Ячмінь — явна ознака порушення імунітету

Ячмінь — це червонувата припухлість, яка з’являється на краю століття. Причиною цього звичайно є інфекція, яка розвивається в фолікулах вій. У більшості випадків збудником захворювання є золотистий стафілокок. Ці бактерії в нормі присутні на шкірі людини, але не заподіюють шкоди, однак при ушкодженнях шкіри можуть викликати різні інфекції. Ячмінь може з’явитися, наприклад, якщо людина доторкався до слизової оболонки носа, а потім потер очі. таким чином стафілокок міг потрапити на повіку.

Ячмінь може бути дуже болючим і заподіювати пацієнтові суттєвий дискомфорт, в тому числі і психологічний, проте зазвичай він не завдає шкоди оку і століттю. У більшості випадків він проходить протягом декількох днів, навіть якщо його не лікувати. Однак інфекція, яка викликала ячмінь, може поширюватися і викликати появу таких же симптомів на інших ділянках шкіри. У рідкісних випадках ячменем буває уражено все віко. При цьому потрібно спеціальне лікування, в тому числі, за допомогою антибіотиків.

У деяких людей ячмінь з’являється часто, в той час як інші ніколи не стикаються з цією проблемою.

Симптоми

Спочатку на столітті з’являється червона хвороблива припухлість, яка збільшується в розмірі, а в її центрі з’являється невеликий біла або жовтувата голівка, в якій міститься гній. Ячмінь може перебувати на зовнішній стороні століття (там, де ростуть вії) або на його внутрішній стороні.

Ячмінь може викликати подразнення ока, що характеризується підвищеним сльозотечею і почервонінням. У людини постійно може бути відчуття, що нагадує присутність в оці сторонніх предметів.

Через кілька днів поверхню ячменю може надірватися, і з нього витече гній; іноді припухлість зникає просто так — це може означати, що імунна система контролює перебіг інфекції.

Якщо гній витік, припухлість сходить, як правило, протягом тижня; в зворотному випадку це займе більше часу.

Причини

У більшості випадків ячмінь викликаний золотистим стафілококом. Себорея підвищує ймовірність розвитку цього порушення. Крім того, розвитку ячменю можуть супроводжувати наступні фактори:

 • Неправильне або неповне видалення макіяжу
 • Використання старої косметики та / або косметики, в якій присутні збудники ячменю
 • Погана гігієна
 • Запальні захворювання повік, наприклад, блефарит і розацеа
 • Стрес
 • Гормональні зміни
 • Лікування

  Одним з найпопулярніших домашніх засобів лікування ячменю є гарячий компрес. Змочіть гарячою водою шматок чистої тканини або вати і прикладіть до століття, на якому з’явився ячмінь. Робіть це кілька разів на день. Оскільки повіки дуже чутливі, вода не повинна бути дуже гарячою.

  При появі ячменю не обов’язково звертатися до лікаря, однак при необхідності він може виписати вам антибіотичні мазі або навіть оральні антибіотики. У рідкісних випадках, коли ячмінь не проходить, незважаючи на лікування, лікарю доводиться його розкривати. Якщо кілька днів потому припухлість залишається болючою і запаленої, може знадобитися ретельне медичне обстеження для виявлення можливих основних захворювань.

  Слід звернутися до лікаря, якщо ячмінь з’являється у вас дуже часто. Це може бути ознакою ослабленої імунної системи.

  Ні в якому разі не видавлюйте ячмінь — так інфекція може поширитися на всю повіку. Крім того, не слід терти очі, поки ячмінь не пройде. Щоб запобігти поширенню інфекції, викидайте шматочки тканини або вати, за допомогою яких ви робите компрес, відразу після використання і частіше мийте руки.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.