Я вагітна — коли йти до лікаря?

Коли дівчина бачить на тесті для визначення вагітності дві смужки, вона розуміє, що вагітна. В голові з’являється відразу стільки важливих питань з приводу нового способу життя, що можна робити, що не можна. І самий незрозумілий і головне питання, коли йти до лікаря — я вагітна!

Перший похід в жіночу консультацію краще зробити на 6 — 9 тижня вагітності. Щоб Вам було зрозуміло, відлічите від першого дня затримки 2 — 5 тижнів. Приблизно це і буде такий термін вагітності. Не треба довго тягнути і лінуватися сходити на прийом до лікаря. Адже чим раніше Ви у нього з’явитеся, тим точніше визначиться дата пологів, та й обстежуєте під час. До речі, вагітна отримає гроші, якщо стане на облік до 12 тижнів вагітності. Цю суму їй додадуть до декретною. Встановлення такого терміну пов’язано з тим, що вагітна повинна з самого початку правильно піклуватися про себе і малюка, радячись з лікарем і проходячи необхідні обстеження. Якщо Ви прийдете до лікаря дуже рано, то він просто видасть Вам номерок на наступний прийом і запише на ультразвукове обстеження. Узі роблять не менше трьох разів за вагітність. Перше припадає на 10 -12 тиждень.

Встановивши, що я вагітна, дізнавшись, коли йти до лікаря, мені природно цікаво, що там будуть робити зі мною! Огляд на кріслі проводиться тільки при першій явці (якщо не дуже рано) і в 30 тижнів вагітності, якщо немає ніяких скарг. Коли вагітна прийшла до лікаря, він з нею розмовляє, заводить карту, вимірює зріст, вагу, артеріальний тиск, розмір таза і температуру. Відстеження температури — важливий момент при вагітності, в цей період вона трохи підвищується — до 37,5 °.

Вагітні на прийомі у гінеколога отримують направлення на аналізи крові та сечі. Кров можна здавати на клінічний і біохімічний аналіз, на встановлення групи крові та резус-фактора, а також на наявність СНІДу, гепатиту, сифілісу. У жіночій консультації обов’язково складається анамнез всіх перенесених Вами захворювань. Враховуються хронічні і спадкові хвороби і такі ж відомості про батька дитини. Якщо у вагітної був аборт або венеричні захворювання раніше, то про це слід розповісти лікаря, щоб він відзначив це в карті і враховував в ході вагітності.

Коли йдете до лікаря, будучи вагітною, налаштуйтеся отримати корисні рекомендації про виношування дитини і виконувати їх. Не соромтеся задати питання, якщо вони у Вас з’являться, або буде щось непонятно.А якщо на самому початку вагітності болить або тягне живіт, не зволікайте йти до лікаря. Звичайно, кажуть, що це можуть бути природні прояви вагітності, але краще перестрахуватися і піти до лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.