Хворобливі місячні — і все таки чому болить живіт?

загрузка...

У більшості жінок хоча б кілька разів протягом життя бувають хворобливі місячні. Медичний термін, використовуваний для опису хворобливих місячних — дисменорея. Біль, викликаний менструацією, зазвичай відчувається в нижній частині живота, але може поширюватися на спину і стегна.

Хоча не відомо точно, скільки саме жінок страждають від хворобливих менструацій, дослідження показали, що дисменорея зустрічається дуже часто. Деякі фахівці припускають, що близько трьох чвертей молодих жінок і від чверті до половини жінок старше 35-40 років відчувають біль і дискомфорт під час місячних. В однієї з п’яти жінок біль при місячних настільки сильна, що заважає їм займатися своїми повсякденними справами.

У більшості випадків болі при місячних є звичайною частиною менструального циклу, і з ними вдається впоратися за допомогою безрецептурних препаратів, або взагалі без ліків. У деяких випадках, хворобливі місячні можуть говорити про наявність у жінки деяких основних захворювань. При частій і сильної болі під час місячних рекомендується пройти медичне обстеження, щоб виключити різні серйозні порушення.

Симптоми

Основний симптом хворобливих місячних — болі і м’язові спазми в нижній частині живота. Біль може бути як дуже інтенсивною і раптової, так і тупою і тривалою.

Крім того, хворобливі місячні можуть супроводжуватися такими симптомами, як головний біль, нудота, втома, слабкість, запаморочення, діарея.

Деякі жінки починають відчувати біль за кілька днів до початку місячних, інші — одночасно з початком кровотечі.

Найбільш часто біль триває протягом 12-24 годин, хоча в більш важких випадках вона може зберігатися протягом декількох днів. Як правило, біль найбільш сильна під час самого інтенсивного кровотечі. З віком місячні у більшості жінок стають менш хворобливими; багато жінок відзначають поліпшення після народження першої дитини.

Причини

Біль виникає, коли відбувається скорочення стінки матки. Насправді, матка скорочується практично постійно, але ці скорочення настільки слабкі, що жінки їх не відчуває.

Під час місячних скорочення стають більш енергійними, викликаючи викидання внутрішньої оболонки стінки матки. Скорочуючи, матка затискає деякі кровоносні судини, і приплив крові до стінки матки тимчасово обмежується або припиняється. Не отримуючи досить кисню, тканини матки викидають в кров хімічна сполука, яка і є тригером больових відчуттів.

У той же час організм виробляє та інші хімічні речовини, відомі як простагландини. Вони стимулюють подальші скорочення матки, тим самим посилюючи біль.

Невідомо, чому у одних жінок менструації бувають значно болючіше, ніж у інших. Було висловлено припущення, що це може бути пов’язано з накопичення простагландинів в організмі, що призводить до особливо сильним маточним скорочень.

Хворобливі місячні, викликані захворюваннями

Істотно рідше причиною хворобливих місячних є основне захворювання. Це називається вторинною дисменореєю. Захворювання, які можуть викликати болі при місячних:

 • Ендометріоз: клітини, які в нормі утворюють внутрішню оболонку стінки матки, починають рости в інших місцях, частіше за все — в маткових трубах і яєчниках. Їх відшаровування викликає сильний біль.
 • Міома: цей стан характеризується утворенням неракових, тобто доброякісних, пухлин в матці. Через це болі під час місячних можуть стати особливо інтенсивними, а кровотеча — більш рясним, ніж зазвичай.
 • Запальні захворювання органів малого тазу: при цьому порушенні відбувається інфікування матки, маткових труб і / або яєчників бактеріями, що призводить до сильного запалення і болючим місячним.
 • Аденоміоз: тканини, які зазвичай утворюють внутрішню оболонку стінки матки, починають рости в м’язовій стінці матки. Це може стати причиною особливо сильних болів під час місячних.
 • Внутрішньоматкова спіраль також може призвести до дисменореї. Це може бути пов’язано як з її неправильною установкою, так із реакцією на матеріал, з якого вона виготовлена. Іноді хворобливі місячні спостерігаються лише в перший місяць після установки спіралі.
 • Вторинна дисменорея найбільш часто зустрічається у жінок від 30 до 45 років. Часто її можна визначити по зміненому характером болі під час місячних. Змінився характер болю при місячних є приводом для звернення до лікаря.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.