боріться з бажанням накричати або навіть заговорити з дитиною-хуліганом. Не погрожуйте дитині, що ви заберете його ігрову консоль або iPod. В основному це порожні погрози. Дитина розуміє, що ви цього не зробите. Тому вам краще помовчати і дочекатися часу, коли розмова таки відбудеться.

Якщо ви стали свідком знущання в школі, вам також слід втрутитися. У цьому випадку вам потрібно одразу відвести дитину до директора, або до людини, відповідальної за дисципліну в школі, який займається розглядом таких інцидентів. Опишіть всю ситуацію якомога спокійніше, а потім надайте керівництву школи вирішувати, що буде далі. Зі своєю дитиною ви зможете поговорити пізніше.

Не нервуйте

Після того як ви забрали дитину, вам буде потрібно якийсь час для того, щоб заспокоїтися. Краща фраза в таких випадках, сказана на адресу дитини — «Я так зол (зла), що не можу зараз з тобою розмовляти. Мені потрібно п’ятнадцять хвилин. А ти сиди тут ». Не відправляйте дитину в його кімнату, тобто місце, заповнене його улюбленими іграшками і музикою. Замість цього, посадіть його за обідній стіл, на якому немає книг, і телевізора, щоб він був у вас на увазі.

Не поспішайте і зберіться з думками. Зателефонуйте своєму чоловікові або найкращому другові, або будь-якому іншому людині, до порад якого ви прислухаєтеся. Подумайте над тим, що ви хочете сказати дитині, і якого результату ви хочете добитися. Не квапте себе, але дотримуйтеся строків, про які ви говорили дитині.

говорите спочатку, потім слухайте

Висловіть свої думки. Поясніть дитині, наскільки ви засмутилися і розлютилися. Скажіть, що таке поведінка неприйнятна, що воно принижує його, і що ви не будете це терпіти. Спробуйте пояснити дитині, як ви почувалися, коли побачили, що він витворяє.

Тепер час вислухати. Попросіть дитину розповісти, що сталося насправді. Не переривайте його розповідь — ви можете відповісти на все сказане дитиною, але для початку вислухайте його. Після того як ви вислухали один одного, обговоріть, чому дитині не варто було себе так вести, і постарайтеся знайти інші способи вирішення проблеми, якщо вона виникне вдруге.

Ви також повинні визначити покарання, але таке, щоб дитина зрозуміла свою провину. Заборонити дивитися телевізор — не найкращий вихід. Більш підходящим покаранням може бути написання пробачливе листи на одну сторінку.

Хуліганство — це одна з найскладніших проблем, з якими стикаються батьки. Але швидкі і послідовні дії батьків допоможуть припинити хуліганство в корені і запобігти більш серйозні проблеми в майбутньому.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.