Хворобливі місячні під час вагітності — привід для звернення до лікаря

Місячних під час вагітності бути не може, так як місячні — це щомісячне кровотеча в результаті відторгнення слизової оболонки порожнини матки під впливом гормонів. І якщо в цю слизову оболонку вже впроваджений зародок (тобто якщо вагітність вже наступила), то її відторгнення з наступним кровотечею вже має іншу назву — мимовільний аборт.

Що таке мимовільний аборт і його ознаки

Мимовільний аборт настає зазвичай в тому випадку, якщо в організмі вагітної жінки виробляється мало жіночого статевого гормону прогестерону. Прогестерон пригнічує скорочення м’язового шару матки і попереджає викидень. Тому багатьом жінкам у першому триместрі вагітності призначаються лікарські препарати — аналоги прогестерону (дюфастон, утрожестан і так далі). Іноді у жінок розвивається звичне невиношування вагітності, це зазвичай пов’язане з істміко-цервікальної недостатністю (ІЦН) — шийка матки і місце переходу шийки в тіло матки не витримують наростаючу навантаження (на них тисне зростаючий плід) і починають передчасно розкриватися. Виникає ІЦН зазвичай після травматичних пологів або абортів через те, що замість розірваних м’яких тканин з’явилися не розтягуються рубці.

Головними ознаками починається мимовільного аборту є кровотеча і біль. Спочатку ці ознаки можуть бути невираженими, але дуже важливо якомога раніше звернутися до лікаря — на ранніх стадіях викидня дитини можна ще зберегти.

Мимовільний аборт відбувається у вигляді перехідних один в одного стадій: загрозливий аборт, що починається аборт, аборт в ходу, повний і неповний аборти.

Загрозливий аборт найчастіше починається з ниючих болів внизу живота, що віддають в поясницю. Потім болі стають переймоподібними, але не занадто сильними з кров’яними виділеннями (що починається аборт), раптово може початися дуже сильна кровотеча, яке деколи важко зупинити в домашніх умовах. При аборті в ходу з’являються дуже сильні переймоподібні болі і сильна кровотеча. Про порятунок дитини мова, звичайно, вже не йде.

У тому випадку, коли частина плідного яйця вже вийшла з матки, а частина в ній залишилася, аборт називається неповним, це небезпечно, так як в будь-який момент може відновитися кровотеча. Якщо в процесі аборту плідне яйце видаляється повністю, то аборт називається повним, кровотечі при цьому вже немає.

При починається мимовільному аборті жінка повинна бути поміщена в стаціонар, їй призначається строгий постільний режим та медикаментозне лікування, переважна скорочення матки і сприяє зупинці кровотечі. Якщо консервативне лікування не допомагає і кровотеча посилюється, то проводиться вишкрібання порожнини матки.

Ще одна небезпека — позаматкова вагітність

Кровотеча і болі можуть виникати і при позаматкової вагітності. Найчастіше така вагітність розвивається у матковій трубі. Але може розвиватися також в черевній порожнині або в яєчнику.

Запліднена яйцеклітина впроваджується в слизову оболонку маткової труби і росте до тих пір, поки дозволяє діаметр труби. Після цього відбувається або розрив труби, або трубний аборт, коли зародок відділяється від стінки труби, не порушуючи повністю її цілісності.

При розриві маткової труби видимого кровотечі може і не бути. З’являється сильний раптовий біль внизу живота в тій половині, де сформувалася позаматкова вагітність. Потім з’являється швидко наростаюча слабкість і запаморочення, які закінчуються втратою свідомості — це ознаки внутрішньої кровотечі від розриву великої кровоносної судини. Найголовніше в цій ситуації — якнайшвидше доставити жінку в лікарню, де є гінекологічне (або хоча б хірургічне) відділення. Допомогти їй може тільки операція — перев’язка або повне видалення маткової труби.

Трубний аборт протікає легше. У жінки з’являється спочатку біль, яка стає основним і провідним ознакою. Через кілька годин після початку болю з’являються кров’янисті виділення зі статевих шляхів. Стан жінки може поступово погіршуватися, можливий також перехід трубного аборту в аборт за типом розриву труби, що викличе швидке погіршення стану з втратою свідомості. Лікування трубного аборту також оперативне.

Найголовніше під позаматкової вагітності — це своєчасне звернення до лікаря. Якщо жінка знаходиться під спостереженням, то позаматкову вагітність можна запідозрити вже при огляді, а на УЗД діагноз буде підтверджений. Це гарантує, що жінці буде зроблена операція видалення плодового яйця із збереженням маткової труби.

Кровотеча і біль під час вагітності — це привід для негайного звернення до лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.